Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kamyon, Baba ve Çocuklar... Trabzon'da Yaşanmış Göz Yaşartan Bir Vefa Hikayesi

 > 
12bPAYLAŞIM

Trabzon'un Çaykara ilçesinde yaşayan Hacı Halit Ziya Türkoğlu 1954 yılında aldığı kamyonuyla taşımacılık yaparak ailesini geçindiriyordu.

Altmışlı yılların başına gelindiğinde zar zor baktığı ailesinin masrafları oğullarının okula gitmesi nedeniyle karşılayamayacağı bir hale gelmişti.

Emektar babanın zor bir karar vermesi gerekiyordu: Ya çok sevdiği ve ekmek kapısı olan kamyonunu satıp başka iş bularak çocuklarının okula devam etmesini sağlayacak ya da çocuklarını okuldan alıp kamyonuyla kendi işini yapmaya devam edecekti.

Kendisi için cevap çok kolaydı. Çok sevdiği kamyonunu sattı ve tüm çocuklarının eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli parayı buldu.

Aradan yıllar geçti. Çocuklar eğitimlerini tamamladılar ve küçük kardeşleriyle yıllarca çalışarak kurdukları aile şirketlerini ekonomik olarak iyi bir konuma getirdiler.

Geçtiğimiz yıl köylerine yaptıkları ziyarette konusu açılan ve belki de bugünlere gelmelerini sağlayan kamyonu babaları için bulmayı kafaya koydular.

54 yıl önce satılan kamyonu bulmak için şirket çalışanlarıyla araştırmaya başlayan kardeşler aracın en son Giresun Emniyeti'ne kayıtlı olduğu bilgisine ulaştılar.

Giresun'da yoğunlaştırılan arama sonrası araç Giresun'da bir çöplükte bulundu. Tamir edilip aslına uygun olarak yenilenen kamyon babaya hediye edildi.

Aldığı hediye karşısında duygulanan ve gözyaşlarını tutamayan 86 yaşındaki baba zamanında ne kadar doğru bir karar verdiğini tekrar anladığını söyledi.

Biz de Onedio olarak büyük bir vefa örneği gösteren çocukları ve zamanında eğitimden yana karar alan babayı gönülden kutluyoruz.

Kaynak: 1

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi061

Ağla gözlerum ağla.

m.cross

Bize böyle gelin efendim, koltuk altı simiyle değil...

Gizli Kullanıcı

Babaya da evlatlarına da helal olsun. Hayır ağlamıyorum gözüme toz kaçtı. :'(

hknmrc

HELAL OLSUN.

bekir.kahraman.180

ula para olsa babama uçak bile azda

Görüş Bildir