Film Zevkine Göre Zeka Tipini Söylüyoruz

1.3bPAYLAŞIM

Beğendiğin filmler aslında senin sahip olduğun zeka tipini söylüyor.

1. Başlıyoruz. Türk Sineması'ndan bir dram filmi seç.

Babam ve Oğlum
Canım Kardeşim
Eşkıya
Masumiyet
Ağır Roman
Selvi Boylum Al Yazmalım

2. Bir tane de yerli komedi filmi.

Hababam Sınıfı
Tosun Paşa
G.O.R.A.
Süt Kardeşler
Düğün Dernek
Pardon

3. Artık birer klasik haline gelmiş bu Hollywood filmlerinden birini seç bakalım.

Esaretin Bedeli
Forrest Gump
Schindler'in Listesi
Ucuz Roman
Dövüş Kulübü
Piyanist

4. Bu efsane serilerden birini seç.

Yüzüklerin Efendisi
The Godfather
Yıldız Savaşları
Matrix
Karayip Korsanları
Kara Şovalye

5. Bu tarihi filmlerden hangisini daha çok seviyorsun?

Cesur Yürek
Er Ryan'ı Kurtarmak
Gladyatör
Titanik
Otel Ruanda
Truva

6. Hangi filmin hikayesi seni daha çok etkiledi?

Leon
Yeşil Yol
Ölü Ozanlar Derneği
Hayat Güzeldir
Milyoner
Amelie

7. Geldik son soruya. Her izlediğinde seni gaza getiren bir intikam filmi seç.

Old Boy
Kill Bill
Soysuzlar Çetesi
V for Vendetta
Monte Kristo Kontu
Memento

Sayısal zekaya sahipsin!

Sevdiğin filmlere göre sen sayısal zekaya sahipsin. Matematik senin hayatında büyük bir yer kaplıyor. Beynin matematiksel şeylere daha iyi çalışıyor. Bu da film beğenini büyük ölçüde etkiliyor. Filmde ilk baktığın şey senaryonun senarist tarafından ilmek ilmek işlenmesi ve zorlu bir matematik problemi gibi çözülerek sonuca ulaşması hoşuna gidiyor.

Sözel zekaya sahipsin!

Beğendiğin filmlere göre sen sözel zekaya sahipsin. Bir filmi izliyorsan onun gözlerinden çok duygularına hitap etmesini istiyorsun. Seni bu duygulara ulaştıran da senaristin sihirli sözcükleri oluyor. İyi yazıldığı ve güzel çekildiği takdirde filmlerde geçen uzun diyaloglar seni sıkmıyor hatta hoşuna gidiyor. Sözcüklerin yarattığı sihire aşık olduğun için senin beğenilerin bu tip bir zekaya sahip olduğunu gösteriyor.

Görsel zekaya sahipsin!

Beğendiğin filmlere göre sen görsel zekaya sahipsin. Sinemaya tamamen görsel açıdan yaklaşıyorsun. İmajlar, yönetmenin çektiği kareler hatta açılar bir filmi beğenmende önemli kriterler. Görselleri kolayca hafızanda tuttuğun için bazı polisiye veya suç filmlerinin sonunu doğru tahmin etmekte uzmanlaşmışsın. Sinemayı bir görsel şölen olduğu için seviyor ve film tercihi yaparken sıradan bir görüntüyü birer sanat eserine çeviren kişilerin işlerini seçiyorsun.

Bedensel zekaya sahipsin!

Beğendiğin filmlere göre sen bedensel zekaya sahipsin. İnsan bedeninin sınırlarının zorlanması her zaman ilgini çekiyor. Hareketli yaşamı sevdiğin için bu beğendiğin filmlere de yansıyor. Eğer bir film izliyorsan bunun gerçek hayattan farklı olmasını istiyor ve bu farklılığı seviyorsun. Aksiyon sahnelerinde verilen emeğe saygı duyuyorsun ve içinde hareket olan her filme şans veriyorsun.

İşitsel zekaya sahipsin!

Beğendiğin filmlere göre sen işitsel zekaya sahipsin. İyi bir film müziği, etkileyici bir tonda söylenmiş replikler senin bir filmi beğenmende önemli kriterler. Bir film müziği duyduğunda aklın hemen o filme gidiyor. Hatta sevdiğin filmleri yeniden izlemek yerine o filmlerin müziklerini dinlemeyi tercih ediyorsun. Evet görüntü önemli ama filmi film yapan da görüntünün arkasını dolduran ses.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gam6

sayısal zeka ama ben tarihe ve edebiyat meraklısıyım

sema-xudiyeva

sayısal zeka

sema-xudiyeva

4 soru da çok kararsız kaldımhepsini seviyorum

nurcii

Sayısal zeka

orhan-efe-saygili

Sayısal zekaya sahipsin! Sayısal zekaya sahipsin! Sevdiğin filmlere göre sen sayısal zekaya sahipsin. Matematik senin hayatında büyük bir yer kaplıyor. Beynin matematiksel şeylere daha iyi çalışıyor. Bu da film beğenini büyük ölçüde etkiliyor. Filmde ilk baktığın şey senaryonun senarist tarafından ilmek ilmek işlenmesi ve zorlu bir matematik problemi gibi çözülerek sonuca ulaşması hoşuna gidiyor.

Görüş Bildir