Finalde Ciğerimiz Söndü! Sen Anlat Karadeniz'in Sezon Finalinde Neler Oldu?

285PAYLAŞIM

2 senedir devam eden Sen Anlat Karadeniz'in sezon finali yine ciğer dağlayan sahnelerle doluydu. Kaçırılmaların, ölümle burun buruna gelmelerin hiç eksik olmadığı dizide bu sefer senaristlerin niyeti ciddi gibi. Biz tek tek anlattık, toplaşın!

Vedat'tan kurtulduk derken şeytan Genco ile sınanmaya başlamıştık. Üvey kızını istismar eden, karısına işkence eden bu adam, Melek'in bu durumu açık etmesinden korkup onu hapsetmeye kalkışmıştı.

Fakat Tahir ve Nefes onu kurtardı. Nefes, Melek'in derdini çok iyi anlamış ve ona yardım etmeyi kafasına koymuştu.

Melek çok korktuğu, annesine ve ablasına zarar gelmesinden çekindiği için Genco'nun ona yaptıklarını itiraf etmedi.

Ama tabii ki Genco yine de kötülük saçmaya devam etti ve Kaleliler'den intikam almak için Nefes'in radyoda kadınlara güç vermek, cesaret vermek için söylediklerini afiş yaptırıp tüm Trabzon'a astırdı.

Tahir ve Mustafa bunu yapanın kim olduğunu çok iyi bildiği için Genco'nun yanında bitti. Ama eline hiçbir şey geçemedi.

Yetmedi, bir de Kaleliler'in evine avucuna para sıkıştırdığı birkaç şerefsizi linç etmeye yolladı. Evleri taşlandı, cam çerçeve indi. Yakalandılar ama itiraf etmediler Genco'nun adını.

Zaten hamile olan ve anlam veremediği ağrılarla kıvranan Nefes için her şey gitgide daha zor ve stresli olmaya başladı.

Nefret ettiği bu aileye zarar vermek için kandırdığı Yangaz Murat da Genco'nun ona silah taşıttırdığını öğrendi. Resti çekti ve ailesinin yanına geri döndü.

Zamanında poligona ateş ettiğini sanarken aslında Genco'nun arkaya bağlattırdığı bir çocuğu vurarak öldürmesine sebep olduğu Murat'ı, Fikret kurtardı. Çocuğu vurduğu silahı Genco'dan kaçırdı.

Ama o tüm bu hain işlerini yürütürken Nefes ona karşı bir zafer kazanmıştı. Melek'i Genco'nun onu istismar ettiği konusunda konuşturmayı başardı.

Nefes hemen ablası ve annesini de alıp Melek'i karakola götürdü. Sorgulanmak ağırına gitti tabii Genco'nun. Hemen intikam planlarına start verdi.

Nefes'i kaçırttı. Doktorunun gebeliğinin yanında bir de dış gebeliğinin olduğunu fark etmesi ve hemen hastaneye yetiştirilmesi gerektiğini söylemesi de cabası.

Hemen hastaneye yetiştirilmesi ve ameliyat olması gereken Nefes, esir bir şekilde acılar içinde kıvrandı.

Kimse Nefes'i bulamazken Genco Melek'i aradı. Hemen polise gidip ifadesini çekmezse Nefes'i geri vermeyeceğini söyledi.

Aslında Nefes'i geri vermeyecekti, sadece kendini kurtarmaya çalışıyordu. Fakat telefonla konuşurken gelen köpek sesini takip ederek nerede olduğunu çözdüler.

Melek, köpeği tarçının sesini tanıdı, çiftlikte olduğunu düşündü. Çiftliği aradıklarında da köpeğin oradan gönderildiğini ve nereye gönderildiğini öğrendiler.

Tahir Nefes'i buldu ama Nefes ölmek üzereydi.

