Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatın Pis Bir Şakaya Dönüşüp Yüze Garip Bir Tebessüm Yerleştirmeyi Seçtiği 16 İronik Durum

380PAYLAŞIM

Evet, tuhaf.

1. Alexander Graham Bell telefonu icat etti fakat bir kez olsun annesi ya da karısıyla telefonda konuşamadı. Zira ikisi de sağırdı.

www.canadaswalkoffame.com

2. Ünlü denizci amiral Horatio Nelson’ı deniz tutuyordu.

3. New Orleans’daki bir havuz bir yıl boyunca kimsenin boğulmamasını bir parti düzenleyerek kutlamaya karar verdi. Partiye 1000’den fazla cankurtaran katıldı. Parti esnasında bir kişi boğuldu.

4. Motosiklet kullanırken kask takma zorunluluğunu protesto eden motosiklet sürücüsü Philip A. Contos, motosikletinden düşüp başını yere çarptı ve öldü.

5. J. J. Thomson 1906 yılında katot ışınlarında elektron adı verilen yüklü parçacıkların bulunduğunu ortaya koyarak Nobel Fizik Ödülü’ne layık görüldü.

31 yıl sonra oğlu aynı ödülü kazandı. O ise elektronların parçacık değil, dalga olduğunu ortaya koymuştu. 

6. İtfaiye vanasını kimin icat ettiği bilinmiyor. Çünkü patentini bulunduran ofis 1836 yılında yanmış.

7. Ödeme yapmadığı işçilerinin olası davalarına karşı Donald Trump tarafından tutulan avukatlar, ödemelerini alamadıkları için Donald Trump’a dava açtılar.

8. Pontus kralı 6. Mithridates zehirlenmekten o kadar çok korkuyordu ki, hayatı boyunca küçük miktarlarda zehir yutarak zehre karşı bağışıklık kazanmaya çalıştı.

Romalılar tarafından mağlup edildiğinde zehir içip intihar etmek istedi fakat ölmedi. Çünkü zehre karşı bağışıklık kazanmıştı. 

9. Dünyanın en ölümcül silahı olan atom bombası, aslında Üçüncü Dünya Savaşı’nın hiç başlamamasının en büyük nedeni olarak görülüyor.

10. 2004 yılında The Beatles üyesi George Harrison’ın anısına dikilen ağaç böcekler tarafından istila edildi.

Beetles/Beatles: İng. Böcekler 

11. Çöpçatanlık sitesi Match.com’un kurucusu Gary Kremen’in sevgilisi, Match.com üzerinden başka biriyle tanıştı ve Kremen’i terk etti.

12. Dünyaca ünlü outdoor giyim ve dağcılık ekipmanları firması The North Face’in kurucu CEO’su Douglas Tompkins, kayak yaparken geçirdiği kazanın ardından hipotermi geçirdi ve öldü.

13. 9 yüzyılda ölümsüzlük tozu yapmaya çalışan Çinli simyacılar yanlışlıkla barutu icat ettiler.

14. Okul sözcüğünün kökeni Yunanca ‘boş zaman’ anlamına geliyor.

15. 11 Eylül saldırılarının devamındaki hafta halk uçaklardan korkup karayolunu tercih ettiği için 1000’den fazla kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti.

16. Kanada’daki bir üniversitede dağıtılan prezervatiflerin üzerine zımbalanan Güvenli Seks yazılı kağıtlar ambalaja zarar verdiği için prezervatifleri kullanılamaz hale getirmiş.

Ne denir ki? Hayat bazen...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

#14 çok doğru.

Görüş Bildir