Hayattaki Tercihlerine Göre Hangi Bölümü Okumalısın?

622PAYLAŞIM

Hayattaki tercihlerin aslında seni söylediğin sözlerden hatta davranışlarından bile daha iyi yansıtır. Peki tercihlerin hangi bölümde okuman gerektiğini söylüyor?

Bunu öğrenmenin bir yolu var! Haydi teste...

1. Üniversite sonrasında bu kararın belki değişebilir ama biz yine de soralım. Gelecekte nasıl bir kariyer istiyorsun?

Akademik bir kariyer
Özel sektörde başarılı bir kariyer
Kamuda başarılı bir kariyer

2. Peki seçeceğin üniversitede ilgi alanına uyan bir topluluğa girmek ister misin?

İsterim tabi, neden istemeyeyim?
Yok, istemiyorum.
Kararsız kaldım, üniversiteye başlayınca bakarız.

3. Senin için bir üniversitede bunlardan hangisinin olması daha önemli diye sorsak?

Ortak eğitim
Kampüs hayatı
Uluslararası başarısı
Öğretim kadrosu

4. Lisede en sevdiğin ders hangisiydi?

Matematik
Biyoloji
Beden Eğitimi
Edebiyat / Dil ve Anlatım
Fizik
Geometri
Kimya
Tarih
Coğrafya
Felsefe

5. Şu hayatta hangisi senin için daha önemlidir?

İnsanlığa yardımcı olmak
Adaleti sağlamak
Kalıcı Olmak
Geleceğin mimarlarından biri olmak
Hayattan keyif almak

6. Hazırsan son sorumuz geliyor. Diyelim ki seni zaman makinesine bindirdik. Hangi zaman dilimine giderdin?

Antik Mısır ya da Antik Yunan'a...
Taş Devri'ne... Yok yok dinozorların çağına gideyim.
Rönesans'a tabii ki...
Abi beni geleceğe gönderin ya?!
Ben böyle iyiyim teşekkür ederim. :)

Hukuk!

Üniversite hayatına yönelik yaptığın tercihlere göre sen hukuk okumalısın. Adalet anlayışın ve muhakeme gücün oldukça yüksek. İletişim becerilerin ve sistematik düşünce yapın sayesinde hukuk kariyerinde oldukça başarılı olacağına eminiz. Times Higher Education (THE) sıralamalarında en iyi üniversiteler listesinde her yıl ülkemizi başarıyla temsil eden Atılım Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi senin için biçilmiş kaftan adeta. Vakıf üniversiteleri arasında her yıl THE sıralamasında gösterdiği başarı ile Atılım Üniversitesi kariyerinde başları ile ilerlemen için atacağın en büyük ve önemli adım olacak. Detaylar ve tanıtım günler için buraya tıkla!

Mimarlık!

Senin her halinden belli! Yaratıcılığın izinde gidenlerdensin sen. Senin için önemli olan ortaya yeni bir şey koymak, yaratıcılığın sınırlarını zorlamak ve insanlığa kalıcı eserler bırakmak. Times Higher Education (THE) sıralamalarında en iyi üniversiteler listesinde her yıl ülkemizi başarıyla temsil eden Atılım Üniversitesi’nin Mimarlık bölümü senin için biçilmiş kaftan adeta. Vakıf üniversiteleri arasında her yıl THE sıralamasında gösterdiği başarı ile Atılım Üniversitesi kariyerinde başları ile ilerlemen için atacağın en büyük ve önemli adım olacak. Detaylar ve tanıtım günler için buraya tıkla!

Tıp!

Sen insanlığa faydalı olmak için doğmuşsun. Senin için hayatta hiçbir şey bir insana yardım etmek kadar değerli olamaz. Üstelik meraklısın, gözün gördüğünün daha fazlasını merak ediyorsun. Times Higher Education (THE) sıralamalarında en iyi üniversiteler listesinde her yıl ülkemizi başarıyla temsil eden Atılım Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi senin için biçilmiş kaftan adeta. Vakıf üniversiteleri arasında her yıl THE sıralamasında gösterdiği başarı ile Atılım Üniversitesi kariyerinde başları ile ilerlemen için atacağın en büyük ve önemli adım olacak. Detaylar ve tanıtım günler için buraya tıkla!

Bilgisayar Mühendisliği!

Sen etrafındaki küçük olaylar yerine evrenin işleyişi ile ilgileniyorsun. Ve bu işleyişte her detay senin için çok önemli. İnsanlığın refahı ve kurtuluşunun "0" ve "1" arasındaki bu ince bağlı olduğunun bilincindesin. Times Higher Education (THE) sıralamalarında en iyi üniversiteler listesinde her yıl ülkemizi başarıyla temsil eden Atılım Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği bölümü senin için biçilmiş kaftan adeta. Vakıf üniversiteleri arasında her yıl THE sıralamasında gösterdiği başarı ile Atılım Üniversitesi kariyerinde başları ile ilerlemen için atacağın en büyük ve önemli adım olacak. Detaylar ve tanıtım günler için buraya tıkla!

Pilotaj!

Sen gözü yükseklerde olanlardansın. Maceracı bir ruhun var. Adrenalin seviyorsun. Sen daima yükseklerde ve çok hızlı olmalısın. Ancak böyle mutlu olabilirsin çünkü. Times Higher Education (THE) sıralamalarında en iyi üniversiteler listesinde her yıl ülkemizi başarıyla temsil eden Atılım Üniversitesi’nin Pilotaj bölümü senin için biçilmiş kaftan adeta. Vakıf üniversiteleri arasında her yıl THE sıralamasında gösterdiği başarı ile Atılım Üniversitesi kariyerinde başları ile ilerlemen için atacağın en büyük ve önemli adım olacak. Detaylar ve tanıtım günler için buraya tıkla!

Evrensel Bir Üniversite İçin Tıkla!

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Görüş Bildir