Kadınlığın Kitabı Yeniden Yazıldı! Kadınlar İçin Kullanılan Bu 10 Tanımın Asıl Anlamlarıyla Tanışın

1.4bPAYLAŞIM

Biz kadınlar bu zamana kadar bu cümlelerle karşılaştığımızda asla yılmadık; çünkü gerçekte bu anlamlara geldiklerini çok iyi biliyorduk. Artık siz de öğrenin; kadınlığın yeni kitabı hayatınızı değiştirmeye geliyor.

1. Ev Kızı

Ev Kızı
Ev Kızı

Evde olmak ve huzurla ayaklarını uzatmak bu dünyada herkesin en favori aktivitesiyse; evde olduğumuz ve evimizle keyifle ilgilendiğimiz her saniye gerçek bir ev kızıyızdır. 😎

2. Kız Kurusu

Kız Kurusu
Kız Kurusu

Evlenmeyle bir sorunumuz yok, ama şu an için yapacak daha başka işlerimizin olduğu bir dönemdeyiz. Belki kariyerimiz, belki ilgilendiğimiz bir şeyler bize şu an bir ilişkiden çok daha fazla güç veriyor. Tek başımızayken bile kendimizi tam hissetmemiz işte bunlardan bize hediye. E haliyle çalışkan mı çalışkan, güçlü mü güçlü kız kurularıyız. 🤗

3. Dırdırcı

Dırdırcı
Dırdırcı

Hayatı hepimizden daha hızlı geçenler daha çok anlatır, onların her hikayesinden yeni bir şeyler alırız. O en samimi heyecanlarıyla anlattıkları dırdırların hepsi için çok teşekkür ederiz.

4. Saçı uzun aklı kısa

Saçı uzun aklı kısa
Saçı uzun aklı kısa

Tamam uzun saç çok yakışıyor, istediğimiz renkte istediğimiz modelde kullanıyoruz ama kısa saçın rahatlığı da hep aklımızda kalıyor ne yapalım? Aklı kısa saçta kalan kocaman bir uzun saçlılar grubuyuz, bunu nadir de olsa bize hatırlatmayı artık bırakın, çünkü canımız istediğinde kestireceğiz.

5. Feminist

Feminist
Feminist

Biz kadınlar okumayı çok severiz, ideolojilere bayılırız. Okudukça ne kadar eşit olduğumuzu ve eylemlerimizin aslında tüm dünyayı, kadın erkek hepimizi nasıl etkilediğini de daha net görürüz. Feminizm ise hem kendi hemcinslerimiz hem de etrafımızdaki tüm erkekler adına okuduğumuz en özgüvenli şeydi, bu yüzden bu kadar güzel feministleriz.

6. Kız Başına

Kız Başına
Kız Başına

Başımıza esen her şey bu zamana kadar bize mükemmel kapılar açtıysa, bundan sonra da kalbimizin istediği kararları alıp, mutluluğumuz için çabalarız. Özgürce, zevklerimiz doğrultusunda kız başına yaşamak yaptığımız en doğru ve en tatlı şeylerden biri.

7. Kezban

Kezban
Kezban

Her duyduğumuzda aklımızda "Zahide" gibi dokunaklı bir iz bırakır bu isim, çünkü ikisi de Anadolu'da çok kıymetlidir ve bu iki isimdeki kadınlar için de "ne şanslılar" deriz, böyle çok sevilip isimlerine özel böyle güzel türküler yazıldığı için.

8. Kız Gibi

Kız Gibi
Kız Gibi

Bir işi yaparken ona ruhumuzu katarız, tüm enerjimizi en iyiye ulaşmak için harcarız, gerçekten de asla pes etmeden en iyisi için gece gündüz kız gibi çalışmak ruhumuza işlemiş.

9. Eksik etek

Eksik etek
Eksik etek

Taa İskoçya'dan bizim kültürümüze nasıl geldi şaşırıyoruz fakat her eksik etek lafı duyduğumuzda İskoçya'da eteklerinden birini evde unutup kendini zora sokmuş o adamı hayal edip ona şans dilemeden de geçmiyoruz.

10. Erkek Fatma

Erkek Fatma
Erkek Fatma

İş hayatınızda, okul hayatınızda, özel hayatınızda, anneliğinizde, çalışanlığınızda ya da patronluğunuzda ortaya serdiğiniz o kararlılık, çalışkanlık ve özveri halk arasında erkek fatma diye bir tanımlamayla kulaktan kulağa övülüyor haberiniz olsun. Neden bu kelimeleri seçmişler anlamadık ama, bizi takdir etmek için olduğunu iyi anladık. 😏

Duyarsanız şaşırmayın yani.

Kadınları anlamak için önce onlar hakkında söylenmiş her şeyin en doğru hallerini bilmek mükemmel bir adım olabilir.

ERGO SİGORTA olarak kadınlığın kitabını yeniden yazdık.

Tüm bu söylenenlerin en doğru hallerini bir araya getirdiğimiz Kadınlığın Kitabı 8 Mart için tüm kadınlara ve tüm erkeklere armağanımız olsun.

Dio İçerik Altı Banner
Görüş Bildir