Hangi Müzik Türü Senin Karakterin ve Ruhunla Eşleşiyor?

1.5bPAYLAŞIM

Müzik tarzın = Sen...

1. İçecek bir şey al ve testimize başlayalım!

Çay
Enerji İçeceği
Filtre Kahve
Meyve Kokteyli

2. İçeceğini aldıysan, sohbetimize başlayalım. Müzik sence nedir?

Müzik özgürlüktür!
Müzik tutkudur!
Müzik insan ruhunun notalara dökülmesidir.
Müzik kendinle kalmaktır!
Müzik herkesten farklı hissederken, herkesi anlayabilmektir!

3. Bir gün evde otururken kapı çaldı, koşa koşa gidip kapıyı açtın ve eski sevgilin karşında! Ne yapardın?

4. Eski sevgili demişken; vedalarla aran nasıldır?

Ben vedalaşmayı beceremem, elim ayağıma dolaşır.
Vedalar bana göre değil, habersiz gitmelerin insanıyım.
Sımsıkı sarılmak, dönüp dönüp tekrar bakmak...

5. Müzik sadece arkada bir ses olsun diye dinlenmez. Peki senin müzikten beklentin nedir tam olarak?

Ritmi her hücremde hissetmek
Gerçek kişiliğimi serbest bırakması
Muhteşem duygu değişimlerine tanık olmak
Ruhumu dinlememe yardım etmesi
Sevgiyi hissetmek

6. Müziği ne için dinlediğini anladık. Peki müzik dinlemek için en güzel yer neresidir?

Fark etmez. Kulaklıklarım olduğu sürece her yerde dinlerim!
Kesinlikle konser!
Yatağıma yatıp, gözlerimi kapatabilmeliyim.
Tabii ki sokaklar!
Gece yarısı bir bozkır yolunda arabayla giderken!

7. Aşağıdaki fotoğrafın sende çağrıştırdığı şey nedir desek?

Özgürlük
Aşk
Umut
Hissetmek
Eğlence

8. Şehirlerin de farklı farklı ruhları, farklı farklı melodileri vardır. Peki senin ruhunda çalan şarkının tonu aşağıdaki şehirlerden hangisiyle daha çok uyuşuyor sence?

Barcelona
Los Angeles
Paris
Cape Town
İstanbul
Port Louis

Saykodelik Rock!

Senin ruhunu en güzel anlatan müzik tarzı; saykodelik rock! Çünkü sen tüm ruhunla özgürsün. Kısıtlanamaz, sınırlandırılamazsın. Hayatta en sevdiğin şey ise kendini müziğin ritmine bırakıp dünyada başka hiç kimse yokmuşcasına dans etmek. Bu yüzden saykodelik rock = sen demek! Pek saykodelik rock müziğin ülkemizdeki en iyi temsilcisi Boom Pam ve halk müziğinin değerli sanatçısı Selda Bağcan'ı canlı dinlemek ister misin? Cevabın evet ise Berlinli DJ ve prodüktör Claptone’un da eklendiği MIX Festival programında; Selda Bağcan ve Boom Pam, Modestep, Ali Farka Toure Band ve Terakaft;  Electro Deluxe, Manuş Baba, Slam, Jacques, The Wedding Present; Cem Adrian, Kabus Kerim, Jakuzi, Motorama, Mor Karbasi, Son Feci Bisiklet ve çok daha fazlası yer alıyor. MIX Festival 15 - 16 Aralık'ta Zorlu PSM'de. Detaylı programı görmek ve bilet almak için tıkla!

Deep House!

Senin ruhun ve karakterinin büyük bir kısmı deep house'dan oluşuyor. Sen tutkulu duyguların insanısın. Sevdiğin şeylerin peşinden sonuna kadar gidersin mesela. Çünkü senin olayın hissetmek. Her bir ritmin ruhunda dokunduğu yerleri tek tek hissedebiliyorsun. Bu yüzden deep house = sen demek! Peki deep house ve techno sahnesinin kusursuz parçalarıyla ün salan Berlinli DJ ve prodüktör Claptone'ı capcanlı dinlemek ister misin? Cevabın evet ise Berlinli DJ ve prodüktör Claptone’un da eklendiği MIX Festival programında; Selda Bağcan ve Boom Pam, Modestep, Ali Farka Toure Band ve Terakaft;  Electro Deluxe, Manuş Baba, Slam, Jacques, The Wedding Present; Cem Adrian, Kabus Kerim, Jakuzi, Motorama, Mor Karbasi, Son Feci Bisiklet ve çok daha fazlası yer alıyor. MIX Festival 15 - 16 Aralık'ta Zorlu PSM'de. Detaylı programı görmek ve bilet almak için tıkla!

