Evdeki Hasta Eşine Bakmak İçin Kağıt Mendil Satan Kore Gazisi 81 Yaşındaki Celal Dede

-

Sosyal medya her zaman sansasyonlar ile gündeme gelmiyor. Twitter, bu sefer de bir yardım hareketi için işe yaradı. Celal Dede'nin kısa hikayesine gelin hep birlikte bakalım...

Daha önce de sosyal medya üzerinden kurulan bir iyilik zinciri sayesinde, kuş yemi satan Nezegül Nine için insanlar seferber olmuştu.

Kar Kış Demeden Parkta Kuş Yemi Satarak Geçimini Sağlayan 81 Yaşındaki Nezegül Nine - onedio.com
Kar Kış Demeden Parkta Kuş Yemi Satarak Geçimini Sağlayan 81 Yaşındaki Nezegül Nine - onedio.com

Twitter'da Edanur isimli kullanıcı, köprü üstünde gördüğü Celal Dede için bir farkındalık yaratmayı amaçladı.

Celal Dede, Bakırköy İncirli metrobüs köprüsü üzerinde yıllardır kağıt mendil satıyor; hem de 81 yaşında, evinde torun sevmesi gerekirken...

Aynı zamanda Kore Gazisi olan Celal Dede, bir böbreğini de savaş esnasında orada bırakmış. Evinde bakması gereken hasta bir eşi var Celal Dede'nin. Evin kirası, ekmek parası derken mecburen çalışıyor.

Sosyal medya kullanıcıları Celal Dede için o kadar çabuk kenetlendi ki, herkes yolunu değiştirip ondan mendil almaya gidiyor.

Hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu tweetin farkına varıp Celal Dede'ye ulaşmaya çalıştı.

Ulaştılar da... Büyükşehir Belediyesi, Celal Dede ve eşinin ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçtiklerini söyledi.

Siz de oralardan geçerken Celal Dede'den bir mendil alır mısınız?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kdramadelisi

Dede onlarca Koreli'nin hayatını kurtarsın.Onlar için çatışsın.Neredeyse hayatını kaybedecek derece yaralansın.Sonra 81yaşında mendil satarak kendisinin ve karısının geçimini sağlamaya çalışsın. Suriyelilerde sınavsız üniversitelere girsinler. Ne kadar adaletli bir dünya...

hakan-azkac

alın teriyle Kazananlara saygımız sonsuz

fatih-gulpinar

Lan işleri güçleri şov..1.si sanki üst geçitlerde ya da başka yerlerde mendil ya da başka bişey satan yaşlı,yardıma muhtaçlardan haberleri yok..Ya haber olacak ya twiterdan facebooktan paylaşılacak..Yapması gereken hizmeti bi şekilde gündem olduktan sonra ve insanların gözlerinin içine soka soka yapanlardan iğreniyorum.. 2.si ülkemin yaşlılarına ve gazilerine siyasetçilerin,sosyal güvenliğinin,yasa yapıcılarının ne kadar değer verdiği de görülüyor..Ah be ne ülkeymişsin..Sen git gazi ol gel sonra mendil sat..Ar damarı çatlamış bu ülkenin..

hakk

Maalesef insanimiz hakettigini alamiyor. Türkiye ile ugrasmayan ülke yok! Biz Afrika da bi yerde olsaydik ve uzaya gidip koloniler kursaydik kimse bi yerine takmazdi. Ama sen 500 sene avrupaliyi dövmüssün onda bi dert var, bi tarafta amerikayi zamaninda vergiye baglamissin, öbür yandan yahudi arzi mevud u kuracam bi kismi sizin ülkenizde derken, stratejik mevkiye falan girmiyorum bile sonuc: kukla hükümetler, darbeler, terör vb. Söyleyecek cok sey var ama Arif olan anladi zaten meseleyi.

kucukprens

Yıl 2034. Artık Türkiye değil, Anadolu Arap Federe Devleti. Başkan da yine Erdoğan ailesiden biri. Sokakta dilenen bir Türk varmış. Bu dilenciye kahkahayla Arapça yazılı bozuk para atan biri varmış o da bir zamanlar Suriye'den kaçmıştı. Dilenci Türk ise Suriye'de savaşan bir komando gazi idi. Ee ne olacak o zaman?

hakk

Ne yiyince böyle oluyor insan sevgili beyin! Ulan ortada bi güzellik var sen git bunu Erdogan a baglayarak sacma sapan bi yerlere dola... Bi arastirin biseyleri diyecem ama kendisi inancli biri yapmaz böyle seyler.

kucukprens

Gerçek acıtır. Olasılık da bozar insanı. Tıpkı bozulduğun gibi

hakk

O halde sen yorumdaki olasiligi anlayinca tekrar yazarsin...

kucukprens

İlk yorumumu yaptım bile

Başlıklar

İstanbul Büyükşehir BelediyesiKoreSavaşSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir