Hayvan İstismarına Teknoloji ile Son Vererek Hayvanlar Yerine 3 Boyutlu Hologram Kullanan Sirk

846PAYLAŞIM

İnsanların saçma eğlence anlayışı yüzünden, onlarca hayvan türü, sirklerde, yunus parklarında, hayvanat bahçelerinde oldukça kötü muamelelere uğruyor. Yaptıkları gösteriler uğruna aç bırakılıyor, dövülüyor, hastalanınca ise çöpe atılıp yeni kurbanlarla değiştiriliyorlar... Peki 2019 yılındayız, buna bir çözüm yok mu diye düşünmüyor musunuz? Elbette var! işte Roncalli Sirki tam da bunu yapıyor!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/technology/circ...

Almanya menşeili Circus Roncalli, dünyanın ilk holografik sirki oldu! Aslında Roncalli Sirki, hayvanları gösterilerinde kullanmayı 1990'lı yıllarda bırakmıştı.

RP Online'ın haberine göre, Alman sirki sadece evcilleştirilmiş atlarla turneye çıkıyordu. Son dönemde ise hayvan kullanımını tamamen bıraktı.  

Sirkin basın direktörü Markus Strobl, şöyle anlatıyor;

"Şovumuzdaki gösterilerin çoğu zaten sanatçılar ve palyaçolar tarafından yapılıyordu. Roncalli Sirki'nin odak noktası zaten şiirsel ve akrobatik numaralardan geçiyor."

Şova eklenen hologramlar ise oldukça büyüleyici bir etkiye sahip. Dev görseller sayesinde ringin ortasında bir şölen izlemek mümkün!

Hem de hiçbir canlıya zarar vermeden!!! Uluslararası Hayvan Savunucları derneği başkanı Jan Creamer şöyle anlattı;

"Halk ayakları ile oyunu kullanıyor ve böyle gösterileri tercih ederek zorla performans yaptırılan sirkleri desteklemiyor. 

Sirklerin geleceği budur. Herkesin eğlenerek izeleyebileceği, fakat zeki ve duyguları olan canlıların istismar edilmediği, eğlence objeleri olarak görülmediği bir yer."

İngiltere'de ise geçtiğimiz ay, tüm vahşi hayvanların sirklerde kullanımını yasaklayan bir kanun yürürlüğe girmişti.

İngiliz hükumetinin açıklamasına göre, 'hayvanların böyle bir eğlence anlayışının içinde yeri yok.'

Fakat bu kanun sadece vahşi hayvanlar için geçerli. Köpekler, kuşlar ve diğer evcil hayvanlar hala sirklerle birlikte turneye çıkabilecek.

Umarız Roncalli sirki tüm dünyaya örnek olur ve bu eğlence amaçlı, ilkel hayvan istismarı sona erer!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arya.stark

Sirkleriyle meşhur Romanya devletinden de aynı anlayışı bekliyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam Braşov şehrindeki sirk gösterisi sonrası bir Aslan şiddetten ötürü ölmüştü. videolar vardı içim gitmişti hayvancağıza. O hayvanlar sizin kasanızı doldurmak için gelmiyorlar dünyaya.

corpse-bride

circus de soleil gibi insan gösterileri hakim olan sirkler güzel buda guzelmıs

selimkazak

hayvanat bahçelerine ve sirklere gitmeyin ...

esen-adil

yunus parklarını da ekleyelim

miralayra

faytonları unutmayın.

Görüş Bildir