Görüş Bildir
Haberler
Demirtaş'tan PKK'ya 'Silahlı Eylemlerini Bitir' Çağrısı

Demirtaş'tan PKK'ya 'Silahlı Eylemlerini Bitir' Çağrısı

Onedio Medya
24.10.2015 - 15:50
İçeriğin Devamı Aşağıda

1 Kasım'da yapılacak seçimle ilgili çalışmalarını Batman'da sürdüren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş terör örgütü PKK'ya çağrıda bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş PKK'ya silahlı eylemleri bitirme çağrısı yaptı. Silah dışı yöntemlerde ısrarcı olduklarını söyleyen Demirtaş, 'Halkımızın partimize verdiği desteğin anlamı budur' dedi.

'Özgürlük talebini silahla bastıramayız'

PKK'ya silahlı eylemlerini bitirme çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş şunları söyledi: ' Türkiye Cumhuriyeti devleti ve onu yöneten hükümetlerinin artık hesabını şuna göre yapması lazım. Bir halkın demokrasi, özgürlük talebini silahla bastıramayız, korkutarak tehditle ortadan kaldıramayız. Bunu görmelidir.

'Silah dışı yöntemlerde ısrarcıysak bir bildiğimiz var'

Kürtler de şunu görmeli artık. Demokratik siyasetimiz artık dünyada etki yaratabilecek kendi gücüyle sonuca gidebilecek bir duruma geldi. Halkımızın partimize verdiği desteğin anlamı budur. Kürt hareketinin bütün bileşenleri bunu iyi değerlendirmelidir. Bizler ateşkes ve silah dışı yöntemlerde ısrarcıysak bir bildiğimiz var. Bu fırsatları değerlendirmeden başka yol ve yöntemler zarar verebilir.

'Polis ve şehit yakınları bize oy verdiler'

Çocuğu askerde olan anneler, polis ve şehit yakınları bize oy verdiler. Şimdi biz bu siyasi gücü 1 Kasım'a birlikte güçlü bir alternatif iktidar olanağı olarak Türkiye halklarına sunmak zorundayız.'

Haberler.com

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
90
45
18
18
11
8
0