Hamileyken Kendisini Daha Dişi Hissettiğini Söyleyen Müge Boz'u Verdiği Pozlar Nedeniyle Yerin Dibine Soktular!

342PAYLAŞIM

Hamile bir kadın kendini seksi ve çekici hissedemez mi? Sadece soruyorum...

Sevilen başarılı oyuncu Müge Boz, geçtiğimiz Haziran ayında basketbolcu Caner Erdeniz ile Barselona'da dünya evine girmişti.

Evlendikten kısa bir süre sonra da hamile olduğunu açıklamıştı.

Bebeğini kucağına almak için gün sayan Müge Boz verdiği bu pozla da pusuda bekleyen art niyetli insanların hedefi haline gelmişti.

View this post on Instagram

Sendromsuz pazartesi🌸😋🦋🌟

A post shared by Müge Boz (@mugeboz) on

Şimdi yine Müge Boz çektirdiği hamilelik fotoğrafları ve yaptığı açıklama nedeniyle konuşuluyor.

Fotoğrafçı Fırat Meriç'e poz veren oyuncu hamilelik sürecinde kendisini daha kadınsı hissettiğini, cicili bicili kıyafetler istemediğini söyledi.

Daha dişi, daha kadınsı ve öz güvenli bir ruh hali içinde olduğunu söyleyen Boz, hamilelik sürecinin kadının en dişi ve en çekici dönemi olduğunu anlattı.

Fotoğraf çekiminin her detayıyla bizzat kendisi ilgilenen Müge Boz, hem bu açıklama hem de verdiği pozlar nedeniyle de ağır ve bir o kadar da çirkin eleştirilere maruz kaldı.

İnsanların işi gücü yok, akıllarına gelen her şeyi yazmışlar.

Utanılacak başka bir kalmadı sanırım...

Şunu da bi' sorgulayalım hamilelik masum bir şey mi? Diyelim ki kadının masum olduğu bir süreç, peki bu dönemde karnımızı saklamak zorunda mıyız?

Kirli zihinlere göre hamile bir kadın seksi olamazmış... Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seda-bal

Ben şeyi anlamıyorum. İnstagramda Twitterda takip ediyoruz, ediyosunuz. Hakkında çıkan haberleri okuyosunuz ünlülerin. Sonra da orda burda size ne bize ne diyosunuz. Takip etmeyin o zaman kardeşim. Kimse etmesin. Biri birini takip editorsa, birileri de fotoğraflarını halka ve yoruma açmışsa, mecburen konuşacak ve konuşulacaktır. Gelgelelim çıplaklık mevzusuna. Karnında bebek ile tpoklu agakkbı giyinip, kendimi dişi seksi vs hissediyorum demek çok aptalca ve çocuğun sağlığı için de tehlikeli. Bunu bi yana bırakalım. Ülkecek batılı bir toplum gbi davranma çırpınışlarımız takdire şayan olsa, nedense batılılığın sadece çıplaklık yönünü ele alabiliyoruz. Burası Türkiye. Burda bu pozları verirsen, bu linci yersin ve bunu bal gibi biliyosun müge hanım. Kimseyi kandırma şimdi. Bu pozlar buranın medeniyetine, adetine örfüne görgü kurallarına uygun değil. Hiç Türkiyede yaşamamış insanlar bilr bunu az çok bilir.

bulmayinlanbeniv3

"Yorumlarda konuşalım" = hadi kapışın aksiyon çıksın :) Fotoğrafların güzel ya da çirkin, yakışıklı ya da yakışıksız olmasından ziyade Sosyal medya herkese açık platform. Bir X şahısın çıplak fotoğraflarını koymak dahi hakkı(o medya kuralları içerisinde) Ancak onun çıplak poz koymak ne kadar hakkı ise --saygı sınırları içerisinde-- eleştirmek o medyayı kullananların hakkı. Herhangi x şahısın nasıl çıplak fotoğraf yükleme hakkı varsa diğer şahısların da bu durumu ahlaksız bulma hakkı da var.

yelda-karakas

Ayrıca alenen verilmiş pozlar halka sunulmuş demektir bu pozları sunanlar da eleştirilere açık olmak zorundadır, baktı hakaret var o zaman davasını açar fakat şunu unutmayalım ki hukukta da örf ve adetler es geçilmez ve bu sadece bizim hukukumuza özgü de değildir. Ve en önemlisi de bu fotolarda en masum olan şey en çok istismara uğrayandır, o 'şey' 'mal' değildir hele ki 'onu taşıyanın malı' hiç değildir.

yelda-karakas

dürüst olalım sadece bu pozlara yorum yapanlar mı hakaret etmiş? feminist açıdan bakacak olursak hiç de öyle olmadığını görürüz. İnsani açıdan bakalım hayır yine tek taraf çıkmıyor karşımıza. Eleştirel olmak demek eleştirel bakmak demek işimize gelene bakmak demek değil! kendini de eleştireceksin sadece tek tarafa saldırmak eleştirel düşüncenin savunusu değildir. kamuoyuna mal olmuş insanlar (şimdi mal ı da yanlış anlarsanız a nın üstünde şapka var diye yazalım biz buraya) yaptıkları şeylerle madem ki örnek olmak gibi bir durumun içine düşüyorlar (mecburen) o halde halkın eleştirilerine maruz kalmak hakkı da en çok onlarda saklı olacaktır bu hukuken de böyledir, elbette eleştiri ve hakaret farklı kulvarlardadır.

yelda-karakas

onedio bunu paylaşırken tırnak içinde özgürlüğün hür ifadenin savunusunu yapıyor, aksi hallerin ise eleştirisini, halbuki tam da Baudrillard ın dediği gibi en çok kaçtığı şeye yakalanıyor ve görüyoruz ki tam da hakaretin ortasında kendisi! Kirli zihin nedir mesela? Eleştirenler mi hiç sanmam? hakaret edenler mi peki burada hakaret edenler kim?

Görüş Bildir