Denizli'den Yeşilçam Sineması Tadında Bir Haber: Yolda Bulduğu Su Faturası Borcunu Ödeyen Güzel İnsan

 > 
424PAYLAŞIM

Evet, güzel yürekli insanların hâlâ var ve şimdi Denizli'den Yeşilçam filmi naifliğinde bir haber ile karşınızdayız. Yolda yürürken yerde su faturası ile birlikte para bulan Ramazan Özlen, önce faturanın borcunu ödedi, ardından sosyal medyadan faturanın sahibine ulaşarak para üstünü almaya çağırdı.

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir etiket firmasında asgari ücretle çalışan Ramazan Özlen, Pamukkale, Kayıhan Mahallesi'nde yolda yürürken düşürülmüş su faturası ile birlikte 50 lira buldu.

Etrafını kontrol etti, ancak kimseyi göremeyince para ve faturayı alarak iş yerine gitti.

İnternetten bulduğu su faturasının borcunu sorgulatan Özlen, 48 lira 70 kuruşluk borç olduğunu gördü ve bulduğu para ile faturayı ödedi.

Faturanın sahibine ulaşmak isteyen Özlen, faturanın fotoğrafını çekti sosyal medya hesabından duyuru yaptı: "Bu kimin ise borcu ödendi. Kalan 1,30 lira artan parayı istediği zaman benden alabilir." 

Faturayı kaybeden kişinin başka parası olmayacağını düşünerek yatırdığını söyleyen Ramazan Özlen, şunları söyledi:

“İşyerine gitmek için servis beklerken yerde fatura ve 50 lira parayı gördüm. Para olduğu için dikkatimi çekti. İşyerine gelirken, fatura sahibinin belki başka parası yoktur, ihtiyaç sahibidir, yaşlı birisidir diye düşünerek yatırdım. Benden önce davranıp faturayı öderse o zaman parası bende kalacaktı. Fatura sahibini bir daha göremem diye ödedim. Daha sonra fatura sahibine ulaşmak için, tanıyanlar çıkar diye, faturayı yatırdığımı söylemek için sosyal medyadan paylaştım. 48.70 liralık fatura borcu vardı. 1.20 lira para üstü kaldı, fatura sahibi benden alabilir.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir