Hakkari'de Yol Kontrolü Yapan Askerlere PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 8'e Yükseldi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine düzenlediği saldırıda 5 asker şehit olmuş, 8 asker yaralanmıştı. TSK, bir askerle irtibatın kesildiğini açıklamıştı. Bu sabah saatlerinde ağır yaralı 3 askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğu açıklandı. Genelkurmay'dan bu sabah yapılan açıklamada irtibat kurulamayan askerin yaralı olarak bulunduğu, çatışmalarda yaralanan 25 askerin tedavilerine devam edildiği belirtildi...

Dün Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine düzenlediği saldırıda 5 asker şehit olmuş, 8 asker yaralanmıştı. 

Yaralı askerler Hakkari ve Çukurca'daki hastanelere kaldırılmıştı. 

Sabah saatlerinde yaralı 3 askerin daha şehit düşmesiyle şehit sayısı 8'e yükseldi.  Yaralı 25 askerin tedavisi sürüyor.

Bir asker ile irtibatın kesildiği açıklanmıştı

Genelkurmay Başkanlığı'nın olayla ilgili açıklamasında şöyle denildi:

"29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında, Hakkâri/Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan üç kahraman silah arkadaşımız daha şehit olmuş (8 şehit), ilk anda irtibat kurulamayan bir silah arkadaşımız yaralı olarak bulunmuş, ayrıca çatışmaların devamında ondokuz kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgedeki söz konusu çatışmada yaralanan toplam yirmi beş kahraman silah arkadaşımızın hastanede tedavilerine devam edilmektedir.

Müteakiben bölgede icra edilen hava destekli operasyonda, sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Cizre'de askeri birliğe saldırı: 1 yaralı

Cizre yakınlarındaki Cudi Dağı eteklerinde bulunan Hisar Tank Tabur Komutanlığı'na bu akşam saatlerinde bir grup PKK'lı terörist, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.

Askerlerin de anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker yaralandı. Yaralı asker, helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ajanslar

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Başlıklar

2016HakkariŞehitŞırnakTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir