Edirne'de Vicdansızlığın Resmi: Sokak Hayvanlarının Su ve Mama Kaplarını Molozla Doldurdular

 > 
75PAYLAŞIM

Edirne'nin Keşan ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Özen Özkaya, sokak hayvanları için su ve mama doldurarak sokağa koyduğu kapların boşaltılıp, içine beton molozu doldurulduğunu söyledi. Özkaya, "Mahallede birkaç kişi sokak hayvanlarını istemiyor" dedi.

DHA'da yer alan habere göre, Keşan'a bağlı Yukarı Zaferiye Mahallesi Lale Sokak'ta oturan, ev kadını Özen Özkaya, sokak hayvanları için su ve mama doldurarak sokağa koyduğu kapların içinin bazı komşuları tarafından boşaltılarak, beton molozuyla doldurulduğunu söyledi.

"Hayvanlara bir kap su, bir kap mama veremiyoruz" 🎥

Evinde kedi besleyen ve artan hava sıcaklığıyla birlikte sokak hayvanları için kapısının önüne kaplarda su ve mama koyduğunu belirten Özkaya, "Bu mahallede birkaç kişi, sokak hayvanlarını istemiyor. Hayvanlara bir kap su, bir kap mama veremiyoruz. Verdiğimde hakarete uğruyorum. En sonunda pencerenin içine su koydum. Kapının önüne koyduğum su ve mamalar için 'Burada olmaz' diyorlar."

"Kaplara, önümde tekme atıyor"

Özkaya, "Kaplara, önümde tekme atıyor, 'Olmaz' diyor. Sebebini sorduğumda, 'Ben kedi sevmem' diyor. Eğer kediye, köpeğe bakmak yasaksa ben özür dilerim. Gizli saklı su ve mama veriyoruz. Bu komşuya zarar veriyorsa ben özür dilerim" diye konuştu.

"Komşularım olduğu için şikayette bulunmadım"

Özen Özkaya, komşuları olduğu için polise şikayette bulunmadığını; ancak sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir