Görüş Bildir
Haberler
Karakterine Göre Üniversitede Hangi Bölümde Okumalısın?

Karakterine Göre Üniversitede Hangi Bölümde Okumalısın?

Karakterine en uygun bölüm acaba hangisi?

1. İlginç bir soruyla başlayalım hadi... Köpek olsaydın, şu köpeklerden hangisi olurdun?

2. Peki bundan 2000 yıl önce yaşasaydın, hangi mesleği yapardın desek?

2. Peki bundan 2000 yıl önce yaşasaydın, hangi mesleği yapardın desek?

3. İlginç sorulara devam :) Kendini bir oyuna benzetecek olsan bu hangisi olurdu?

4. Hadi biraz ayaklarımız yere bassın :) Gireceğin üniversitenin hangi ayrıcalıklarından faydalanmak isterdin?

5. Hadi uçalım yine :)) Sen bir kahve olsan hangisi olurdun?

6. Biraz da üniversite hazırlık dönemlerine dönelim! Çalışmaktan en zevk aldığın ders şunlardan hangisiydi?

7. O zaman hadi biraz gelecekten bahsedelim!.. Gelecekte yapacağın meslek nasıl olmalı?

8. Son bi' uçalım mı yine ;) Seni zaman makinesine bindirdik diyelim. Hangi yıllara gitmek istiyorsun peki?

Ekonomi!

Ekonomi!

Senin para yönetimin hakkında söyleyecek bir şey bulamıyoruz: En başta bunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca risk algın ve ticari zekan da çok ileride. Kimden ne alınır, kime ne kadar yatırılır içgüdüsel bir biçimde bilirsin. Bu içgüdülerini en iyi karşılayacak bölüm Ekonomi. Sen busun! İşte tam da bu yüzden kendini keşfetmeni sağlayacak, içindeki yeteneği ortaya çıkarabilecek bir okulda okumalısın. Doğru adres: İstinye Üniversitesi! Hadi İstinyeli ol:) İstinyeli olmanın ayrıcalıkları ise aşağıda:

Moleküler Biyoloji ve Genetik!

Moleküler Biyoloji ve Genetik!

Sen biraz farklısın arkadaşım. Olaylara yaklaşım tarzın hep enteresan. Ayrıntıcısındır mesela, ama tüm ayrıntıcılarda paket program olarak gelen 'Büyük Resmi Görememe' sende yok. Bir de üstüne sınır tanımaz idealizm eklenince, senin Moleküler Biyolog olabileceğini düşünüyoruz. Hadi değiştir dünyayı :) Sen busun! İşte tam da bu yüzden kendini keşfetmeni sağlayacak, içindeki yeteneği ortaya çıkaracak bir okulda okumalısın. Doğru adres: İstinye Üniversitesi! Hadi İstinyeli ol :) İstinyeli olmanın ayrıcalıkları ise aşağıda:

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi!

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi!

Ooo galiba münazara şampiyonuyla karşı karşıyayız. Evet, sen tam bir argüman şampiyonusun. Savunduğun şeyin güçlü ve zayıf noktalarını çok iyi biliyor; güçlü yönlerini ön plana çıkarıp zayıf noktaları gizlemeyi iyi biliyorsun. Ayrıca öylesine bir diplomasi yeteneğin var ki, 'Uzun Bacaklı İngilizler' önünde diz çöker tövbe ister :). Bu yeteneğini ortaya çıkaracak bölümse Siyaset Bilimi. Sen busun. İşte tam da bu yüzden kendini keşfetmeni sağlayacak, içindeki yeteneği ortaya çıkaracak bir okulda okumalısın. Doğru adres: İstinye Üniversitesi! Hadi İstinyeli ol :) İstinyeli olmanın ayrıcalıkları ise aşağıda:

Mimarlık!

Mimarlık!

Öyle gözlerin var ki, yanlış, çirkin, absürt şeyi hemen görebiliyorsun. Ayrıca çok boyutlu düşünebiliyorsun: Bir şeyi tek tarafıyla ele almak hiç senin tarzın değil. Ama en önemlisi bir şeyler yaratmaktan hoşlanıyorsun. Tüm bu sebeplerden sen Mimarlık okumalısın. Sen busun. İşte tam da bu yüzden kendini keşfetmeni sağlayacak, içindeki yeteneği ortaya çıkaracak bir okulda okumalısın. Doğru adres: İstinye Üniversitesi! Hadi İstinyeli ol :) İstinyeli olmanın ayrıcalıkları ise aşağıda:

Yazılım Mühendisliği!

Yazılım Mühendisliği!

Sen rakamların büyüsüne inanan bir karaktersin. Hatta şöyle diyebiliriz; matematik harici her şey sana büyük bir yalandan ibaret geliyor. Kanıtlayamadığın şey: ÇÖP! Bunun yanında yaratmayı seviyorsun, sendeki doğal bir yetenek. Bu yeteneklerini Yazılım Mühendisliği okuyarak pekiştirebilirsin. Sen busun. İşte tam da bu yüzden kendini keşfetmeni sağlayacak, içindeki yeteneği ortaya çıkaracak bir okulda okumalısın. Doğru adres: İstinye Üniversitesi! Hadi İstinyeli ol :) İstinyeli olmanın ayrıcalıkları ise aşağıda:

Sağlık Yönetimi!

Sağlık Yönetimi!

Sende doğuştan gelen bir liderlik yeteneği var. Girdiğin her ortamın 'alfa'sı mutlaka sen olmuşsundur. Ancak insanları asla baskı altına almazsın. Liderliğin yanında üstün bir iletişim becerin de vardır. Bu özelliklerini çok iyi bir biçimde yansıtabileceğin bölümse Sağlık Yönetimi. Sen busun. İşte tam da bu yüzden kendini keşfetmeni sağlayacak, içindeki yeteneği ortaya çıkaracak bir okulda okumalısın. Doğru adres: İstinye Üniversitesi! Hadi İstinyeli ol :) İstinyeli olmanın ayrıcalıkları ise aşağıda:

Detaylar için tıklayınız.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
tosarık

cool lime ne zamandan beri kahve oluyo?!

Ilgın Gezginci

Cool Lime ne ara kahve oldu

Özge Feyza Yılmaz

Moleküler Biyoloji ve Genetik.laboratuvarda çalışmak,biyoloji çok ilgimi çekiyor ancak buradan mezun olduktan sonra iş bulamamaktan korkuyorum.okuması ve kaz... Devamını Gör

Belinaysu Vural

Kendini işine aşkla verirsen üstesinden gelemeyeceğin bir şey olmaz. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır"