Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kafayı Dış Görünüşle Bozan İnsanlara İnat Farah Zeynep Abdullah'ın Yaptığı Açıklama Gönüllerimizi Fethetti!

202PAYLAŞIM

Bu şekilciliğimiz ne zaman bitecek acaba?

Ülkemizde birçok kişi, özellikle de ünlü kadınlar dış görünüşleri nedeniyle sık sık yersiz eleştirilerin hedefi oluyorlar.

Elbette ki yalnızca ülkemizde değil, dünyada da bunun pek çok örneğiyle karşılaşıyoruz.

Özellikle ünlüyseniz ve göz önündeyseniz insanların acımasız eleştirilerine maruz kalıyorsunuz... Size yapılan body shaming'in haddi hesabı olmuyor!

Neyse ki tüm bu baskılara rağmen cesur birçok kadın bu duruma başkaldırıyor ve vücutlarındaki yara izlerini ya da selülitlerini göstermekten çekinmiyorlar...

Bu güçlü kadınlardan biri de Farah Zeynep Abdullah! Geçtiğimiz günlerde “Kilo verince ‘aa hasta mısın’ kilo alınca ‘oo maşallah!’ Üüf kilo muhabbeti bitsin; bırakın insanları nasıl sağlıklı ve mutlu olacaklarsa bi salın yaa...” sözleriyle bu duruma tepki göstermişti hatırlarsanız.

Farah Zeynep Abdullah, şimdi de yaptığı başka bir açıklamayla gönüllerimizi fethetti!

Her daim doğallığı ve içtenliğiyle dikkat çeken Farah Zeynep, 'birbirimizin dış görünüşünü yargılamamız'la ilgili hepimizi düşündürecek bir açıklama yaptı!

Abdullah dış görünüşle kafayı bozanlara “Birbirimizin dış görünüşünü yargılamakla ilgili bir hadsizliğin içindeyiz. Mutsuzluklarını başkalarının poposunu konuşarak geçiştiren insanlara üzülüyorum. Benim masum, seksi ve güzel olmak umrumda değil. İyi insan olma gayesindeyim. Gerisi geçici ve boş.” sözleriyle resmen tokat gibi bir cevap verdi...

Tabii bu açıklaması sosyal medyadan da destek gördü!

twitter.com
twitter.com
twitter.com

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Patavatsızlık Diz Boyu! Vücut Şekilleri Nedeniyle Sosyal Medyada Durmadan Ayarsız Yorumlara Maruz Kalan 17 Ünlü - onedio.com
Patavatsızlık Diz Boyu! Vücut Şekilleri Nedeniyle Sosyal Medyada Durmadan Ayarsız Yorumlara Maruz Kalan 17 Ünlü - onedio.com
Müthiş Enerjisi ve Başarılı Oyunculuğuyla Herkesin Sevgisini Kazanan Güzel Kadın: Farah Zeynep Abdullah! - onedio.com
Müthiş Enerjisi ve Başarılı Oyunculuğuyla Herkesin Sevgisini Kazanan Güzel Kadın: Farah Zeynep Abdullah! - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aggressiveman

Bu sosyal medya duyarları sıkmaya başladı artık.Anonimliğin verdiği rahatlıkla bir sürü trol türedi ve türemeye de devam edecek.Hakaret içerikli yorumları savcılığa verirsin olur biter çıkıp böyle şov yapmaya gerek yok.

begonvila

Bırak şimdi,, şöyle bi 40 lı yaşlara gel, vücudun pörsüsün nasıl dolanırsın estetik kapılarında. Dış görünüşün nasıl umrunda olmaz? Millet çok büyük oyuncu olduğun için mi o rolleri sana veriyorlar sanıyorsun, güzel seksi masum olduğun için, o yüzden geç bu positif, polyannacı , önemli olan iç güzellik ayaklarını.

01011o011

Herkes hak verir ama iş, uygulamaya gelince hak veren olmaz.

miss-lovato

Demiii

koray-polat

Bana birisi bunun çizgisini çeksin. Sosyal medya denen şey, ben kendi resmimi koyayım, insanlar beğensin değil midir? E beğenmeyince de beğenmediğini söyleyemiyor musun? Dış görünüş koyarsan dış görünüşünü yorumlarız, eserini koyarsan eserini yorumlarız. Bunda yanlış olan bir şey yok ki?

miss-lovato

Yorumlamanın kibar olanı da vardır kaba olanı da. Hepimizin fiziksel görünüşü birbirinden farklı ki bizi özel yapan şeylerden biridir bu. Hepimiz attığımız fotoğrafları hevesle atıyoruz. Yapılan kaba yorumlar insanın hevesini kırıyor. Ben kimsenin dış görünüşünün kimseyi ilgilendirdiğini düşünmüyorum, ama insanlar yorum yaparken karşıda ki insanın hislerini de düşünmeli. Yorum yapmak yanlış değildir, asıl yanlış olan kırıcı yorum yapmaktır

koray-polat

O durum da şaibeli. Sövmediğin, hakaret etmediğin sürece yorum yapabiliyor olmalısın. Ama fotoğraf koyan insanların da tahammül eşiği biraz yüksek olmalı bana kalırsa. Atıyorum bikinili fotoğraf koyuyorsun, selülitiyle alakalı yorum yapıyorsun, kızıyor sana. Bana mantıksız geliyor.

miss-lovato

Kimsenin dış görünüşünün kimseyi ilgilendirdiğini düşünmüyorum. Sonuçta hepimiz insanız, kimse kusursuz değil. Size kötü yorum gelse sizin de moraliniz bozulur çünkü, hepimizin duyguları var. Hepimiz istediğimiz fotoğrafı atabilir, yorum yapabiliriz çünkü özgürüz. Kibar yapıldığı sürece yorum yapmak doğru olur. Bana kalırsa fotoğrafta selülit dışında başka yorum yapılabilir. Güzelliği olabilir. Kimse selüliti olduğu için çirkin olmaz. Dediğim gibi kırmadan yorum yapılmalıdır.

koray-polat

Yolda yürüyen insanın dış görünüşünü eleştiremezsin evet, işinde gücündedir o. Sana nasıl olmuş demedikleri sürece yorum da yapamazsın doğru. Ama sosyal medyaya fotoğraf koymak, nasıl olmuşum demek değil midir?

miss-lovato

Haklısınız. Sosyal medyada kimse kibar değil. Ama ben kibar yapıldığı bir sürece her yorum yapılabileceğini düşünüyorum. Kaba da yapılabilir hepimiz özgürüz ama bana kalırsa kibar yapılmalı.

miss-lovato

Bir yandan doğru bir yandan yanlış. İstenilen her şey eleştirilebilir, bunu ben dahil herkes yapıyor. Kabaca yapılan bir yorum sandığınızdan daha büyük şeylere yol açabilir. Bu şekilde eleştiri yapan tek bir kişi yok, dediğiniz gibi depresyona girilebilir ve depresyon sanılandan daha ağırdır. Kendinden nefret edip, sağlıksız yollardan kendini iyileştirmeye çalışabilir. Bu örneklerden çok var eğer bir kusuru söylemek isteniyorsa kibarca yapılmalı

begonvila

Güzelim instagram ahalisi fiziğini ön plana çıkıp takipçi kasarsa, beğeni beklerse elbette insanlar yorum yapar. Ayrıca bu oyuncular fizikleri ile para kazanıyorlar. Her türlü yoruma açık olmalılar

miss-lovato

Bu sizin görüşünüz, herkesin görüşü farklıdır elbette.

Görüş Bildir