Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Maddesinde Kendinizi Daha Kötü Hissedeceksiniz Tarihin Gelmiş Geçmiş En Kötü İnsanı Olan Roma İmparatoru Caligula!

58PAYLAŞIM

Tarihte birçok "kötü" insan tanıdık ama bu en kötüsü! Ensest, toplu katliam, bebek cinayetleri... İşte tüm kötülükleriyle Roma İmparatorluğu'nun yüz karası, Küçük Bot anlamına gelen lakabıyla Caligula!

Kaynak 1,2,3

İmparatorluğun çeşitli yerlerinden getirilen tanrı heykellerinin kafalarını kestirir, kendi kafasını monte ettirirdi. O, imparatordan öte bir tanrıydı!

Kız kardeşi Drussila öldüğünde büyük bir yas ilan etti. Halkın gülmesi, sokakta konuşması, duş alması ve hatta ailecek yemek yemesi bile yasaklandı.

En büyük düşmanları adeta senatörlerdi. Kimi zaman atlı arabasıyla son hız giderken, senatörlerin yanında koşmasını emreder ve bu durum saatlerce devam ederdi.

Güçlü ve genç gladyatörler yerine hasta, yaşlı ve hatta bedensel engellileri tercih ediyordu. Ona göre bu çok daha zevkliydi.

Arenada gladyatörlerin vahşi hayvanlarla olan savaşını izler, canı istediğinde seyirciler arasından birkaç kişiyi seçip onların da savaşmasını isterdi.

Savaştırdığı hayvanlara yemek yetiştirmekte zorlandığında esirlerini kullanırdı. “Bu dazlaktan şu dazlağa” diyerek rastgele seçtiği esirleri yem ederdi.

Esirlerinin, hatta kimi zaman halkının, dazlak olmasının nedeni onun emriydi. Kel kalma kompleksi olduğu için herkesin saçlarını ya tamamen ya da çok kısa olacak şekilde kestirmesini emrederdi.

Heykellerinin bu kadar sık saçlı olmasının nedeni de bu
elbette…

Savurganlığı ile ünlüydü. İncileri sirkede eritip içtiği, Julia bazilikasının tepesinden halkına altın saçtığı en bilinen hareketleriydi. Bu savurganlığa hazine dayanır mı? Asla!

Hazineyi doldurmak için bulduğu yöntemler de her hareketi
gibi faciaydı.

Senatörlerin ailelerindeki kızları toplayıp genelevler açtığı, oradan gelen parayla hazineyi doldurmayı çalıştığı biliniyor.

Acımasız olduğu kadar sapıktı da... Kız kardeşi Drussila’nın ölümünden sonra yas ilan ettiğini söylemiştik. Ölümü de kendi yüzünden olmuştu. Kız kardeşini hamile bırakınca bebeği henüz cenin iken çıkarttırıp yarı tanrı ilan etti.

Bu işlem esnasında kardeşi öldü.

Atı onun için en değerli, senatörler ise en değersiz insanlardı. Şahsi atını senatör ilan ettirmek istedi, hatta senatonun en üst düzey yöneticisi olan Consül yapmak istedi.

Hani sabah seslerinden rahatsız olduğu için üstlerine muhafız birliğini saldırtarak çoğunu öldürttüğü senatörler.

Sizin tarihte gördüğünüz en kötü insan, en kötü davranış neydi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bu adamın tahtan önce kendini kutsayan rahibi bıçaklamış,Roma tahtına nasıl geçti o bir muamma.

rivaille

Cumhuriyette bunu yapan, halka dinsiz diyip terorist diyip paramparça iki koca kutup haline getiren tayyip o dönem o yetkilerle yaşasa ne yapardı acayip merak ediyorum

mtcnlts

İşte bunlar hep güç yüzünden

quatro

Dünyanın her yerinde culiga gibi insanlar var...

z.kaanbdk

Sadece Drussila değil 3 kız kardeşi ile Ensest ilişkisi varmış! Bunun dışında Gladyatörlere tahta kılıç verip onlarla savaşırmış hatta bir mahkumun idamını kendisi gerçekleştirmek istemiş sonra nedense celladı öldürmüş a.q delisi

Görüş Bildir