Cinsiyet Geçiş Sürecindeki İşte Benim Stilim Yarışmacısı Neslihan Doğrusöz Aşırı Yakışıklı Oldu

-
Abone ol

Yeni yakışıklımıza merhaba deyin! 😍

İşte Benim Stilim yarışmasından tanıdığımız Neslihan Doğrusöz, son günlerin en çok konuşulan ismi. Çünkü müthiş bir değişimle karşımıza çıktı.

Cinsiyet geçiş sürecinde olduğu bilinen Neslihan, sakal ektirdiğini açıklamış ve işte bu haliyle karşımıza çıkmıştı.

Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Cinsiyet Geçiş Sürecinde Olan İşte Benim Stilim Yarışmacısı Neslihan Doğrusöz Sakallı İmajıyla İlk Kez Görüntülendi - onedio.com
Cinsiyet Geçiş Sürecinde Olan İşte Benim Stilim Yarışmacısı Neslihan Doğrusöz Sakallı İmajıyla İlk Kez Görüntülendi - onedio.com

Ancak şimdi sizi Neslihan'la değil, genç ve yakışıklı yepyeni bir adamla tanıştıracağız: Karşınızda Doruk Doğrusöz. Nasıl ama?!

Artık Doruk olarak anacağımız Neslihan, dün GZone'a verdiği röportajla ve bu son haliyle ortalığı yıktı. İlk destek de elbette sevgilisi Büşra'dan geldi. Doruk'un paylaşımından bunu görmek mümkün...

Doruk'a ünlü isimlerden de destek gecikmedi. Mesela Demet Akalın'ın yorumu böyle...

Ve Merve Özbey de emojilerle kutladı...

Sosyal medyada ise dün en çok konuşulan konulardan biriydi Doruk Doğrusöz...

Vallahi ne diyelim, mükemmel yakışıklı bir adamla tanıştık. Hoş geldin Doruk... 😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atamanelif

Kur’ân’a göre cinsiyetler Cenab-ı Allâh insanları, erkek ve dişi olmak üzere iki ayrı cinsiyette yaratmış, insan neslinin devam etmesini de bu iki cinsin birbiriyle evlenmelerine bağlamıştır. Bu yaratmayı da aşama aşama olarak analarımızın karnında gerçekleştirdiğini ifade etmektedir(Nisâ, 4/1; Zümer, 6). Esasen O, kâinattaki tüm varlıkları bir erkek ile bir dişi olarak yaratmış (Şura, 7; Kaf, 7; Zariyat, 49) ve çoğalmalarını bunların çiftleşmelerine bağlamış, “Allâh’ın yaratması böyledir.” (Lokman, 10) diyerek de bu konuda son noktayı koymuştur.

atamanelif

Cenâb-ı Allâh: “Allah’ın yaratmasında hiçbir değiştirme yoktur.” (Rum, 30/30) buyurarak, insanları erkek ve dişi yarattığını ve kıyamete kadar bunun erkek ve dişi olarak devam edeceğini üçüncü bir cinsi yaratmayacağını ifade etmiş olmaktadır. Esasen insanların dışındaki tüm varlıklar Yüce Yaratıcı’nın koyduğu fıtratın gereği olan bu nizama uyumakta ve hiçbir canlı kendi cinsine ilgi duymamaktadır. Bu durumda ya kainatın tamamında bulunan varlıkların fıtratlarının sapkın olduğunu yada insanın fıtratında sapkınlığa meyil olduğunu kabul etmemizi gerektirir. Tüm canlıların sapkınlık içerisinde olduğunu söylemek ve iddia etmek mümkün değildir. Öyleyse sapkınlığa meyil insan fıtratında vardır ve bugün ortaya çıkan erkek olduğu halde kendimi kadın gibi hissediyorum diyen insanların fıtratlarında bu türden bir sapkınlığın olduğunu söylemek mümkündür.

atamanelif

Cinsiyet değiştirme şeytanın telkini Kur’an, fıtrat değiştirmenin şeytanın bir telkini olduğunu bildirmektedir. Şeytan Hz. Adem aleyhisselama secde etmekten kaçınıp lanetlendiği zaman Cenâb-ı Allâh’a meydan okumuştur. Kur’ân bu meydan okumayı şu şekilde nakletmektedir: “Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar. Onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler. (Bunları yapanlar şeytanı dost edinmişlerdir.) Allâh’ı bırakıp şeytanı dost edinenler de apaçık bir zarar içindedirler. Şeytan onlara söz verir ve onları kuruntuya sevkeder. Oysa şeytanın söz verdiği tek şey aldatmadır. İşte onların varacakları yer cehennemdir ondan kaçışta bulamayacaklardır.” (Nisâ, 4/119-121).

