Daha İlk Maddeyi Okurken Zaman Algınızı Yerle Bir Ederek Beyninize Kısa Devre Yaptırması Muhtemel 12 Bilgi

138PAYLAŞIM

Hayat birbirinden ilginç tesadüflerle dolu... mu acaba, ne dersiniz? 

Tarihte iz bırakan olayların yollarının kesişmesi oldukça normal aslına bakarsanız; ancak bazı olayların gidişatı bir diğeriyle öyle tuhaf şekillerde birleşiyor ki, okurken zaman tüneline girip de çıkış yolunuzu bulamayacakmış gibi hissedebilirsiniz...

1. Auschwitz mahkumları, 1940 yılında kampa gönderildiklerinde, gidişlerinden günler sonra kurulan McDonald's'ın hamburgerinin tadını öğrenme şansına erişemediler.

2. 31 Ağustos 1997 tarihinde trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana'dan beş gün sonra, ilham kaynağı olarak gördüğü Rahibe Teresa da hayatını kaybetti.

Diana ve Rahibe Teresa'nın sıra dışı bir dostlukları vardı. Prenses Di, Rahibe Teresa'nın ona ilham olduğunu ve ruhsal bir aydınlanma yaşamasına neden olduğunu söylüyordu.

3. Londra yeraltı metrosu, size tüm şehri gezme imkanı sağladığı gibi bir zamanlar halka açık idamların gerçekleştirilmekte olduğu yere de götürmekteydi.

4. 1971'de İsviçreli kadınlar oy hakkı kazanabilmek için mücadele ederlerken aynı yıl Sovyetler Birliği ilk insanlı uzay istasyonu olan Salyut 1'i uzaya göndermişlerdi.

5. Fransa'da giyotinle idam sırasındaki son kişi, 1977 yılında tüm dünyayı saran Star Wars serisinin ilk filmi "A New Hope" çıktığında öldü.

6. Ünlü seri katil "Karındeşen Jack" 1889'da Londra'ya musallat olmaya devam ederken aynı yıl bir Japon, Fusajiro Yamauchi de Nintendo'nun temellerini atıyordu.

7. ABD'nin ilk başkanı George Washington, ilk fosilin bulunmasından 25 yıl önce 1799'da öldüğü için dinozorların varlığından bihaberdi.

8. Görmüş olduğunuz bu kaplumbağa, 2016 yılında vefat eden 'Harriet'. Kendisi aynı zamanda Charles Darwin'i şahsen görme şansına erişmiş olan tek kaplumbağaydı.

9. Marilyn Monroe ve Kraliçe Elizabeth, 1956'da Londra'da bir film galası sırasında el sıkışıyor. İkisi de o sırada 30 yaşındaydı.

10. Harry Potter serisinin yedinci ve son kitabı "Harry Potter ve Ölüm Yadigarları" 2007 yazında yayımlandı. Aynı yaz ilk iPhone modeli çıktı.

11. Mamutlar hala dünya üzerinde dolaşırlarken Eski Mısırlılar MÖ 2660'da Büyük Giza Piramidi'ni inşa etmekle meşgullerdi.

12. Oxford Üniversitesi, Aztek İmparatorluğu'ndan yüzlerce yıl daha yaşlıdır. (Oxford - 1096, Aztekler - 1428)

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sharkek

içeriği hazırlayan arkadaşın cümle kurma konusunda baya bi sıkıntısı var, hepsini anlayabilmek için 3 er kere okumak zorunda kaldık :D

feyk

#1 sacma zorlama bir iliskilendirme oldugu kadar bir o kadarda duyarsiz, insanlari incitici. olum kampinda gaz odasina atilan yakilan insanlarin amerikada 2inci sinif bir restoran zincirinin seri uretim yemegini hic tadamadiklarina duyar yapmak.

fuat-tombul

#8 Darwin hayatı boyunca sadece bir kaplumbağa ile mi görüşmüş? Neden sadece bir kaplumbağa? Neden kaplumbağa ile görüşmüş? Aklımda cevapsız sorular

hknhakan

okurkende yoruldum.. anlamaya çalışırkende yoruldum.. bu beni yordu yhaa... neden böyle oldu?

arife-dervis

Evet gerçekten dilimizi kullanma şekliniz tüm algılarımı alt üst etti.

Görüş Bildir