Görüş Bildir

MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, işe geç gelen memur ve işçileri belediyeye almayarak kapıları kapattı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İHA'nın aktardığı habere göre, sabaha saat 07.30'da mesaiye gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, giriş kapısında işçi ve memurların girişlerini takip etti. Saat 08.30'u geçtikten sonra işe gelen işçi ve memurları belediye binasına almayan Vergili, güvenlikçilere de kapıları kapattırdı.

Güvenlikçilerin kendilerini içeri alamayacağını öğrenen memur ve işçiler ise neye uğradıklarını şaşırdı.

Güvenlikçilerin kendilerini içeri alamayacağını öğrenen memur ve işçiler ise neye uğradıklarını şaşırdı.

Belediye Başkanının kesin talimatı diyen güvenlikçiler işçi ve memurları almazken, su parası yatırmaya gelen vatandaşları ile belediyenin araçları ile diğer tahsilat yerlerine taşındı.

Yaşanan trajik komik olay sonrası açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, daha önce defalarca birim müdürlerini sözlü olarak uyardığını ancak buna riayet edilmediğinden böyle bir uygulamaya gittiğini söyledi.

'Belirli bir saatten sonra gelenlerin iş yerine girişini yasakladım'

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kendisi iş adamı olduğunu ve iş hayatına 18 yaşında başladığını da aktaran Vergili, daha önce gerekli uyarıları yapığını söyleyerek şöyle konuştu:

'8 yaşından bu tarafa kendime göre iş hayatımda belirli prensiplerim var. Sürekli olarak işçi ve memurun hatasını aramak gibi tutkum yok. Defalarca kendilerini ikaz ederek uyardım, mesai saatlerine dikkat edilmesi noktasında. Bir düzensizliğin olduğunu zaten hem görüyoruz hem de işe geliş gidişlerde yaptığım takiplerde pek hoş olmayan bir durumla karşı karşıya olduğumu görüyordum. Geçen hafta bütün birim müdürlerine gerekli uyarıları yaptım. Ciddiye alınmadı. Bundan sonra belirli bir saatten sonra gelen memur ve işçilerin iş yerine girişini yasakladım ve haklarında gerekli işlemleri yapacağım. Vatandaşın problemi olmaz. Ben her türlü yetkiye sahibim ve onları mağdur etmeyiz.'

'Bu uygulama sürekli olarak devam edecek'

'Bu uygulama sürekli olarak devam edecek'

Belediyeye sabah 07.30'da geldiğini de kaydeden Başkan Vergili, “Sürekli böyle bir baskı kurma niyetinde değilim. Aslında bildiğim kadarıyla resmi olarak 08.00'da iş başının başlaması lazım. Valilikteki uygulamanın aynısını almışlar 08.30 diye. 08.30'dan sonra 10 dakika bekledim. Belediye gelen arkadaşlar girdi, diğerlerinin girişine izin vermedim. Bu uygulama sürekli olarak devam edecek. Geriye kalan görev süresince bu uygulama devam edecek. Ben aslında sabahları fiili işlerin olduğu Fen, destek hizmetlerinde oluyordum. Her gün orada yapılan işleri tek tek denetliyorum. Aslında buraya gelip gelmemem fark etmiyor zaman içerisinde bu denetimleri yaptırdım ama baktım pek bir netice alamadım. Demek ki böyle disiplinli bir uygulama gerekliymiş. Kimse sözlü uyarılarla bir şey anladığı yok” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1716
197
121
28
22
7
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Sonuna kadar haklı helal olsun . Özelde insanlara 5 dakikanın hesabı yapılıyor onların canı can değil mi ? Devlette çalışıyorsun keyfi geç gelmeler yapıyorsu... Devamını Gör

vemrv

İnsanlar keyfi nedenlerle geç gelmeyi alışkanlık haline getiriyorlar.Güzel bir uygulama olmuş.

Üzgün Mutsuz

böyle gevşek insanların göt olmasını çok seviyorum ya. iyi alışmışlar yani geç gelmeye. eminim geldikten sonra saat 10'a kadar kahvaltı, çay, kahve yapıp iş ... Devamını Gör

iş mi var ki ? işi taşreonlar yapıyor zaten. saat 10 çok erken işe başlamak için.