Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlık Tarihinde Uzaylılarla Gerçekten Bir Temas Olduysa O da Buydu: Roswell UFO Vakası

 > 
6.5bPAYLAŞIM

Kimileri için Amerika'nın reklam ve diğer ülkelere karşı psikolojik bir üstünlük sağlamak amacıyla yaptığı bir kurmaca, kimilerine göre de uzaylıların varlığının kanıtı Roswell Olayı...

static.pblogs.gr

1947 yazında art arda gelen uçan parlak cisim ihbarlarından sonra 4 Temmuz'da New Mexico eyaletinin Roswell kasabasında bir fırtına kopar. Fırtına sırasında Foster çiftliğinin sahibi William Mac Brazel ve komşuları patlamaya benzer bir ses duyarlar.

Ertesi gün erkenden fırtınanın oluşturduğu hasarı tespit ederken geniş alana yayılmış olan bir enkaz bulurlar. Enkaz parlak metal parçalar ve yanmaz, kesilmez üzerilerinde hiyeroglife benzer yazılar bulunan çubuklar gibi esrarengiz parçalardan oluşmaktadır. Parçalar her şekle çok kolay girebilen fakat hiç bir şekilde işlenemeyen bir maddeden yapılmıştır.

Çevrelerinin yönlendirmesiyle olayı kasabanın şerifi George Wilcox'a bildirirler. Evlerine getirilen parçaları gören şerif ve ailesi parçaların bir uçan daireye ait olduğunu düşünürler. Şerif, yardımcılarını olay yerine gönderir. Bölgeye giden Şerif yardımcıları toprağın eriyip karardığı yuvarlak geniş bir alanla karşılaşırlar.

Bu sırada Şerif'le görüşen yerel muhabir Frank Joyce bu haberi duyuran ilk kişi olur. Muhabirin tavsiyesiyle olayı o sırada dünyadaki tek atomik grup olan 509. Bomba Grubu’nun merkezi durumundaki Roswell Ordu Hava Kuvvetleri üssüne iletirler.

Buradan gelen hava istihbarat görevlileri bulunan parçalara inceleme amacıyla el koyarlar. Fakat olay onları da aşar ve gelen emir üzerine araştırmayı Pentagon'a devrederler. Pentagon'dan gelen yetkililer bulunan parçalar üzerinde radyoaktivite ölçümleri yapar. Sonuçlar yüksek çıkınca enkazın tam yerinin tespiti için bölgeye uçaklar gönderilir.

Havadan yapılan araştırma sonucunda Roswell’in 65 km kuzeydoğusunda bir uçan dairenin enkazı bulunur. Enkaz inceleme ve kaldırma çalışmaları için hazırlık yapmak üzere bölgeye bir arama-kurtarma ekibi gönderilir.

Bu sırada, Şerif ve ekibi ilk tespit edilen yanık izinin yakınlarında tanımlayamadıkları cansız yaratıklar bularak önemli bir keşif yaparlar. Olayın şahitleri yaratıkları büyük kafalı ve gümüş rengi üniformalı olarak anlatır. Keşfin üzerine kasabada aniden güvenlik kontrolleri arttırılır, bütün giriş-çıkışlara barikatlar kurulur. 

Bölgede konuşulan tek konu uzaylılar olur. Bunun üzerine dedikoduları engellemek ve halkın ilgisini "ölü uzaylılar"dan başka bir yöne çevirmek için yerel yetkililer yazılı bir basın açıklamasını radyo istasyonlarına verir.

"Uçan dairelerle ilgili söylentiler dün gerçeğe dönüştü" başlıklı açıklamada düşen ve ele geçirilip incelemeye alınan bir uçan daireden bahsedilirken bulunan bedenlerden tek kelime bahsedilmez. Radyo istasyonları haberi Associated Press’e iletir; haber buradan tüm dünyaya yayılır.

Olay önce Amerika'da ve sonra da tüm dünya büyük ses getirir. Roswell Hava Üssü, Şerif'in ofisi ve yerel radyolar Londra'dan Tokyo'ya telefon yağmuruna tutulur. Olay kontrolden çıkınca Washington olaya el koyar.

Washington, yeni bir açıklama hazırlayarak ilk açıklamayı yalanlar ve bulunan parçaların aslında bir meteoroloji balonu olduğunu açıklar. Esrarengiz parçalar meteoroloji balonu parçalarıyla değiştirilip fotoğraflanır ve kanıt diye bu fotoğraflar yayınlanır.

Bölgedeki radyo ve televizyon kanalları baskı ve tehditle görgü tanıkları ile yapacakları röportajlardan vazgeçirtilir. Olayı ilk duyuran kanala konuyu kapatmak için 24 saatleri olduğu, yoksa bir daha radyo işletemeyecekleri söylenir.

Enkaz kaldırma ve araştırma operasyonlarında görev alan tüm askerlere olayın ulusal güvenliği ilgilendiren bir konu olduğu ve çok gizli tutulması gerektiği söylenir ve kimseyle bu konu hakkında konuşmamaları emredilir ve resmi bir sessizlik başlar.

30 yıl süren sessizlik nükleer fizikçi araştırmacı S.Friedman’ın tanıklarla yaptığı röportajlarla sona erer. Bunu takip eden 16 yıl içinde 300’ü aşkın tanığın ifadelerini temel alan 5 kitap yazılır. Kitaplardaki tanıklardan otopsiye katılan bir hemşire şunları söyler "Varlıkların çok büyük başları, çukur gözleri ve sadece dört parmakları vardı, insan değil yabancı bedenlerdi".

1995'de Hava Kuvvetleri, meteoroloji balonu yalanını kabul eder ve  bir başka yalanla enkazın aslında Mogul adlı gizli bir hükümet projesinde kullanılan bir balonun olduğunu söyler. Ama inandırıcı bulunmaz.

2011'de FBI'ın açtığı arşivinde olayın, “Araçlarda insan vücuduna benzer cesetler bulduk. Bulunanlar 90 cm boyunda ve metalik kıyafetler giyiyor. Vücutları pilotların giydiği kıyafetlere benzer bandajlarla kaplı.” diye kaydedildiği ortaya çıkar.

Tüm yaşananlardan, konuşmalardan ve resmi açıklamalardan sonra olayın herkesten gizlenen, insanlığın kaderini değiştirebilecek bir gerçek mi yoksa aşırı heyecan ve hayal gücünün ürünü profesyonel bir kurgu mu olduğu hakkında bugün dahi kesin bir sonuca varılamıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xxnazarx_

şansa bak adamlar o kadar memleket varken dünyayı yöneten Amerika'ya iniyolar ve o ülkenin en az nüfuslu yerinde kaza yapıp ölüyolar.

populer-bilim-tv

Bu sesler de uzaydan geliyormuş....

ugurveugur

1977 yılında Yıldız savaşları gibi harika bir bilim kurgu filmi çekildiyse,1947 yılında da ancak böyle bir uzaylı yapabilmişler.

eminsins

Ya malmısınız tabi gerçek kuranda bile geçiyor bizden başka milyonlarca alem var insanlar hayvanlar bitkiler Cinler o yüzden öyle birşey yok diyip geçmeyin İnanmıyorsanız DEEP WEB girin 5. seviyeden sonra neden FBI lar koruyor çünkü içinde Gerçek şeyler var devlet sırları devlet bilgileri 51. bölge falan hepsi gerçek

emre-varol

ulan bilim ne bulsa kuranda yazıyo diyon la :D

ugurveugur

Bizim vücudumuz da yaşayan mikro organizmalar da bir varlıktır.Onlarda birer canlı.Onlarda insan vücudunda fakat farklı alemlere yaşıyorlar.Onların gezegeni de bizleriz.

dextermorgan

Ne kimilerine göresi kardeşim bu olay tamamen kurmaca, zaten kanıtlandı bu! Geriden geliyor sanırım biraz Onedio üyesi arkadaş.

Görüş Bildir