Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Heves Katili Dağınık Masaları Geride Bıraktıracak 17 Çalışma Masası Önerisi

399PAYLAŞIM

İster ders çalışmak için, ister bazı işlerinizi halletmek için başına oturduğunuz çalışma masanız yaklaşık 10 dakika sonra hevesinizi kaçırıyor değil mi? Ya çok dağınık oluyor, ya da fazlasıyla sıkıcı. İşte şimdi göreceğiniz çalışma masaları o kadar güzel ki, insanın başından kalkası gelmiyor.

1. Sizi gaza getirecek mottoları göz önünde bulundurun!

Duvarınıza asacağınız bir parça ile sevdiklerinizin fotoğraflarını ya da sizi gaza getirecek mottoları gözünüzün önünden ayırmayabilirsiniz. Böylelikle hem masanızı kalabalıklaştıracak çerçeveler azalmış olur, hem de sevdikleriniz hep yanınızda olur.

2. Çerçeve demişken...

Çerçeveleri masaya koyup kalabalık yaratmaktansa duvara asarak hem masayı güzelleştirip hem de masada başka şeylere yer açabilirsiniz.

3. Renkler her zaman önemli!

Sevdiğiniz renkler sizi çalışmaya teşvik edebilir. Özellikle açık ve canlı renkler çalışma masanızın bulunduğu duvarı boyamanız için uygun olabilir.

4. Masadaki ıvır zıvırlar sizi oyalamasın!

Masada duran kalemler, makaslar, renkli kağıtlar eminim oyalanmanız için çok uygun şeyler. Bunları elinizin altından kaldırmak ama çok da uzağa götürmemek her zaman güzel fikirdir. Masanızın karşısındaki duvara metal bir plaka yaptırarak gerekli malzemeleri oraya asabilirsiniz.

5. Yılbaşı süslerini sevenler burada mı?

Yılbaşı ışıkları ve süsleri keşke her daim bizimle olsa, o zaman hayat çok daha güzel olurdu. İşte bu fırsatı yaratmak için çalışma masamızdan başlayabiliriz. Masaya asacağınız ışıklar ve süsler sizi hep orada tutacak yegane şeylerden.

6. Her şey yerini bilirse çok daha rahat olur!

Masada düzen önemlidir. Düzenli bir masa her zaman çalışma isteğimizi arttırır. Ama tabii ki bu masa düzenleme işini tam çalışmanın orta yerinde bahane olarak yapmamamız gerekmekte. 😂

7. Masa küçük diye kendinize bahane bulmayın!

Masanız küçük olabilir ama onu iyi değerlendirmek de sizin elinizde. Sürekli elinizin altında durmasını istediğiniz şeyleri iki raf yaparak onlara taşıyabilirsiniz. Masanın durduğu duvarı değerlendirmek de her zaman işe yarar.

8. Ne kadar az eşya o kadar çok huzur!

Masanızda ya da odanızda ne kadar az eşyanız varsa o kadar huzurlu çalışma ortamınız olacaktır. Çünkü eşyalar arttıkça kendimize oyalanacak şey bulmamız o kadar çoğalıyor.

9. Pastel tonlar ve en sevdiğiniz mottolar sizinle olsun!

Pastel tonlar stresten uzak durmanızı sağlar, sevdiğiniz mottolar ise çalışma isteğinizi arttırır. Hele bir de evde minik bir dostunuz varsa onu da yanınızda bulundurarak çalışmak mükemmel olabilir.

10. Birden fazla kişi olarak çalışmak da aslında rahat olur!

Kocaman bir masaya iki kişi sığabilirsiniz. Ortak fikirler ve beyin fırtınası için ideal olan bu masaya eminim ev arkadaşınız da bayılacak!

11. Bol bol raf ve iyi bir ışıklandırma her zaman doğru seçimdir!

Sade olabilir ama ışık ve düzenleme konusunda dikkatli olmamız gerekir. Masa lambanızı tepeye taşıyıp kendinize uygun bir ışık yaratabilirsiniz. Masanızın çevresine yapacağınız minik raflara da masadaki kalabalığı taşıyabilirsiniz.

12. "Bana gün ışığı yeter" diyenler burada mı?

Eğer çalışmalarınız sadece bilgisayar gerektiriyorsa yapay ışık gözlerinizi daha çok yorar, bu nedenle gün ışığından yararlanabileceğiniz bir köşe seçmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

13. Klasik olsun benim olsun diyenlere göre...

Evet her şey minimal ve düzenli olsun, bir de klasik bir düzenim olsun derseniz bu çalışma masası tam size göre.

14. Masadaki objeleri en aza indirin!

"Ne kadar az obje o kadar az oyalanma" mottosuyla işe başlarsanız emin olun planladığınız saatten çok daha erken bitirmiş olursunuz.

15. Bu masayı kullananların işten kaçma lüksü yok!

Hadi kabul edin, "Ay bi su alayım, ay bi şu kitaba bakayım, ay şimdi de tuvaletim geldi" diye diye işinizi bitirmeniz saatler alıyor. Gelin cep telefonunuzu bir kenara bırakıp kendinizi sadece tek bir şeye odaklayın, her şey şipşak bitsin!

16. Ne iş yapacağınız önemli olan!

Masanız devasa büyüklükte de olabilir, sadece bir raf kadar da. Önemli olan sizin işinizin ne olacağı ve ne kadar yere ihtiyacınız olduğu. Dilerseniz minik bir rafı bile çalışma alanına çevirebilirsiniz.

17. En sevdiğiniz şeyler size ilham verebilir!

Dergiler, gazeteler, posterler ya da başka şeyler; kısacası ilham alacağınız her şey çevrenizde olursa emin olun çalışma aşkınız da o kadar çok olacak!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adsiz-uye

bence tamam ama test kitapları olmaz cici kız diyor

realitysucks

küçücük masalar. Böyle rahat çalışamıyorum...

Görüş Bildir