atamanelif

Kur’ân bu ayet-i kerimede cinsiyet değiştirmenin şeytanın telkiniyle meydana gelen bir sapkınlık olduğunu açık ve net bir şekilde ifade etmektedir. Aynı zamanda insan fıtratını değiştirmeye yönelik tüm çabaların şeytanın eseri olduğunu da dile getirmektedir. Burada gözden kaçırılmaması gereken bir meselede şeytanın bunları Cenab-ı Allâh’a meydan okurken söylemesidir. Ona göre bir hayvanın kulağının yarılması gibi basit gibi görünen fakat fıtratı değiştirici olan bir hadise Cenâb-ı Allâh’a meydan okumaya değecek kadar önemli bir argümandır. Hele hele tümden cinsiyet değiştirme gibi bir hadise onun meydan okumasının vazgeçilmez bir unsuru haline gelecektir. Allâh’a meydan okuma da şeytana alet olmak ne kadar büyük bir aldanma ne kadar büyük bir talihsizliktir.

atamanelif

Yine burada gözden kaçırılmaması gereken bir diğer durumda fıtratın değiştirilmesi anlamına gelebilecek her şey haram kılınarak bunlar Allâh Rasûlü’nün (sav) diliyle lanetlenmiştir. “Saçlara saç ilave edene (postij veya peruk olarak) ve bunu yaptıranlara, dövme yapana ve onu yaptırana, yüzdeki kılları alana ve onları aldırana, dişlerin arasını inceltene ve bunu yaptıranlara Allâh lanet etsin.” (Buhârî, Libâs 86; Müslîm, Libâs 2124; Ebû Dâvûd, Tereccül 5; Nesâî, Zinet 24).

atamanelif

Bu fiillerin Allâh Rasûlü’nün (sav) diliyle lanet edilmesinin tek sebebinin bunların fıtratı değiştirmeğe yönelik davranışlar olduğu hususunda âlimler hemen hemen ittifak halindedirler. Bize basit gibi görünen bu meseleler sebebiyle yapanlar ve yaptıranlar lanetileniyorsa fıtratı tümden değiştirmeye yönelik olan cinsiyet değiştirmenin hükmünü okuyucularımın anlayışına havale ediyorum. Sahi Allâh ve Rasûlü nasıl bakıyordur bu olaya!!! İnsanda bulunan bir kısım kusurlara müdahale edilmemesi ve bunların dünyada bulunma gayemiz olan imtihanın bir unsuru olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

atamanelif

Her cins kendi özelliklerini korumalı İslam, cinsler arasındaki kaymalara sebep olabilecek tüm tutum ve davranışları yasaklamıştır. Peygamberimiz (sav): “Kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara Allâh lanet etsin” buyurmuştur. (Buhârî, Libâs, 61-62; Ebû Dâvûd, Libâs, 30) Yine Allah Rasûlü (sav), kız çocuklara has giyecekleri erkek çocuklar üzerinde görünce hoşnut olmadığını göstererek müdahale etmiştir (Ahmed İbn Hanbel, Müsned, IV, 171).

lord-bulut

kadınken de güzel erkek oldu yakışıklı :D iyi ya iyi

icarus

Yakışıklı veya çirkin olmasından size ne evlenme teklifi mi ediceksiniz ? Erkek vücuduna sahip olmak istemiş ve olmuş bu kadar basit

ulas-c.-cakmak

Birde adama laf eden beyinsiz çomarlar var. He, kız hiç yoktan, durduk yere "en iyisi mi ben gidiyim dünyanın en tehlikeli ve zor ameliyat sürecine girip erkek olayım" dedi. İşte bir ülkede bilim öğretilmediğinde böyle oluyor. Bu durumun adı "Gender Dysphoria" yani Biyolojik cinsiyet ile Psiklojik-duygusal cinsiyetin zıt olması. Tıbbi bir durum. Kimse canı istediği için cinsiyet değiştirmez, değiştiremez. Birde "Allah seni kız yarattı ühühü" diye zırlayan tipler var. Belli ki Allah üretim hatası yapıyor. Ah şu ülkedeki akıl tutulması ne zaman bitecek çok merak ediyorum.

john_er

Normal bir erkeği al böyle giydir herkes kıro der. Etmedik laf bırakmazlar, elinde playboy var diye sapık derler terbiyesiz derler. Trans olunca hemen"düştük" oluveriyor. Riyakar toplum, yozlaşmış cinsiyet ayrımları, külliyen bir yıkım bizi bekliyor. Ömrümüz görmeye yeter mi bilmem.

Görüş Bildir