Dubstep!

Senin ruhunla eşleşen müzik tarzı; dubstep! Çünkü sen değişken bir ruh haline sahipsin. Saniyeler öncesinde dünyanın en mutlu insanıyken, bir anda kafanı yastığa bastırıp kendini tüm dünyadan soyutlamak isteyebiliyorsun. Yüksek farkındalığının, etrafında değişen her şeyi hemencecik fark etmenin sonucu bu. Bu yüzden deephouse = sen demek! Peki Dubstep’in popülerleşmesinde büyük rol oynayan, dinamik ve güçlü performanslarıyla dikkat çeken İngiliz ikili Modestep'i canlı dinlemek ister misin? Cevabın evet ise Berlinli DJ ve prodüktör Claptone’un da eklendiği MIX Festival programında; Selda Bağcan ve Boom Pam, Modestep, Ali Farka Toure Band ve Terakaft;  Electro Deluxe, Manuş Baba, Slam, Jacques, The Wedding Present; Cem Adrian, Kabus Kerim, Jakuzi, Motorama, Mor Karbasi, Son Feci Bisiklet ve çok daha fazlası yer alıyor. MIX Festival 15 - 16 Aralık'ta Zorlu PSM'de. Detaylı programı görmek ve bilet almak için tıkla!

Authentic African Blues!

Senin ruhun otantik Afrika müziği ve blues'un dengeli bir birleşimi! Minimal bir dünyan var. Hayatında fazlalıklara yer yok. Fazla insan, fazla eşya... Tek bir amaç için bir araya gelmemiş kalabalıklar seni yoruyor mesela. Tek başınalığı seviyor, nerede olursan ol değerli yalnızlığını yaşayabiliyorsun. Bu yüzden otantik Afrika müziği ve blues öyle güzel bir araya geliyor ki; seni ancak anlatabiliyor. Peki Afrika'ya özgü geleneksel müzikleri Blues ile birleştirerek, Batı ve Afrika kültürünü bir araya getiren Afrika'nın Santana'sı Ali Farka Touré Band ve Terakaft'ı canlı dinlemek ister misin? Cevabın evet ise Berlinli DJ ve prodüktör Claptone’un da eklendiği MIX Festival programında; Selda Bağcan ve Boom Pam, Modestep, Ali Farka Toure Band ve Terakaft;  Electro Deluxe, Manuş Baba, Slam, Jacques, The Wedding Present; Cem Adrian, Kabus Kerim, Jakuzi, Motorama, Mor Karbasi, Son Feci Bisiklet ve çok daha fazlası yer alıyor. MIX Festival 15 - 16 Aralık'ta Zorlu PSM'de. Detaylı programı görmek ve bilet almak için tıkla!

Alternatif Türk müziği!

Senin ruhunu en güzel anlatan müzik tarzı alternatif Türk müziği! Çünkü sen bu toprakların insanısın. Birini gerçekten anlamanın, ne anlattığını dinlemek ve aynı şeyleri hissedebilmek olduğunu biliyorsun. Fakat yeniliklere de açıksın. Her ne kadar hayatında muhafaza etmek istediğin şeyler varsa da, yeni şeyler öğrenme tutkun hiçbir zaman geçmiyor. Bu yüzden alternatif Türk müziği resmen senin duygularının notalara dökülmüş hali. Peki alternatif Türk müziğinin güçlü temsilcisi Manuş Baba'yı canlı dinlemek ister misin? Cevabın evet ise Berlinli DJ ve prodüktör Claptone’un da eklendiği MIX Festival programında; Selda Bağcan ve Boom Pam, Modestep, Ali Farka Toure Band ve Terakaft;  Electro Deluxe, Manuş Baba, Slam, Jacques, The Wedding Present; Cem Adrian, Kabus Kerim, Jakuzi, Motorama, Mor Karbasi, Son Feci Bisiklet ve çok daha fazlası yer alıyor. MIX Festival 15 - 16 Aralık'ta Zorlu PSM'de. Detaylı programı görmek ve bilet almak için tıkla!

MIX Festival, 15 - 16 Aralık'ta Zorlu PSM'de!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
linda-samuel

Authentic African Blues

sadecesen

Çin müziği favorim.

bilge-sevindir

DEEP HOUSE! Bildi vallahi :D

blueslover

Ben senfonik ve blues severim aslında. psyhdelic de iyidir tabi kapakta hendrix var 😬

idilozturk

Oha son feci bisikletin konseri mi var? Aşırı heycanlandım aq

Görüş Bildir