Firefox, Flash'a Verdiği Desteği Resmen Sonlandırdı

 > -

Gün içerisinde yaptığımız haberde Facebook’un Flash’ın açıklarından ve devamlı olarak çökmesinden yakındığını ve Adobe’un Flash platformunun ne zaman kapanacağıyla ilgili bilgi vermesini istediğini belirtmiştik . Açıklamanın üzerinden henüz çok zaman geçmeden Firefox CEO’su Mark Schmidt Firefox’ta Flash eklentilerinin kapatıldığını duyurdu.

Yaptığı açıklamada Flash eklentisinin kullanıcılar için büyük bir tehlike arz ettiğine dikkat çeken Schmidt, eklentinin engellendiğini ifade etti. Daha sonra 2. bir tweet atarak bu engellemenin sorunlar çözülene kadar devam edeceğini belirtti. İkinci tweet’i ile Flash’ı tamamen engelleme yolunda geri adım attıklarını düşündüren Mark Schmidt, daha sonrasında kendi tweet’ine verdiği yanıtla önümüzdeki dönemlerde eklentinin tamamen engelleneceğini duyurmuş oldu. Eklentinin engellenmesiyle birlikte artık Firefox’ta Flash’ın hiçbir sürümünü kullanmak mümkün olmayacak.

https://twitter.com/MarkSchmidty/status/620783674561327104

Flash’ın sorunlarından muzdarip olanlar yalnızca Facebook ve Firefox değil. Kullanıcıların büyük bir bölümü de artık Adobe’un bu eklentisinden bıkmış durumda. Açılan Occupy Flash isimli sitede herkesin Flash kullanmayı bırakması isteniyor ve bilgisayardan uygulamanın nasıl silineceğiyle ilgili bilgi veriliyor. Tüm bu hareketlerin sonunda ne olacağını şimdiden kestirmek zor olsa da eğer diğer internet tarayıcılar da Firefox’un izinden giderse Flash tahmin edilenden daha erken bir şekilde tarihin tozlu sayfalarına gömülecek gibi görünüyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir