Görüş Bildir

Hollanda’da Gece Kulübünde 1.300 Kişiyle Kovid-19 Deneyi

Haberler
> Hollanda’da Gece Kulübünde 1.300 Kişiyle Kovid-19 Deneyi

Hollanda'da koronavirüs sebebiyle kapalı olan gece kulüplerinin, kısıtlamaların hafifletileceği dönemde nasıl açılabileceğini görmek için yapılan araştırmaya bin 300 kişi katıldı.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da koronavirüsün gece kulübünde yayılımının nasıl olacağını gözlemlemek için parti düzenlendi. Bin 300 kişinin katılımıyla düzenlenen parti, 17 bin kişilik kapasitesi olan gece kulübünde gerçekleştirildi. Araştırmaya katılan kişiler, koronavirüs kısıtlamalarından 'muaf' tutularak  gece kulübünde eğlendi. Kovid-19'un yayılmasına ilişkin gerçekleştirilen deneyin amacının, kısıtlamaların kalkacağı dönemde gece kulüplerinin kontrollü bir şekilde açılmasının mümkün olup olmayacağını görmek olduğu kaydedildi.  Etkinlikte DJ olarak Sam Feldt, Lady Bee ve Sunnery James & Ryan Marciano  yer aldı.

Şarkı söyleyip çığlık atılması istendi...

Şarkı söyleyip çığlık atılması istendi...

Gece kulübünde gerçekleşen deneyde, dans pistindeki bazı kişilerin hareketleri kısıtlanırken, bazılarının ise, sürekli ya da bir kereye mahsus dans sırasında maske takmaları istendi. Bir kısma ise floresan içecek verilerek en kalabalık parti alanlarında ne kadar tükürük salgılandığının gözlemlenmesi için ise, şarkı söyleyip çığlık atmaları istendi.

'Çalışmanın mekanların açılmasına yardımcı olmasını umuyoruz.'

'Çalışmanın mekanların açılmasına yardımcı olmasını umuyoruz.'

Hükümet için çalışmayı yürüten Fieldlab şirketinden Tim Boersma deney ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çalışmanın mekanların yeniden açılmasına yardımcı olmasını umuyoruz.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca katılımcıların, 48 saat önce koronavirüs için test yaptırdığı ve negatif sonuç çıkanların etkinliğe dahil edildiği belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
9
5
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Komutan Logar

Çok yerinde bir deney olmuş. Bilim işte böyle yapılır. Varsayımlarla, yalan yanlış verilerle ortada gezmektense, gerçek veriler elde etmek. Belkide bizim kon... Devamını Gör

Ziya Akbaş

Bak sen öyle deyince; AKP'lilerin kendilerini bilim için haklın sağlığı için feda etmeleri beni de hüzünlendirdi şimdi.. Hele o omuzlarda deve güreşi yapan v... Devamını Gör

Ziya Akbaş

Adamların salgın deneyleri bile süper... :D

Ferdi Süsler

Açın gece klüplerini yeter eğlenmek istiyoruz :D