Farklı Görüntüsü Nedeniyle Annesi Tarafından Terk Edilen Çocuk Şu An Tüm Dünyaya İlham Veriyor!

-
Abone ol

Miu isimli, annesi tarafından terk edilmiş, bambaşka bir ailede sevgiyle büyüyen bir çocuktan bahsedeceğiz sizlere. Daha doğrusu onun başarı hikayesinden. Hazırsanız başlıyoruz.

Kaynak: http://edition.cnn.com/2015/04/16/asia/h...

İşte karşınızda hikayenin kahramanı Mui!

Mui'nin öz annesi, kızının diğer bebekler gibi görünmemesi üzerine doğar doğmaz onu sokağa terk ediyor acımasızca. Mui'nin, nadir görülen hastalığı nedeniyle doktorlar çok fazla yaşayacağını düşünmüyorlar aynı zamanda.

Her şey Tina ve Rog çiftinin Mui'yi görmesiyle başlıyor.

Hong Kong'ta tanıştıktan 5 ay sonra evlenen çift, çocuk istiyor ancak bunun için acele etmiyordu. Şans eseri Mui ile tanıştılar. Tina ve Rog hayatlarına giren bu küçük bebeği ilk gördükleri andan itibaren çok sevdiler. Hem kendi hayatları, hem de Mui'nin hayatı işte o an değişti.

“Sahip olabileceği en iyi aileye sahip olmasını gönülden istedik.”

Mui 3 yaşındayken onu evlat edindiler. Ancak Mui'yi evlat edindikleri günden itibaren kendilerine sık sık çocuğun her an hayatını kaybedebileceği hatırlatıldı doktorlar tarafından.

2002 yılında Mui'ye Harlequin tipi iktiyozis teşhisi konuldu.

Ender rastlanan bir deri hastalığı. Bu hastalığa sahip kişilerin ciltleri, normal insanlarınkine göre 14 kat daha hızlı gelişiyor. Sürekli kaşınan, kırmızı renkte ve enfeksiyona açık bir vücuda sahip oluyorlar. Hastalık son derece ölümcül.

Bu hastalığa sahip olup da yaşayan çok az insan var ne yazık ki.

Hats off to everyone helping us raise awareness

Tina Mui Rog (@thegirlbehindtheface)'in paylaştığı bir gönderi ()

Ancak Mui, ailesinin ona verdiği destek sayesinde hayatta kalmayı başarabilen nadir insanlar arasına girmiş. ❤️

"İçten içe diğerlerinden farklı görünmediğimi düşünmüşümdür hep.”

Mutlu bir çocukluk geçirdi Mui, yüzünden gülümsemesi bir an olsun eksik olmadı. Ama kötü şeyler yaşamadığı anlamına da gelmiyor bunlar tabii...

'Yaratık' dediler, dalga geçtiler...

Just before a work talent show where I was MC-ing. What do you see when you look at yourself in the mirror? M

Tina Mui Rog (@thegirlbehindtheface)'in paylaştığı bir gönderi ()

Liseye başladığında, kabusları da başladı Mui' nin. Dalga konusu oldu, kötü lakaplar takıldı arkadaşları tarafından. Okul çıkışlarında da rahat bırakmadılar, internet üzerinden de dalga geçmeye devam ettiler.

İntihar etmeyi düşündü...

Waiting with my dad to get my bone density results. He just asked if I was dense!!!

Tina Mui Rog (@thegirlbehindtheface)'in paylaştığı bir gönderi ()

Maalesef 'Harlequin tipi iktiyozis' için herhangi bir tedavi yöntemi yok. Tek yapılabilecek şey, çeşitli tedavilerle rahatsızlığın belirtilerini hafifletmek. Kremlerini her gün düzenli olarak kullanması gerekiyor. Arkadaşlarının dalgasına daha fazla dayanamayan Mui, ailesine kremlerini sürdürmemeye başladı bir süre sonra. Hatta balkondan atlayıp, intihar etmeyi bile düşündü.

Liseyi bıraktı.

O kadar bıktı ki, dalga geçilmesine daha fazla dayanamadı. Daha sonrasında bir bakım evinde işe başladı. Hafta sonlarını da aldığı ragbi hakemliği eğitimiyle değerlendiriyordu.

“Doktorlar kızımızın her an ölebileceğini söylüyorlardı. Kızımız şimdi 22 yaşında ve 'Harlequin tipi iktiyozis' hastalığı olan dünyanın ilk ve tek hakemi”

Harika değil mi! ❤️

Bu hastalığı dünyaya tanıtma konusunda öncü oldu.

Happy new year from The u12 referees squad!

Tina Mui Rog (@thegirlbehindtheface)'in paylaştığı bir gönderi ()

Dünyanın çeşitli ülkelerine giderek hastalığı hakkında insanları bilinçlendiriyor şu sıralar Mui. Hikayesini anlatıyor herkese!

Biz de buradan onun bu azmini kutluyoruz!

Umarız bütün hayallerini gerçekleştirir, hikayesini tüm dünyaya anlatmayı başarır! 

Başarıları daim olsun. 🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
s.h.jade

Çok üzüldüm. En çok da insanların hassasiyetleriyle dalga geçen beyinsizlere kızdım. Engelli olabilirler, şişman olabilirler, şaşı olabilirler, sakat olabilirler, kör olabilirler, sağır olabilirler vs. ama biz onlarla dalga geçemeyiz, onların bu durumlarını malzeme olarak kullanamayız. Çocuklarımızı da bu duyarlılıkla yetiştirmeliyiz. İnsanların bu halleri acınası veya gülünesi durumlar değil, hassas halleri diye; çocuklarımızın da bu konularda hassas olmalarını sağlamalıyız. :(

gokhan96

Allah şifa versin. Nasıl psikoopatlr varmış ya, kız hasta kızın hastalığı ile dalga geçmişler nasıl yaparlar böyle bişey ne kadar acımzsız çocuklar ya, kız liseyi bırakmak zorunda kalmış.

ozge-feyza-yilmaz

bütün güzel insanlar şu yabancılardan çıkıyor.

magical-galaxy

Allahim iyiki bu kadar guzel insanlar var bu dunyada! Onu hastaligi ile birlikte kabullenen Tina ve Rog gibi insanlar olmali hayatda :) Annelik dogurmakla olmuyor.Annelik yapmayi bileceksin.Ve son olarak anlamiyorum o kotu (asagi olan bas parmak var ya) emojisini koyanlara,neyse, ailesine helal olsun ! ^-^

portlekgoz

ailesine teşekkür etmeli şansı yaver gitmiş dünyanın başka yerinde başka ailede doğsaydı büyük olasılık intihar etmese bile liseyi bırakınca iş bulamazdı

Görüş Bildir