Hangi Yapımcı Hangi Sunucu Gelirse Gelsin Bir Daha Asla Aynı Zevki Alamayacağımız Birbirinden Eğlenceli Eski Programlar

3PAYLAŞIM

Artık televizyondaki programlardan hiçbir şekilde zevk almıyoruz. Ekranlar gelin damat, yemek ve 3. sayfa haber programlarıyla doldu taştı. E haliyle bunları görünce de eskiye olan özlemimiz artı. 90'lı yıllar ve 2000'lerin başındaki programlara baktığımızda gerçekten eğleniyor, zevk alıyorduk. En azından birçoğu samimiydi. Şimdiki programlarda o samimiyetin s'sini bile göremiyoruz. Hangi yapımcı hangi sunucu gelirse gelsin hiçbir program bu derlediğimiz programların yerini tutamaz. Bunları yeniden çekmeye kalksalar da tamamen facia olur. Bizler de hiçbir zaman yeri doldurulamayacak bazı programları sizler için derlemek istedik. 

Keyifli okumalar!

1. Evet - Hayır

Trt'de yayınlanan program, yarışmacılara sorduğu sorularla terler döktüren Erkan Yolaç'ın sunumuyla insanları ekrana kitliyordu. Hatta programa  Gülben Ergen 15 yaşında yarışmacı olarak katılmıştı. Şimdi tekrardan yapılmaya kalksalar kesinlikle o tat alınamaz. Yarışmanın hem yarışmacılarıyla hem de sunucusu Erkan Yolaç sayesinde farklı bir enerjisi vardı. Şimdi kimse o enerjiyi yakalayamaz.

2. Söz Fato'da

90'lı yıllarda Fatma Girik'in sunduğu bir program. Reyting uğruna yapmadığı şey kalmayan Fatma Girik elinde mikrofonla adalet arıyordu. Absürt konular işlense de yine de zevkliydi. Gülünüyordu geçiliyordu efendim. Şimdi böylesini kimse tutturamaz.

3. Ayşe Özgün Her Gün

Ayşe Özgün 90'lı yıllarda yaptığı programlarla akıllarda kalan bir isim. Ayşe Özgün Her Gün isimli program da bunlardan biriydi. Birçok insan onun taklitlerini yapmıştı.

4. İner misin Çıkar mısın?

"İner misin Çıkar mısın?" Yetenek Sizsiniz benzeri bir yarışmaydı. Yarışmacılar şarkı söyleyip ya da espriler komiklikler yaparak seyircinin alkışları oranında yükseliyorlardı. Yarışmayı Boran Kaya sunuyordu.

5. Biri Bizi Gözetliyor

Entrikalar ve dedikodularla dolu olan yarışma bir dönemin efsanesiydi. Bir grup insanın aynı evde yaşadıkları anlatılıyordu. Yeri doldurulamayacak yarışmalardan biridir.

6. Televole

90'lı yılların magazin programı olan "Televole" şimdiki magazin programlarına hiç mi hiç benzemiyor. Şimdikilerin tadı tuzu kalmadı be!

7. Şok

Türkiye'deki gelmiş geçmiş en iyi mizah programlarından biri olan "Şok" programı için 90'larda yayın hayatına başlamıştı. Atv'de yayınlanan programın sunucusu ise Korcan Karar'dı.

8. 7'den 77'ye

Barış Manço'nun çocuklarla yaptığı bir programdı. 1988 yılından 1998 yılına kadar yayın hayatını sürdürmüştü. Ah keşke çıkıp gelse de çocuklarla gerçekleştirdiği o sohbetleri yeniden dinlesek.

9. Şahane Pazar

Süheyl & Behzat Uygur'un sunduğu pazar gecelerinin vazgeçilmez yarışmasıydı. Kim şu belediye çukuru oyununda oynamak istemedi ki? Vallahi ben istedim. :)

10. Ateş Hattı

1992-2006 yılları arasında yayın hayatına devam eden programı absürt programlar arasına koyabiliriz. İşlediği konularla beynimizi yakan programı Reha Muhtar sunuyordu. Onun yaptığını tillahı gelse yapamaz. 😂

11. Bir Demet Tiyatro

Hepsi birbirinden müthiş karakterleri televizyon karşısında izlediğimiz tiyatro formatı. Son zamanlarda benzerleri yapılsa da hiçbiri Bir Demet Tiyatro'nun tadını veremiyor. Keşke o dönemlere dönebilsek. 

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
andreas-fotsis

ateş hatti kategorisinde a takimi, ama kuşkusuz çok özlediğim siyaset meydanı

merve-yildiz24

#1 evet hayır ne tatlı yarışmaydı ya hayal meyal hatırlıyorum kavgasız gürültüsüz mis gibi. #8 hele #barışmanço çocukluk kahramanım en çok istediğim şey #adamolacakçocuk 'a gitmekti. sırf gidebilmek için ıspanak yemeye başlamıştım. göndermediler. kalbim kırık

rasit-ayar

leyla ile mecnun

minotaur

#9 daki Şahane Pazar oyununu her yağmur yağdığında sokaklarda yaşıyoruz.

chellebi

Şahane Pazar çok kral programdı ya.

Görüş Bildir