İşte Son Ses Müzik Yarışmasının Finalistleri: Dinlediğiniz An Hayran Kalacağınız 5 Yeni Ses

681PAYLAŞIM

Gökhan Türkmen ve Simge'nin jüri koltuğunda yer aldığı Son Ses Online Ses Yarışmasında final aşamasına geçildi! Türkiye'nin en yetenekli 5 genç sesinin kazananı 10 Mayıs'ta belli olacak. 

İşte finale kalan 5 performans ve finalistler hakkında bilmeniz gerekenler! 🎤🎵🎶

1. Aşarhan Büyükgenç - Allı Turnam

Aşarhan Büyükgenç, 20.07.1994 doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünde Opera alanında öğrenim görmekte. 6 yıldır müzikle ilgileniyor. Onur, Deniz ve Alp ile ise 2 yıldır birlikte müzik yapıyorlar. Çeyrek Final'de "Güz" ve Yarı Final'deki "Allı Turnam" performansları ile ön plana çıktılar.

2. Aşkın Derya Yılmaz - Benim Adım Aşk

Aşkın Derya Yılmaz, 03.04.1992 doğumlu. Antalya'da yaşıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi Müzik Bölümü'nde eğitim gördü. Hali hazırda profesyonel olarak şarkı söylüyor, sahne alıyor.  6 yıldır müzikle ilgileniyor. Daha önce de O Ses Türkiye'de yarışmıştı. Çeyrek Final'de "Beyaz" adlı, Yarı Final'de "Benim Adım Aşk" adlı parçaları seslendirdi.

3. İnci Gürün - Chandelier

İnci Gürün, 02.01.2002 doğumlu bir lise öğrencisi. Müzik hayatına ilk olarak 2. sınıfta İstanbul Devlet Konservatuarında piyano çalarak başladı. 11 senedir müzikle ilgileniyor. İngiltere'deki Sevenoaks School'da öğrenim görüyor ve müzik hayatına burada devam ediyor. Çeyrek Final'deki "Valery" performansı ve Yarı Final'deki "Chandelier" performansı sayesinde Final'deki 5 kişi arasına adını yazdırmayı başardı!

4. Umur Doma - Can't Take My Eyes Off You

Umur Doma 08.02.1997 doğumlu genç bir müzisyen. İstanbul Teknik Üniversitesi - Tekstil Mühendisliği bölümününde öğrenci. İstanbul'da yaşıyor. 12 yıldır müzikle ilgileniyor. Piyano, gitar ve keman çalabiliyor. Çeyrek Final'de "Stand By Me" parçasını, Yarı Final'de "Can't Take My Eyes Off You" parçasını başarılı şekilde seslendirdi.

5. ZABLIN - Tears Dry On Their Own

ZABLIN grubu; Beyza Kaya, Alperen Demir ve Zeynep Buğdaycı isimli üç arkadaştan oluşuyor. İstanbul'da yaşıyorlar. Grup adına başvuruyu gerçekleştiren Beyza, 03.12.1999 doğumlu ve Marmara Üniversitesi - İngilizce Öğretmenliği öğrencisi. 8 yıldır müzikle ilgileniyor. Çeyrek Final'de "Take Me to Church" ve Yarı Final'de "Tears Dry On Their Own" parçalarını seslendirdiler. Farklı ses tonlarının bir arada yer aldığı bu grup, jürinin ve oy verenlerin dikkatlerini çekerek finale kalmayı başardı!

Vodafone Freezone Stüdyo'da gerçekleşen Son Ses Online Müzik Yarışması'nda kazananın belli olmasına çok az kaldı!

Sen de kazananı belirlemek için oy ver ve 10 Mayıs'taki final heyecanını kaçırmamak için Vodafone FreeZone Yotube kanalını takip et!

Görüş Bildir