Kan Verene 5 Litrelik Yağ Hediye: Kızılay'ın Kampanyası Sosyal Medyada Tepki Çekti

 > 
754PAYLAŞIM

Edirne'nin AKP'li Keşan ilçe Belediyesi Kızılay ile birlikte bir kampanya başlattı. Kan bağışı yapan vatandaşlara 5 litrelik ayçiçek yağı hediye edildi. Başlatılan bu kampanya özellikle sosyal medyada tepki çekti.

Keşan Belediyesi ve Kızılay birlikte bir kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kampanya dahilinde kan bağışlayanlara 5 litrelik yağ hediye edildi.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

'Bir damla kanın bedeli paha biçilemez'

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışının düştüğünü belirterek kampanyayı şu şekilde açıkladı:

"Biz bunu aşmak için Türkiye'ye örnek olsun diye bütün kurumlarımızla birlikte bir kampanya gerçekleştirdik. Daha kampanyanın ilk saatlerinde kuyruklar oluştu. Herkesin bu kampanyaya destek olmasını temenni ediyoruz. Bir damla kanın bedeli paha biçilemez. Ancak Biz belediye ve kurumlarla işbirliği içerisinde farkındalık oluşturma adına kan bağışlayan ilk 300 kişiye 5 litrelik sıvı yağ veriyoruz. Ayrıca sosyal medya üzerinden başlattığımız 'En çok kim kan verecek?' şeklindeki meydan okuma kampanyasında da kurumlara çağrıda bulunduk. Kurumlar da buna kayıtsız kalmadı. Toplum olarak bir birinin derdiyle dertlenebilen, bağları kuvvetli bir yapıya sahibiz."

Kampanyaya gelen tepkilerden öne çıkanlar👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir