Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayat Uzak Çekimde Komedi, Yakın Çekimde Trajedidir: Dur Kızım Baban İntihar Ediyor

194PAYLAŞIM

Aydın'da elektrik direğinde bir adam...

İntihar etmek için oraya çıkmış; karısının ona 6 kızını da göstermediğini söylüyor ve bu yüzden de kendini öldürmeye niyetleniyor.  İlk bakışta anlaşamayan çiftin vardığı son nokta gibi gözüken olaya beraber bakalım.

1. Elektrik direğinin en üstüne çıkmış, elektrik akımına kapılıp ölmesi muhtemel bir adam ve bir baba...

2. Aşağıda ise bir kadın ve yanında küçük kızı. Küçük kız eve gitmek istiyor; anne ise "dur baban orada" diyerek kızı durduruyor.

3. İlk izlediğimizde kahkahalara boğulduğumuz sahne ise bu. Kızının eve gitmesine izin vermeyen anne "dur kızım baban intihar ediyor" diyor. Bu rahatlık ve sıradanlığa gülümsüyoruz.

4. Fakat işler pek de gözüktüğü gibi değil. Yıllarca kocasına "katlandığı" söyleyen kadının asıl dramı ortaya çıkıyor.

5. Üzüntülü anne, çocukları babasız kalmasın diye "gel 5 kızımı da sana vereceğim" diyerek intiharı engellemeye çalışıyor.

6. İşin aslı ortaya çıkıyor. Baba, kızlarını çocuk yaşta evlendirmek istiyor; anne ise bu yüzden kızlarını babasından kaçırıyor.

7. Kızlarının okumasını ve kendi gibi olmaması en büyük dileği. Kendi de okumuş olsaydı bütün bunları yaşamayacağını düşünen bir anneyle tanışıyoruz.

8. Eğer ayakları üzerinde durabilseydi, bunlara katlanmayacağını ekliyor. Bizim kahkahalara boğulduğumuz sahnenin perde arkasından koskoca bir dram çıkıveriyor.

9. Anne, elektrik direğinin üstündeki kocasına hala sabırla açıklamalar yapıyor. "Çocuklarımı, kızlarımı korumak istedim." diyor.

10. Bunca acıya, zulme rağmen intiharı engellemek için kocasına katlanacağını tekrar edip duruyor.

11. Yürekleri dağlayan kısmı ise geliyor. Anne yaşadıklarının altında yorgun bir halde "bir paket olsa çocuklarımı içine koysam, kimse dokunmasa" diyor.

12. Gülümsemelerimiz siliniyor; yerini öfke ve üzüntü alıyor. Küçük yaşta zorla evlendirilen tüm kız çocuklarının ağırlığı üzerimize çöküveriyor...

Bonus: Videosu da burada...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
busrasahin

Trajikomik bir mesele. Baba mı denir böylelerine? Yazık be.

Gizli Kullanıcı

Yazık çok yazık.

Gizli Kullanıcı

Yani ne denir ki. Konunun neresinden tutsan neresinden başlasan elinde kalıyor. Şu devirde cahillikten kendi kendisini yok edecek bir millet. Her canlının yaşamaya hakkı var ama bazı insanların gerçekten yaşama hakkı olmadığını düşünmeye başlıyorum. Bu nedir ya.

purplemoon

Bu ulke zengin olmayanlarin cehennemi.

atakanvip2

Kapılsaydı Elektirigede Gitseydi Kocası Olcak Deyus. Helal Olsun Kadına....

Görüş Bildir