Kitap Okumanın Size ve Yaratıcılığınıza Katacaklarını Biliyor musunuz?

-

Yeni bir dünyanın kapılarını, okuduğunuz kitaplar ile birlikte açabilirsiniz. Bir gün bir hikayenin peşine düşüp hayal diyarlarında bilinmez uygarlıkları keşfedebilir, bir gün bir masal kahramanı olup dünyayı kurtarabilirsiniz! İşte kitap okumanın size ve yaratıcılığınıza katacağı olumlu yönler!

1. Gerçekten iyi bir hikaye, iyi bir kitap size en iyi ve en doğru arkadaş olacaktır.

Hem de sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacak bir arkadaş!

2. Kitap okurken belki sınıfta, belki evde, belki bir yolculuktasınız. Okuduğunuz her kitap farklı bir dünyanın kapılarını size açacak, kitapların kurduracağı düşler çok canlı olacaktır!

Kitabı kapattıktan sonra bile...

3. Kitaplar size başka hayatlar, başka insanlar, başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandıracak. Böylece empati yetiniz gelişecek ve çok daha açık fikirli bir insan olacaksınız.

Farklı bakış açılarını kendi içinizde sorgulamanın en iyi yolu!

4. Düzenli olarak kitap okuyan birinin kelime dağarcığı ve bilgi birikimi gelişecektir. Kendinizi daha net ve doğru bir şekilde ifade ettiğinizde hayatınızın her alanında kurduğunuz iletişim çok daha başarılı olacaktır.

Buna topluluk önünde konuşmak ve ikili ilişkiler de dahil.

5. Kitap okuma alışkanlığı kazanıp, büyüyen birinin hayal dünyası gelişecek ve yaratıcılığı artacaktır.

Yaratıcı olmak hayatınızın her alanında size fayda sağlayacaktır.

6. Kitap okumak odaklanmanızı ve hafızanızı güçlendirecektir.

Günlük hayattaki dinleme yetiniz de bu sayede gelişecektir.

7. Filmlerden ve dizilerden ziyade kitaplar hayatın daha farklı detaylarını ortaya koyar. Okuduğunuz her kitap size eşsiz bakış açıları kazandıracaktır.

Fantastik bir kitap okusanız bile...

8. Normal şartlarda tanıma fırsatı bulamayacağınız farklı kültürleri ve gelenekleri kitaplar sayesinde keşfedebilirsiniz.

''Gitmiş kadar oldum'' denir ya hani, işte tam olarak gitmiş kadar olursunuz.

9. Kitaplar sanılanın aksine insanları yalnızlaştırmaz. İnsanları yalnızlaştıran şey; internet ve dolayısıyla akıllı telefon ve bilgisayarlardır.

Kitap kulüpleri, kütüphaneler ve çok daha fazlası tam da bunun için var!

10. Kitap okumak, bireylere tek başlarına da yapılabilecek keyifli ve öğretici bir aktivite olduğunu hatırlatır. Bu sayede sosyal hayatta da yalnız kalmaktan çekinmezsiniz.

Kendi kendinizle vakit geçirmenin en iyi yolu, bir kafede kitap okumak.

Uğur Okulları anadilin önemine vurgu yapıyor, #KitapBenim projesi kapsamında her gün bir dersin 20 dakikasında tüm öğrenci, öğretmen ve okul çalışanları kitapların renkli dünyasıyla buluşuyor. Siz de bu projeye katılın, gününüzün en az 20 dakikasını kitap okumaya ayırın!

Detaylar burada!

Görüş Bildir