Ve Eylül'e kadar Nefes kurtuldu mu kurtulmadı mı bilemeden bekleyeceğimiz bir final yaptı... "Umudun tükendiyse inadına sarıl, bize sarıl. Beni bırakmayacaktın, sözünü yere düşürme!"

Birbirimize sözümüz var, o sözü yere düşürme Nefes...
Hayallerimizi Nefessiz bırakma...

İrem Helvacıoğlu'nun yapımcı Osman Sınav'la tartıştığı ve diziden ayrılacağı konuşuluyordu. Büyük ihtimalle yeni sezonda ölmüş ve Tahir'i bir intikam hırsıyla bırakmış olacak.

Umarız böyle bir hata yapmazlar. Çünkü bir dönem reytingleri Diriliş ile yarışan dizi AB'de 10., TOTAL'de 5. olarak büyük bir hezimet aldı. Nefes olmazsa hiç şansı yok gibi..

Haklısın kral, çok haklısın.

Bu gidişle seneye çok zor...

Biraz da mutlu edin be kardeşim, hep kaçsın kaçırılsın olmaz ki...

Eylül'de ne olup ne bittiğini göreceğiz. Umarız bu küçük kız da Nefes gibi kurtulur...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meltem-arslan9

Büyük ihtimalle Mehmet Ali Nuroğlu da bence artık daha fazla bu dizi anılmak istemediği için ve o rolünden ötürü yüzüne daha fazla zarar gelmesin diye çıktı. İkna etmeye çalışmışlar ama edememişler, bir haber öyle diyordu. Şöyle bir ihtimal daha var. Aralarındaki bu kovalamaca izleyiciyi sıktı.Ondan da öldürmüş olabilirler ama bu ölüm diğerlerinin de sonu oldu.

meltem-arslan9

Bu arada eğer dizi devam ederse karakterlerin başı hep belada olacaktır heyecan için ama sonra bu da izleyiciye saçma gelecektir, insanların başı sürekli beladan kurtulmaz mı diye? Vedat'ın öldüğü bölümden bir iki bölüm sonra bitireceklerdi. Umarım bu diziden en karlı çıkan Mehmet Ali Nuroğlu olur da yıllardır görmediği ilgi ve değeri kariyerinin geri kalanında hep görür.

meltem-arslan9

İnşallah İrem helvacıoğlu 3.sezonda olur da öyle erken final yapar da görürsünüz. Gerçekten çok istiyorum bunun olmasını.Kardeşim diziyi yürüten Mehmet Ali Nuroğlu idi.Dizideki en karmaşık karakter Vedat'tı, Nefes değildi.(Yaşadığı zorlu hayata saygı duyuyorum)Reytingler ondan düşmüştür. İrem helvacıoğlu'nun sevilmesinin nedeni Tahirle Nefes arasındaki aşktı. İnsanlar aşklarını biraz farklı buldu ondan sevdi.Genç kızlar hayran duydu ama gerçek hayatta bu ülkede öyle bir şey yok.Dizi bitsin sonraları kimse yüzüne bakmaz.Bakarsa eskisi gibi olmaz. Eskiden Beren Saat vardı, şimdi kadın ortalıkta yok , düşünün yani.(Onu da Beren Saat yapan Aşk-ı Memnu idi, Bihter idi. Ayrıca ekşi sözlüğü açın da okuyun, insanlarla nasıl ilişki kurmuş diye. Bunları okuyunca yapımcı da haklı olabilir diyor insan.Aralarında ne olup bittiğini bilemeyiz.

duygusal_panda

ATV bıkmadı mı dizilerinde üvey baba tacizini konu almaktan?

xcomso

kro erkek, ağlak karı en sevdiğim.. ulan 90larda DeliYürek izledik sevdik ama yaş 30u geçince bu kadar saçmalık insanı güldürüyor osman abi sen de yaşlandın istersen bırak bu işler 20 senedir aynı şeyleri yapıyorsun yeter.

Görüş Bildir