Cishet Erkeklerin Aşırı Sıradanlaşmış Klişelerini Taklit Ederken Günlük Hayatta Nelerle Karşılaştıklarını Mizahi Şekilde Ele Alan Kadınlar

514PAYLAŞIM

En az bir kere duyanlar el kaldırabilir mi?

Kaynak: https://twitter.com/_yosuminn

Twitter'dan kurbağa savaşçısı bir paylaşım yaptı ve kadınlardan cishet erkek taklidi yapmalarını istedi.

twitter.com

"Önce cishet, cisgender ne ola ki?" diyenleri aydınlatalım, sonra da kadınların günlük hayatta erkeklerden sık sık duydukları cümlelere bakalım...

Cisgender ve heteroseksüel kelimelerinin birleşmesiyle oluşan cishet, cinsiyeti ve biyolojik cinsiyeti kabul eden kişi anlamına geliyor.

Latincede bu taraftan anlamına gelen cis ve karşı cinsle ilgili olan anlamına gelen heteroseksüel kelimelerinden oluşan cishet, sosyal role uyumlu kişilere gönderme yapıyor. Hakaret gibi kullanıldığı düşünülse de aslında gayet normal bir terimdir.

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

twitter.com

15. 👇

twitter.com

16. 

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yorumcu84

Birkaç yoruma her ne kadar ironi de yapmış olsalar katılıyorum. Cishet erk*klermiş. Peh peh! Yesinler sizin femenliğinizi. Ne ara bu kadar IQ puanı topladınız da oturduğunuz yerde klavyenizden ironik atarlar yapıyorsunuz.

kendineassassin

"Küfür etmeden de komik olunabileceğini" kanıtlamaya çalışan ve zekâyı cinsel organlarla orantılı gören bağyanlardan inciler..

ppaannddaa

Cishet erkekler değil de daha çok MAL cishet erkekler içeriği olmuş keşke öyle yazsaydınız

ufukdiyoki

Evini ayakta tutan gerçek kadınlar böyle mız mız söylenecek vakti dahi bulamaz, uğraşmaz da. Bunlar klavye kahramanı internet kölesi.

bunedio.net

fem değılım ama gerçek femınıstler tekstılde çalışan kendı ayağının uzerınde duran teyzelerımızdır bunlar ıse ekmeğını yıyen ınstagram bebelerı. ulan ne bıtmez konuşmaymış kadında kadın ne var arkadaş.

Görüş Bildir