Dijital Alışkanlıkların Sayesinde Gelecekteki Seni Keşfetmeni Sağlayacak 10 İpucu

-

Gelecek heyecan verici. Hazır mısın? 🚀

1. Arkadaşlarınla, sevgilinle mesajlaşırken onları güldürmeyi her zaman başarıyorsan, yazmaya olan yeteneğini dijital editörlük alanına yönlendirebilirsin.

Bilgisayarını nereye götürürsen orayı ofisin ilan eder, güle oynaya yaşarsın! ✍️

2. Telefonunla baş başa kaldığında fotoğraflarınla oynamadan duramıyorsan, görselliğe olan ilgini grafik tasarım eğitimleriyle taçlandırabilirsin.

Tasarım senin için de bir refleks, bir içgüdü, bir hobiyse; gelecekteki mesleğini şimdiden ilan edecek kadar şanslısın! 👻

3. Sosyal medyada hangi fotoğrafının neden kaç beğeni aldığının hesabını yapmaktan usanmıyorsan, dijital analistliğe yönelerek ölçüm ve analiz yeteneğini mesleğine dönüştürebilirsin.

Analiz önemli, analiz geleceğin mesleği 🔎

4. Evde yaptığın el yapımı objelerle Instagram’da like rekorları kırıyorsan, hemen bugün e-ticaret’e atılabilirsin!

Kendi tasarladığın küçük objeleri satarak başlarsın; bir de bakmışsın siparişlere yetişemeyen bir ekibin başındasın! 🎉

5. Telefonuna hobi olarak günde 562375 uygulama indirip-deneyip-silenlerdensen, uygulama geliştirme konusunda bir kariyer düşünebilirsin.

Uygulamaları incelemeye doyamıyorsan, "şöyle değil böyle yapsalarmış daha süper olurmuş" cümlesi tanıdık geliyorsa; adamımız sensin! 😎

6. Ve mobil oyunları elinden düşürmüyorsan, oyun oynayarak geçen saatlerini "oyun tasarımcısı" olmak yolunda ilk adım olarak görebilirsin!

Oynadığımız bunca oyunun bir gün bize geri döneceğini biliyorduk! 🎮

7. Ailedekilerin ve arkadaşlarının, konu telefon-bilgisayar soru ve sorunları olunca ilk aradığı insan sensen; teknik departmanların tozunu attırabilirsin.

IT kariyerine çoktan hoş geldin, haberin yok! 😋

8. Fotoğraftan çok video paylaşmayı seviyorsan, daha da harika videolar paylaşmayı işine dönüştürmek için video editörlüğüne soyunabilirsin.

Video bizim işimiz diyenler online mı? 📹

9. Stalk yordamıyla herkesin yedi sülalesini bulabilirim diyorsan, dijital dedektifliği gelecekteki mesleğin ilan edebilirsin!

Buralar gelecekte çok değerlenecek, bizden söylemesi 😉

10. Online alışveriş yaparken hızını kesen siteler seni çileden çıkarıyorsa, kullanıcı deneyimi uzmanlarının ne iş yaptığını Google’layabilirsin…

Buyrunuz dünyanın size ihtiyacı olduğu meslek! 🤗

Gelecekteki seni keşfetmeye hazır mısın? Hemen Vodafone’un “Geleceğin Mesleği” testini çöz; geleceğin dijital meslekleri içinde sana en uygun olanı gör!

Hangi mesleği yapacağınla ilgili kafanda soru işaretleri varsa tıkla; gelecekteki seni keşfet!

Görüş Bildir