Ev Sahibi Dırdırı Çekmeden Evinizi Güzelleştireceğiniz 13 Dekorasyon Önerisi

-

Ah o ev sahipleri yok mu duvara çivi bile çaktırmıyorlar dimi? Sanki kendileri bomboş bir evde oturuyorlar, ya da o duvarlara bir şey yazılınca eve bir şey oluyor. Farkındayım hepimiz eğlenceli evlerde oturmak istiyoruz. Ama bunu ne çok ucuza mal edebiliyoruz ne de ev sahibiyle anlaşabiliyoruz. Gelin hadi mis gibi dekorasyonlar yapalım!

1. İlk olarak gelin şu dolap işinden kurtulalım!

Evet şimdi kabul edelim hiç birimiz öyle mükemmel düzenli derli toplu dolaplara sahip değiliz. Gelin dolaplarınızı askılardan oluşturun ve odanızın bir köşesine dekor yapın emin olun daha derli toplu olacaksınız.

2. Çiçekleri eve taşımak güzel bir fikir!

Annelerimiz evi güzelleştirmek için boşuna çiçeklerim de çiçeklerim demiyorlar. Duvarlar konusunda hassas olmayan bir ev sahibiniz varsa, eski tenekelerden vintage bir görüntü yaratabilirsiniz. Ya da minik külahlara koyacağınız çiçekleri vazoya dalla aktarabilirsiniz.

3. Mesela evdeki eskileri hemen atmayın!

Gidin iki şişe akrilik boy alın güneşli bir pazar günü balkonda boya yapın. Emin olun size de iyi gelecek, üstelik sandalyelerinizde mis gibi gözükecek!

4. Şimdi size bir sır vereceğim!

O mağazalarda satılan koca kütükler aslında pazarda ya da marangozlarda neredeyse bedava! Evet aynen öyle eve değişik hava katayım dersseniz gidip alın bir tane bir de vernik ve akrilik boya alın. Sonrası sizin yaratıcılığınız.

5. Evdeki dolapların içlerini bile süsleyebilirsiniz!

Evet biraz duvar kağıdı ya da yapışkan kağıtlar dolapların içine değişik bir hava katabilir. Özellikle kitaplıklarda bir harika duruyor!

6. Siz sadece dolapları mı süslediniz?

Aklınıza gelecek her şey için kullanabilirsiniz duvar kağıtlarını. Hatta dilerseniz boş ayakkabı kutularını da paket kağıtları ile kaplayıp başka şeylerinizi kaldırmak için kullanabilirsiniz.

7. Eskiyen kıyafetleri atmadan düşünün!

Evet şimdi anneniz olsa çoktan toz bezi yapmıştı ama siz rengine puluna ya da desenine kıyamıyorsunuz dimi? İşte bunları dönüştürebileceğiniz en güzel şey yastık kılıfları! Minik yastıklarınız da tıpkı sizin gibi süslü olabilir!

8. Duvarlara zarar vermeden güzelleşmelerini sağlamak mümkün aslında!

Evet şaka değil çok basit! Minik raptiyeler ve sağlam bir ip size güzel sürprizler yapabiliyor. Rapiyeleri duvara tutturun, ince oldukları için çivi gibi zarar vermeyeceklerdir. Daha sonra ipleri iki raptiye arasına gerin ve minik mandallarla dilediğiniz fotoğrafları ya da resimleri asın!

9. Yok duvara hiç dokunmayayım diyenlere askılık öneriyorum...

Duvarlar biraz hassas bizde diyorsanız askılarla da değişik tasarımlara imza atabilirsiniz.

10. Amaan ben hiç ayrıntıyla uğraşamam, ev sahibi de kimmiş diyenler olursa...

Size de rengarenk bantlar önereceğim. Sıradan bir notu bile eğlenceli hale getirmek onlarla mümkün.

11. Peki ya ellerinizle yaptığınız tabloyu asamıyorsanız?

İnsanın içi bir köşede duvara dayalı yerde masum durmasına izin vermez bilirim. Ne de olsa el emeği göz nurudur. O zaman siz de kendi platformunuzu kendiniz yapın. Dilerseniz bir sehpanın üzerine koyup duvara yaslayın dilerseniz işte böyle kitaplardan oluşturduğunuz bir yüksekliğe.

12. Yatak odanızı da unutmadım tabii ki!

Evet yatak odası evin en önemli bölümü insanın en rahat ve huzurlu hissettiği yer! Dilerseniz kumaş ya da kağıt ile kaplanmış bir tabakayı yatak başlığınız yapabilirsiniz dilerseniz ışıklarla çevrilmiş bir yatak başı tamamen size kalmış!

13. Son olarak o duvarlara dokunulmayacaksa alternatif yaratmaya bakın!

Evet mesela eski püskü kullanılmayan merdivenleri biraz renklendirerek duvarlara asacağınız çerçeveleri koymak ya da asmak için kullanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-guler5

arzu ettiğiniz gibi bir dekorasyon, bir yuva için illa kendi evinizi almayı beklemeniz gerekmez. TasarlaYolla'ya girin, 45liradan başlayan paketlerden birini seçin, fotoları yollayın, isteklerinizi yazın, dinamik iç mimar ekibi kirada yaşadığınız evler için de en uygun dekorasyon önerilerini size ulaştırsın. Çok da zor değil yani.

gizem-kucuk8

ah ah ne güzel şeyler yahu :/ eğer zengin bi koca bulursam iç mimar getirticem evime yada beraber bu şekilde dekor edicez vallahi hangi erkke istemez o pembiş pembiş evlerdense bu dekor mükemmel, daha bulamadan bi konuda anlaşıverdim kocayla :))

mrssm

Ev Sahibinin Adisine Denk Gel Kapı Gıcırtısına Kavga Edersin Türkiye Burası Ve Ev Sahipleri Tam Bir Sömürü Aracı Olarak Kullandıkları İçin İnsanları Gram Rahat Vermezler

neslihan-yildiz3

oturduğumuz ev ,kendimizin olmasına ragmen babam dokundurtmuyor odama ,hayıır o olmaz onu koyma yakıştımı neslihan ben nasıl yapayım bunu sanki mezaraa götürcek odayı,te yarebbim

donnie-darko

yaşam alanınızı beğenmıyorsanız beğendiğiniz bir yaşam alanında yaşayın -.-

sadeyeswaitingforyou

para yok donnie

donnie-darko

benim var, beğendiğim yaşam alanında yaşıyorum :))

Görüş Bildir