Görüş Bildir

İsveç'de Hareketli Gün: Havalimanı ve Alışveriş Merkezinde Bomba Paniği

Haberler
> İsveç'de Hareketli Gün: Havalimanı ve Alışveriş Merkezinde Bomba Paniği

Södermanland Polisi basın sözcüsü Anette Wilhelmsson, Skavsta Havalimanı’nın bir bagajın patlayıcı ya da yanıcı bir madde sinyali vermesi sonucu boşaltıldığını açıkladı.

Polis açıklamasında, Stockholm’den yola çıkan bomba uzmanlarının Skavsta Havalimanına varmak üzere oldukları belirtildi. Havalimanı yönetiminden yapılan açıklamada da, gidiş salonu ile şüpheli bagajın kordon altına alındığı, havalimanına inişlerin kontrollü bir bölgeye yapıldığı belirtilirken, kalkışlar konusunda bir bilgiye yer verilmedi.

Alışveriş Merkezi ve IKEA da aynı şüpheyle boşaltıldı

Alışveriş Merkezi ve IKEA da aynı şüpheyle boşaltıldı

Västerås kentindeki Erik Lund Alışveriş Merkezi’nde ise bomba olduğu yönünde bir telefon alan polis, çalışanları ve müşterileri tahliye etti.

Konuyla ilgili konuşan Västmanland polis sözcüsü Johanna von Wowern, “Bir ihbar aldık. Güvenlik nedeniyle alışveriş merkezini tahliye ettik. Patlayıcı hakkında henüz bilgimiz yok” dedi.

Alışveriş merkezi bölgesinde bulunan IKEA mağazasının da boşaltıldığı bildirildi. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye aracı ve ambulans sevk edildiği kaydedildi.

DHA & CİHAN

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
3
3
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Alperen Çağlı

İsveç tarihi sallanıyo adamlar 4327843 yıldır ilk defa ekşın gördü mutlu olmuşlardır yazık

Alperen Çağlı

Bkz. İnce ve küçük mizahtan anlamayarak ciddi duyarlı aydın olduğunu sanarak insanları aşağılamaya çalışmak