Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Büyüdükçe Aslında Pek de Öyle Olmadığını Anladığımız 13 Şey

2.3bPAYLAŞIM

Hayatımız boyunca hepimizin diline pelesenk olmuş bazı şeyler vardır. Zaman geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe kısacası hayat tecrübemiz arttıkça aslında bu cümleleri sadece kendimizi avutmak için söylediğimizin farkına varıyoruz.

İşte o şeylerden bazıları;

1. Sen üniversiteye kapağı at gerisi kolay.

Lise hayatımızın sonuna kadar yıllarca bu cümle ile kandırılıp, yarış atı gibi koşturulduktan sora. Aslında hayatın esas zorluğunun yeni başladığını görmedik mi?

2. İyi biri olursan karşına hep iyi insanlar çıkar.

Evet iyi bir insan olabilmek de ne yaşamış olursan ol iyiliğinden vazgeçmemek de büyük bir erdem. Ancak kötü insanların giderek çoğunluk durumuna geçtiği günümüzde git gide bu konuya inanmak güçleşmiyor mu?

3. Unutma, hiçbir şey kimsenin yanına kar kalmaz.

Sahiden kalmıyor mu, emin miyiz? Ya da o kişi bizden bir çok şey alıp götürdükten sonra ne yaşadığının artık pek bir anlamı kalıyor mu?

4. Kendi mutluluğunu kendi ellerinle yaratabilirsin.

Elbette kişi  kendi mutluluğunu yaratabilir ama hayat ve insanlar bunun gerçekleşmemesi için sürekli önümüze engeller çıkarırken gittikçe çaresizleşmiyor muyuz?

5. İnsanlara karşı ne olursa olsun iyi niyetli ol, kötü düşünme. Çünkü nasıl düşünürsen başına o gelir.

Oysa en büyük darbeleri iyi niyetle yaklaştığımız insanlar tarafından saf ve salak konumuna düşürüldüğümüz için almadık mı?

6. Dünyanın en saf duygusu sevgidir.

Sevgi dediğimiz şey beraberinde kıskançlık, paylaşamama ve sahiplenme gibi duygular getirirken de o kadar saf mı gerçekten?

7. Her şey çok güzel olacak.

Olmuyor. Çünkü biz insanlar hep daha fazlasını isteyip, bekleyen varlıklarız. Bu yüzden bir türlü 'her şey' güzelmiş gibi hissedemiyoruz.

8. Dürüst olursan daima kazanırsın.

Belki eskiden öyleydi ama hele de şimdi ki düzende dürüstlük gerçekten hala kazanıyor mu sizce?

9. İnsanlara karşı sevgi dolu ol çünkü sen onları seversen onlar da seni sever.

Sevginin kıymetini bilemeyen bu kadar insan olduğunu, hak etmeyen kişilere beslediğimiz sevgimiz boşa gittikçe fark etmedik mi?

10. Büyüyüp, yetişkin biri olunca her istediğini yapabilirsin.

Yetişkin biri haline geldiğimizde her istediğimizi yapabileceğimize inandık. Ancak çoğumuz bunları yapabilmek için öncelikle paraya ihtiyacımız olduğunu ve aslında özgürlüğümüzü kısıtlayan en büyük şeyin para kazanmak için çalıştığımız işler olduğunu acı da olsa fark ettik.

11. Mutluluk, paylaştıkça çoğalır.

Gerçekten paylaştıkça çoğalıyor mu yoksa mutluluğumuzu kıskanan insanların çoğalmasına ve hayatın sanki bu mutluluğa gölge düşürmek için elinden gelen her şeyi yapmasına mı sebep oluyor?

12. Gerçek aşk daima kazanır.

Kazandığı pek çok durum olsa da çoğumuz,  aşkın her şeyi çözemediğini yaşadığımız tecrübelerle anlamışızdır herhalde.

13. Büyüyünce geçecek.

Belki büyüdükçe geçiyor bazı şeyler ama bir yandan da küçükken dert ettiğimiz şeylerin yerini, kaç yaşına gelirsek gelelim geçmeyecek daha büyük dertler de almıyor mu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysuchuk-seff-va

ben gayet iyiyyim bazilariyla. Anneme de hep hatrilatiyorum her sey iyi olacak ve duzelecek! cunku umutluyum. . Ve icimde eyer boyle bir hiss yanip tutusuyorsa bu bosuna degil gercekten de yani insanlar bosuna umutlanmaz! KAramsar olmayin! gercekten iyi dusundukce iyi olacak.Cunku sen neye inanirsan ama gercekten inanirsan o olur!Ama insanlara hic bir zaman buyuk iyilikler yapmayin. kotuluk te yapmayin. Cunku insanlar iyilik yapanlari kullaniyorlar. Yani iyilik yaparsan yap degeri yok. bir keresinde yardim edersin "kardes" olursun, ikincisinde yapmazsin " ne bicim insan?" olursun. Kotulugu niye yapmamalisiniz cunku siz kendiliginizde saf olamay bakiniz. Oturup dusundugunuzde icinizi bir seyler yemesin ki ayy bunu niye yaptim. Iyilik yapan her zaman iyiylik bulmaz ama kotuluk yapan her zaman kotuluk bulur kisacasi. Ve gercekten iyi insanlar, az dostlar kazanin. Deyim vardir" 4 dostum olsun, mezarimi tasisin yeter!." eger dediklerimi anlayamayanlar varsa sadece insanlari izleyin , ozaman anlayacaksiniz!

bilincbilince

büyüdükçe derken yerinde bir başlık olmuş zira büyüdükçe demek hala ergenlikten, gençlikten, toyluktan,hamlıktan izler var demek, içeriğe göre kavrama ve idrak olgunluğuna gelinmemiş, ego dolaylarında geziniliyor daha.

ranger

4. madde isabetli ama eksik olmuş. çaresiz hissetmek insanın yaratıcı yönlerini harekete geçirir. yeni çareler keşfedip yeni yollar bulunabilir

ranger

6. madde saçma olmuş. kıskançlık insanın doğasında olan saf bir duygu zaten. karşı tarafın varlığını tanıdığınız sürece kıskanmanız yanlış bir şey olmaz

erhan-armada-ozsoy

olm bu neidr lan :S zamanın kötülüğü sizin kötülüğün çoğaldığına inanmanızdır belkide arkadaşım?

Görüş Bildir