Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Hayatında Bulunması Gereken İnsan Tipi: 15 Madde ile Paniğe Kapılmayanlar

 > 
105PAYLAŞIM

Otokontrol elbette çok önemli mevzudur dostlar fakat hayatınızda bu insanlardan en az bir tane varsa bir süre sonra o kadar da gerekli bir şey olmadığının farkına varırsınız...

1. Bazı insanlar vardır ki ne tür bir tehlikeyle karşı karşıya kalırlarsa kalsınlar asla paniklemez, kontrollerini yitirmezler.

2. Üstelik bu sakin ve tasasız yapıları sadece kendilerine de kalmaz. Adeta etraflarına yayarlar sahip oldukları sükuneti.

3. Ve eğer gerçekten gergin bir insansanız, bu kişilerin yanında bulunduğunuzda yavaş yavaş gevşemeye başladığınızı hissedersiniz.

4. Yalnızca bir bakışları, mimikleri, hareketleri ya da hepsinin toplamı ile size her şeyin yolunda olduğunu ya da yoluna gireceğini hissettirirler.

5. Bu kişilerin erkek olanları arkadaş çevrelerinde baba, kadın olanları ise anne gibi görülür, öyle sevilirler.

6. Çünkü onlar, kendinizi gergin ve sıkıntılı hissettiğinizde yanınızda görmek istediğiniz ilk insanlardır.

tinypic.com

7. Etrafınızda böyle bir insan varsa hayatta en son isteyeceğiniz şeylerden biri onu kaybetmektir. Sizi hayata karşı güçlü kılar, ayakta durmanızı sağlar.

8. Bu insanlar kendi hayatlarında bir şekilde huzuru sağlamış kimseler oldukları için zor zamanlarınızda verdikleri tavsiyeler altın değerindedir. Genellikle sizin için iyi olacak şeyi bilirler ve nadiren yanılırlar.

9. Bir grup insanı tehlike altında bırakacak bir durum söz konusu olduğu zaman en sağlıklı ve mantıklı kararı yine onlar verirler.

10. İçinde bulundukları durum ne olursa olsun asla kontrollerini yitirmezler. Sizin iki katınız içer, yine de sizi yatağınıza onlar taşırlar.

11. Hayatlarında onları çok fazla zorlayacak durumlarla karşılaştıkları zaman tek yapmanız gereken onları yalnız bırakmaktır. Olayları çok kısa zamanda kendi kafalarında aşarlar.

12. Rahat insanlardır. Her şeyle sırası geldiği zaman ilgilenirler; geleceği çok fazla düşünüp de tasalanmazlar.

13. Hayata karşı duruşları ve felsefeleri sağlamdır. Onları değiştirmek zordur, genellikle onlar sizi değiştirirler.

14. Hayatınızda onlardan birine sahip olmak, bir psikoloğa ya da psikiyatriste sahip olmaktan çok daha iyidir...

15. Ve onları gördüğünüz anda hissettiğiniz tek şey, her şeyin zamanla çok daha güzel olacağıdır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kshatrion

Kişilikleri hakkında da çok soru sormayın lütfen bıktırıyor.......

koala-neco

6 takla atmış arabanın camından fırlayıp kafayı mıcırlara sürtüp yarmış biri olarak endişe edecek birşey yok, sadece kan kaybederken aşırı derecede üşüyorsun ve huzur ve aydınlanma gelirken buraya kadarmış diyorsun, sonra tabi gözü bi açmışsın yorgan diker gibi kafanı diken cerrah tepende -.-

kalemhane

3 numaradaki gevşeme durumu mu..? O kızın duruşu ve tavırları, yanındaki sakin, güven veren, sükunet sahibi insanın varlığından değil, karşısındaki videoda veya bilgisayarda, fena (!) bir filmi izlemesinden dolayıdır.. Ancak o filmi seyrediyorsa böyle gevşeyebilir.. (Veya gece 12'yi geçti; ben niyeti bozdum.. Bilemeyeceğim artık.. )

katilice

baba ben öyle bir panik atağım ki dün arkadaşım çakmakla yanlışlıkla saçını yaktı korkudan çığlık çığlığa oldum elim ayağma dolandı kız sadece eliyle nazikce tutup söndürdü amk...

berfin-sezer

sanırım bende o insanlardanım zorluklar ile karşı karşı ya kalınca panik içinde kalmak çok mantıksız geliyor

Görüş Bildir