Görüş Bildir
Haberler
İran'ın Doğalgazı Kesmesinin Etkisi: Fabrikalar Elektrik Kesintisi Nedeniyle 3 Gün Çalışamayacak

İran'ın Doğalgazı Kesmesinin Etkisi: Fabrikalar Elektrik Kesintisi Nedeniyle 3 Gün Çalışamayacak

Tekstil kenti Denizli’de elektrik kısıntısı nedeniyle organize sanayi bölgesinde çalışan 30 bin işçi bu gece yarısından itibaren üç gün çalışmayacak. Kentte doğalgaz sorunu yüzünden çok sayıda haddehane ile kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 40’a yakın mermer firması hafta başından bu yana üretimi durdurdu. Sadece mermer sektöründe çalışmayan işçi sayısının ise bin 500’ü bulduğu belirtiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü gazetesinden Selami Aydın'ın haberine göreDenizli'de sanayi tesislerine uygulanacak elektrik kısıtlaması bu gece yarısından itibaren başlayacak. Enerji tüketimi 1600 kilovat saati kapsayan firmalar için uygulanan kısıtlamaya Denizli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 185 firmanın tamamı katılacak.

3 gün boyunca elektrik verilemeyecek

3 gün boyunca elektrik verilemeyecek

Özellikle tekstil firmalarının yoğunlukta olduğu bölgede üretim üç günlüğüne duracak, Cuma gecesi 24:00'ten itibaren tezgahlar yeniden çalışacak. Kentte OSB'ler dışında kalan 10 büyük sanayi kuruluşu da aynı süre içinde üretimine ara verecek.

30 bin işçi evlerine gönderilecek

30 bin işçi evlerine gönderilecek

Doğalgaz arzında yaşanan sıkıntı nedeniyle kentteki haddehanelerin bir kısmında üretim hafta başından bu yana durduruldu. Mermer sektöründe de yaklaşık 40 firma Pazartesi gününden itibaren üretimine ara verdi.

Bu sektörü sıklıkla yaşanan elektrik kesintilerinin yanı sıra, soğuk hava nedeniyle üretim verimliliğindeki düşüş ve çalışanların ulaşımında yaşanan sıkıntıların ara vermeye ittiği kaydedildi.

Denizli'de mermer sektöründe yaklaşık bin 500 işçi mesaiye ara verdi. Bu aranın Pazartesi gününe kadar olacağı belirtildi. Denizli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 185 firmada çalışan 30 bin işçi de bu gece yarısından itibaren üç gün süreyle eve gönderilecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
11
8
5
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Malum Şahıs

erduvan erduvan diye diye siz de gebereceksiniz arada biz de gebereceğiz embesiller

Söyledim gitti

Demek ki bir savaş çıksa ertesi gün ortada kalacağız.

portside

Konu sadece elektrik değil. Doğalgaz tüketimini de geçen yıldan %60 daha az olmasını istiyorlar. Aşıma ceza kesiliyor. Devamı durumunda komple gazı kesiyorla... Devamını Gör