Çin Hakkında Bilinmesi Gereken Birbirinden Acayip 20 Gerçek

 > -
Abone ol

1. Tren görevlilerinin başlarını dik tutmaları için, ucu boğazlarına bakan bir toplu iğne, yakalarında her daim takılı olur.

2. Çin Polis Teşkilatı, polislerin yürüyüşlerinde kollarını aynı genişlikte açmalarını öğretmek için, fotoğrafta da görüldüğü gibi direklere bağlanmış tel kullanıyorlar. Bir sonraki adım tellerden elektrik akımı geçmesi olabilir mi ?

3. Şangay, 12 gün süren ve 100 kilometreye uzanan trafik sıkışıklığıyla, bu konuda dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır.

4. Çin, her yıl 4 milyon kediyi masasında ağırlıyor. (Yemek için...)

5. Çin'de playstation yasal değildi bir zamanlar.

6. 1973 yılında Çin, ABD nüfusunu arttırmak için, 10 milyon kadın vermeyi teklif etmiş. Kulağa daha çok kendi nüfuslarını düşürmek için gibi gelse de durum böyleymiş.

7. Yılın bazı zamanları Pekin'de nefes almanın karşılığı günde 21 sigara içmeye eşittir.Sigaraya para yetiştiremeyen tiryakiler için ilgi çekici gibi...

8. Çin'de bazı yemek firmaları, kanalizasyonda tofu yaparken ve yemekleri keçi idrarıyla marine ederlerken yakalanmışlar. En azından yakalanmışlar...

9. Çin'deki hava kirliliği öyle kötü bir seviyede ki, Pasifik'i aşıp San Francisco'ya ulaşarak, şehir kirliliğinin üçte birini oluşturuyor.

10. 30 milyon Çinli, 'Yaodong' adı verilen mağara biçiminde evlerde kalıyorlar ki bu sayı Avustralya nüfusundan fazladır.

11. Çin'deki tek çocuk politikasından dolayı, her yıl 1 milyona yakın kadına kürtaj yapılır. Ayrıca on binlerce bebek yaşında kız da sahipsiz bırakılır.

.

12. Çin polisi, gittikçe artan bir biçimde köpekler yerine kazları kullanıyor. Bunun sebebi de kazların agresifliği ve üstün görüş kabiliyetleri... Ya da köpeklere başka şekillerde ihtiyaç duyuyorlar. Kim bilir?

13. Google, dünyadaki en büyük plak şirketlerinden biriyle olan anlaşması nedeniyle, Çin'de bedava ve yasal müzik indirme imkanı tanıyor.

14. Donyang'da, yumurtalar, lezzet verdiği için bakir erkek çocukların idrarlarında kaynatılırmış.

15. Çin'de kadınların, kızlık zarlarını yenilemelerinin bedeli 700 dolardır.

16. Çin, diğer ülkelerin toplamının 4 katı kadar sayıda mahkumu infaz ediyor.

17. Çin'in bütün muhafazakar görüntüsünün yanı sıra, son derece laik bir tarafı da mevcuttur. Ülke genelinde 50 milyonun üzerinde Hristiyan yaşamaktadır.

18. Ketçap, kökeni Çin'e dayanan, asıl adı 'ke-tsiap' olan, salamura balık sosudur.

19. 100 milyon Çinli, günde 1 dolara geçinmeye çalışıyor.

20. Chongqing'de, telefon bağımlısı insanların güvenli bir biçimde yürümelerini sağlamak adına, kaldırımlarda özel bir şerit tahsis edilmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
spurs

"17. Çin'in bütün muhafazakar görüntüsünün yanı sıra, son derece laik bir tarafı da mevcuttur. Ülke genelinde 50 milyonun üzerinde Hristiyan yaşamaktadır." sizin laiklikten anladığınız hristiyanlık mı la? Bu arada Çin'de en az 100 milyon müslüman olduğu da söylenir.

lulajale

Ketçaptan 2 saniyede nasıl nefret edilir? Cidden çinlilermi bulmuş :(

menemen

kagıttan falnda nefret ediyormusun sen ?

ecemontana

salamuranın yanında tüketilmek için kullanılıyomuş,yani ketçap salamuradan yapılmıyo

ins-cnm

14. madde yanlış lezet için değil berek getidiği düşünülere ergenliğe yeni giren erkek çoçuklarını idararıyla kaynatılır

Gizli Kullanıcı

Hayatta 2 şeyden nefret ederim; 1:Irkçılık 2:Çinliler

Gizli Kullanıcı

Kardeş şakamı yapıyosun bilmiyorum ama aynı fikirdeyim . Ayrımcılık ırkçılık yapan insandan nefret ederim. Çinlilerin suratına sıçmam bile o derce tiskinirim bunlardan.

ozilayn

kedi yasal,playstation yasal değil...bu ne yaman çelişki aaaaneeeeyyyyy!

Görüş Bildir