Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçekleştiğine Asla İnanmayacağınız 13 Tuhaf Yarışma

 > -

İnsanoğlu doğuştan rekabetçidir fakat bazı insanların uğrunda yarıştığı unvanları gördükten sonra, bu konuda ne kadar saçmalanabileceğini anlıyoruz.

Kaynak: http://www.dose.com/theworld/16188/13-Co...

1. Ağaca Tırmanma Yarışı

Bağımsızlık Günü'nde Endonezya'da gerçekleştirilen bu yarışmada katılımcıların, ağacın üstündeki ödüllere ulaşmak için yağlanmış ağaca tırmanması gerekiyor.

2. Kürekle Kayma Yarışması

Bu yarışma ise, teleferik operatörlerinin dağdan daha hızlı inmek için kürekleri kullanmasından sonra gerçekleştirilmiş, hatta 'X Games'e de eklenen yarışma, güvenlik sorunu haline geldikten sonra sonlandırılmış. Modifiye küreklerin bazılarının, saatte 90 km'nin üzerine çıkabildiği de bir gerçek.

3. Hamamböceği Yarışları

Avustralya'nın yılda bir kere ev sahipliği yaptığı bu yarışmada, yanında getirdiğin hamamböceğinin kazanmak için muşambanın ucuna rakiplerinden önce ulaşması gerekiyor.

4. Tırnak Süsleme Şampiyonası

10 yıldır düzenlenen ve 'Tırnak Olimpiyatları' olarak da adlandırılan bu yarışmada kategoriler, normalden ekstreme geniş bir skalada yer alıyor.

5. Dünya Sakal Ve Bıyık Şampiyonası

90'ların başından beri Amerika ve Avrupa'da gerçekleştirilen bu yarışmada ise kategoriler, en tuhaf sakaldan en doğalına kadar sıralanıyor.

6. Ayak Baş Parmağı Güreşi

Her yıl İngiltere'de düzenlenen bu yarışma, 4 adamın yerel bir pubda içmesiyle başlamış ve her nasılsa 1974'den günümüze kadar gelmeyi başarmış.

7. Hayali Sex Yarışması

'Hayali Gitar Çalma Yarışması' yapılabiliyorsa, 'Hayali Sex Dünya Şampiyonası' niye düzenlenemesin? Yarışma, bölgesel şampiyonlarını aramak için 2009'dan beri Amerika'yı turlamaya devam ediyor.

8. Bebek Ağlatma Yarışması

400 yıllık bu yarışma, her yıl ilkbaharda Tokyo'da düzenleniyor. Ellerine bebek verilen öğrenci sumo güreşçilerinin, bebekleri ağlatması gerekiyor ve bu geleneğin, bebeğe iyi sağlık getirdiğine inanılıyor.

9. Yüzü Çirkinleştirme Şampiyonası

Bu tuhaf yarışma, her yıl İngiltere'de düzenleniyor.

10. Peynir Yuvarlama Yarışması

Katılımcıların, bayırdan aşağı yuvarlanan peynir bloklarını kovaladıkları ve bitiş çizgisini geçen ilk kişi olmaya çalıştıkları bu yarışmada, kazanan peyniri alıyor. Yarışma, çok fazla yaralanmaya sebep olduğu için 2005 yılında ertelenmek zorunda kaldı.

11. Çim Biçme Makinesi Yarışları

Avustralya ve İngiltere başta olmak üzere birçok yerde düzenlenen bu yarışma, NASCAR kadar ünlü olamasa da kendi hayranlarını yaratmayı başarmış.

12. Solucan Toplama Şampiyonası

1980'den beri İngiltere'de düzenlenen bu yarışmada ise, süre bitene kadar en çok solucanı toplayan yarışmayı kazanıyor. Rekor, toplamda 567 solucanla 10 yaşında bir kıza ait.

13. Arı 'Giyme' Yarışması

'Arı Duruşu' olarak da anılan yarışma her yıl Çin'de düzenleniyor, üstünde en fazla arı konumlanan ve en ağır 'giysiyi' taşıyan yarışmayı kazanıyor. Dünya Rekoru: 39.5 kiloyla 350.000 arı.

Siz, yine de lütfen evde denemeyin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
iyou

o hamamböceklerini nasıl karıştırmıyolar acaba iyi kavga çıkıyodur orda :D

okisi

ayak başparmağı güreşimi ;)

max

aslında tarzım çimbiçme aracı yarışları ama oldum olası şu bayırdan aşşa peynir yuvarlama işine girişmek istemişimdir.düşünsene patates gibi yuvarlanıyosun lambır lumbur

karbonaterol

14 çok fena :)

deniz-naz-ozkan

14 derken?

equanimity

b.kunda boncuk arama niye yok?

Başlıklar

ÇinEndonezyaİngiltere
Görüş Bildir