Geleceğimiz Daha Yeşil Çocuklarımız Daha Umutlu Olsun! Bağışlarınız TEMA ile Umut Olsun!

50PAYLAŞIM

Doğanın tüm nimetlerinden yararlanırken bir o kadar hoyrat davranıyoruz. Bazen kesilen bir ağaç bazen de açık bırakılan bir musluk ile geleceğimizi kendi ellerimizle yok ediyoruz. İşte buna dur demek ve geleceğimizi tekrar yeşertmek için herkesi 28 Nisan 22.00'da Sezen Aksu'nun destekleri ile NTV’de gerçekleşecek TEMA Vakfı Umut Yeşerten Şarkılar özel yayınını izlemeye ve TEMA Vakfı’na bağış yapmaya davet ediyoruz. Çocuklarımız doğa ile iç içe büyüsün!🌲🌳🌱

Doğada vakit geçirmek çocukların hem mental hem de fiziksel gelişiminde büyük rol oynar. Parçası olduğumuz doğayı doya doya yaşamak hayal gücünü ve fiziksel gelişimi etkiler.

İşte tam da bu yüzden yapılan her bağış geleceğimizin yeşermesi anlamına gelmektedir. Çocukların yeşile hasret kalmadığı, şehrin karmaşasından kaçıp gerçek dünyayı keşfedebileceği bir doğaya sahip olması demektir.

Doğada büyüyen çocuklar risk alır, gözlemler ve uygulamalı olarak öğrenir. Çocuklarımız uğur böceğini kitaplardan öğrenmesin...

Yapacağınız bağışlar ile çocuklar doğayı keşfederek, gözlemleyerek öğrenecek. Oyunlarla doğayı tanıyacak.Bir ağacı, bir canlıyı kitaplardan değil, doğada görerek, tanıyarak öğrenecek.. Doğayı tanıyan çocuklar, doğayı seven ve koruyan nesiller olarak yetişecek.

Yuvasına yiyecek taşıyan bir karınca ya da çicekleri polenliyen bir arıyı canlı olarak izlemek, hissetmek mi yoksa YouTube'dan belgesel ile öğrenmek mi?

Çocuklar doğayla empati kurup doğadan öğrenerek daha yaratıcı olur. Bu şekilde gelişimlerinde yapaylık görülmez. Hayatları boyunca betonlar arasında yaşayacak belki de ağaçları, yeşili peyzaj çalışması dışında göremeyecek desek nasıl hissedersiniz? İşte önümüzdeki problem çocuklarımızın "gerçek" doğayı görememe şansı. Bunu önlemek senin, benim hepimizin elinde. Doğanın kıymetini bugün çocuklara anlatmalıyız ki, doğayı koruyacak bilinçli nesiller olarak yetişebilsinler.

Her çocuk bir fidan… Yemyeşil bir gelecek için…

Çocuklarımızın yeşil ile doğanın bir parçası olarak büyümesi onların hem fiziksel hem de mental gelişimini pozitif yönde etkiler. Doğanın düzenini anlamak, kendini ötekileştirmeden doğanın bir parçası olarak görmek çocuk yaşta öğrenilecek ve bir ömür boyu sürdürülecek bir özelliktir.

Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümeleri için doğaya, doğanın da onu tanıyan ve seven çocuklara ihtiyacı vardır.

İşte tam da bu yüzden çocuklar fidanlarla birlikte sağlıklı bir çevrede büyüyebilsin diye doğayı tanımaya ihtiyaçları var. Siz de geleceğimizi, çocuklarımızı güven altına almak. Huzurlu, sağlıklı yarınlara merhaba demek için bağışlarınızı esirgemeyin.

Siz de çocukların doğa eğitimine destek olmak için TEMA yazıp 3464’e SMS göndererek 10 TL katkıda bulunun.

Bu uğurda sanatçılar da bir araya geliyor! 28 Nisan Pazar günü saat 22.00'da Sezen Aksu'nun desteğiyle Umut Yeşerten Şarkılar NTV'de!

Sanatçılar çocuklar ve doğa için sahnede olacak ve tüm Türkiye’yi çocukların doğa eğitimine destek olmaya davet edecekler. Siz de çocukların doğa eğitimine destek olmak için TEMA yazıp 3464’e SMS göndererek 10 TL katkıda bulunabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir