Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hiç Soru Önergesi Bulunmayan Milletvekili Rümeysa Kadak Şiddetle Savaşacağını Söyleyince Tepkiler Gecikmedi

1.5bPAYLAŞIM

Savaşmanızın önünde hiçbir engel yok tabii.

2018 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İstanbul Milletvekili seçilen Rümeysa Kadak geçtiğimiz dönemlerde sık sık hiçbir şey yapmamasıyla gündeme geliyordu.

Hatta TBMM'de çektiği "Milletvekilinin bir günü" başlıklı YouTube videosu da tepki çekmişti.

Şimdi de Samsun'da 3 yıl önce boşandığı ve defalarca şikayet ettiği eski eşi tarafından sokak ortasında çocuğunun gözü önünde şiddet gören E.M.'nin şiddete uğramasıyla ilgili herkes gibi o da tepki gösterdi.

Fakat sosyal medya kullanıcıları kendisinin milletvekili olarak kadına yönelik şiddetle ilgili herhangi bir adım atmadığını ve AK Parti'nin "Kadına yönelik şiddet araştırılsın" önergesini reddettiğini hatırlatılarak eleştirildi.

@neslihandiyorki

@sforthefirst

@Borelver

@umutcanbostanci

@DrMkoksal

@melisalphan

@E_N_Celkan

@grahamlicc

@AylinAsLIM

@poacayanakli

@apo_uyan

@feyzaltun

Sizce sosyal medya kullanıcıları tepki göstermekte haklı mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

@BulendEcevit

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tolga-erdogan3

Genç ve başörtülü ve de Akpli olduğu için bir kadını linç etmek nasıl bir duygu? Daha 24 yaşında milletvekili olmuş bir insan kendisi. Elinden tutularak bir üst kademeye taşınacağına linç ediliyor. Bundan 10 sene önce neden gençler milletvekili olmuyor deniyordu. Buldunuz linç edin. Not: Hemen yaftalayıp Akpli damgası vuracak arkadaşlara önyargılarından kurtulmalarını öneriyorum, nitekim Akp ile hiç bir organik ya da inorganik bağım yok, olamaz da. Sadece insanları partilerine göre yargılamıyorum, olması gereken de bu.

zgzgkmm

Neden "genç ve başörtülü ve de akpli olduğu için" bir kadına sempati beslemek zorundayım ya? Milletvekili maaşlarından haberin var mı senin?????? Ya işini doğru yaparsın ya da çeneni kaparsın... Bir de dalga geçer gibi tweet atıyor hanımefendi şaka gibi şaka. BU ÜLKE KOCA BİR ŞAKA.

kofteci

Türkiye'nin geleceği ile oynuyor her biri yazıklar olsun.

reshontheway

Emin olun olay sosyal medyada aşırı büyümese bir kaç bakan tweet atmasaydı bu kadından böyle bir cümle duyamazdınız. Her olaya dikkat edin Erdoğan ya da belli başlı isimler bir adım atmadıkça hiç birinin sesi çıkmaz. Onlar yazdıktan sonra hepsi saniyeler içinde patır patır girişirler. Diyoruz ya nefes almak için bile icazet beklerler.

ercan-gundogdu

vekillik adına maaş almaktan başka hangi işi yapmış ki soru önergesi versin . birde emekli maaşı alıyor üstüne !!!... ( vekiller 2 yılda emekli oluyor ) . hani bilmeyen akp seçmeni varsa diye not düştüm .

solucanligubre

Samimiyetsizlik abidesi. Siz hic bi olaya yorum yapmayin mumkunse yakismiyor ustunuzde emanet gibi.... zorla....

Görüş Bildir