Günlük Hayatta Ben Olsaydım Bambaşka Olurdu Dediğimiz 10 An

999PAYLAŞIM

Bir şeyleri gerçekten değiştirebileceğinizi hayal ettiniz mi hiç? Bazen yapamayacağımızı düşünsek de değiştirmek, daha iyiye götürmek istediğimiz şeyleri sadece hayal bile ettiğimizde her şey bambaşka oluyor. İşte "Ben olsaydım..." ile başlayan hayallerimiz... Siz hayal etmeye devam edin, kim bilir, belki bir gün gerçek olurlar.

1. Bir kap su ve biraz yemek vererek hayatlarını biraz olsun iyileştirmeye çalıştığımız sokak hayvanlarının hepsine sevgi dolu bir yuva verebilseydik.

2. Üstüne basa basa eğitimden bahsederken, 7’den 70’e herkesin eğitim aldığından emin olabilseydik.

3. Eleştirdiğimiz politikacıların yerine o koltukta biz otursaydık ve ülkemizi daha iyi yarınlara taşıyabilseydik.

4. Müşkül durumlardan evsiz kalan her insana hakettiği yaşamı sağlayabilseydik.

5. Aileleri tarafından çalıştırılan küçük çocukların, ellerine bebekler, toplar verip gerçekten kendi çocukluklarını yaşadıklarından emin olabilseydik.

6. Bakıma muhtaç kalan yaşlılarımızın hiçbir zaman yalnız olmadığından ve ihtiyaçları olan her şeyi aldıklarından emin olabilseydik.

7. Başımızın üstündeki çatıyı öyle bir inşaa etseydik ki, evimizin camından dışarı bakınca yemyeşil bir orman görebilseydik.

8. Sanat hayatımızın her anında olsaydı, sanatçıya sadece magazinel değil daha yüce bir bakış açımız da olsaydı.

9. Karar mekanizmalarında, söz hakkı alabildiğimiz her yerde gerçekten kendi fikrimizi tüm çıplaklığıyla söyleyip, kardeşçe tartışabilseydik.

10. Tüm dünyada, herkes en büyük kardeşliğin insan olmak olduğunu bilseydi ve barış içinde yaşayabilseydik.

Sen olsaydın ne yapardın? TedX’te bu sene aklın sınırlarını zorluyoruz ve olaylara farklı açılardan bakarak imkanlar dahilinde neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Hayal gücünüzü zorlayın; yapabilirsiniz!

Siz de 8 Ekim'de TedX'te olmak isterseniz, biletinizi almayı unutmayın.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir