Güçlü Kadın Olayım Derken Pehlivana Dönenlerin İliklerine Kadar Yaşadığı Aşamalar İşte Bunlar

-

Kadın olmanın meşakkatli yollarını tepe tepe arşınlayan kız kardeşlerim! Bu benim, bu sizsiniz, bu hepimiziz. 

Şu efsane tweet bizim neredeyse alnımıza dövme yaptırmak isteyeceğimiz bir aforizma oldu. Neden böyle olduk biz kadın arkadaşlarım? Bizi nasıl da bu hale getirdiler? Anlatayım buyurun...

1. Bi kere "gideyim de birileri benim kafamı okşasın" demedik, biz hep ihtiyacı olanlara sınırsız ve uçsuz bucaksız şefkatimizle koştuk; gittik kafalarını okşadık. Ama böyle itfaiye gibi, ambulans gibi koştuk gittik. Kendimizin aklına hiç gelmedik...

2. Ayağımıza ağaç çivisi girse bile "Önemli değil ya ben hallederim" diyerek kendi yaramıza kendimiz müdahale ettik. Yardım istemek ayıp değildi, sadece hiç aklımıza gelmedi...

3. Terk edildik, aldatıldık, bağrımıza taş bastık. Ağlarken bile kendimizi sorgulamaktan ciğerimiz soldu. Unutmadık ama affetmeyi öğrendik, böyle böyle şekillendik.

4. Ailemizle ilgili halledilmesi gereken bir sorun olduğunda lokomotif gibi çektik yükleri. İsyan etmedik, vazgeçmedik, söylenmeyi aklımıza bile getirmedik.

5. İş hayatının her türlü Bizans oyunuyla mücadele etmeyi zaman içinde öğrendik. Ezmeye çalışanların üstüne topuklarımızla bastık, "Hadi eyvallah" deyip geçtik.

6. "Kadınsın, yapamazsın" diyenlerin yapıştırdığı "kırılganlık" sıfatına rağmen tüm ön yargıları biz kırdık ama sor bi, nasıl kırdık da geçtik!

7. Aynı anda hem anne, hem çocuk, hem sevgili olmakla ilgili rolleri sirk cambazı gibi parmaklarımızın ucunda taşıdık da yerlere düşmedik.

8. Hiç tercih etmediğimiz ve hesapta olmayan yalnızlıklar yaşasak bile kendi kendimizi teselli ettik. Dipsiz düşünce kuyularından yine kendi attığımız halatlarla çıkmayı başardık.

9. Başkalarının "Sen güçlüsün, halledersin" diyerek işin içinden sıyrıldığı durumlara artık güler de geçer olduk. Güçlüyüm de sor bir bakalım nasıl oldu o iş?

10. Vallahi biz bu yolları hiç de kolay arşınlamadık. Her yanımız yara bere oldu ama kafamızı yine kendimiz okşadık. Fark etmeden güçlü kadın olacağız diye pehlivana döndük.

İyiyiz biz böyle, iyiyiz...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ses12

Ben beğendim editör ayrıca kadın ve güç kelimesi yan yana kullanılınca hep bi çıkıntı olur zaten

gunesliler

Editör sağlam almış darbeyi de.. içini dökmüş. Geçmiş olsun...

svdictn

aman iyi bok yedik böyle olarak

tulin-eroglu

hayatını altüst etmek pahasına, ilkelerinden ve doğru bildiğinden vazgeçmeyendir. ömrü boyunca eğilmeyendir. ister maddi düşünün ister manevi. kadın için de erkek için de aynıdır.

margotrobbie

Bu güçlü kadından ziyade film karakterine dönmüş ama neyse. Bi de hacı üzmeyin şu ediyörü ya

Görüş Bildir