Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün 70 Yaşına Giren Sürreal Filmlerin Babası David Lynch'ten 17 Muhteşem Alıntı

 > -

Amerikalı yönetmen, senarist, görsel sanatçı, müzisyen, aktör ve transandantal meditasyon uzmanı David Lynch'ten, yaşam ve sanat üzerine yapılmış 17 muhteşem alıntıyı sizlerle paylaşıyoruz:

1. "Bütün filmler, kurgulayıp filme almadığınız sürece içine girilemeyen tuhaf dünyalardır. Benim için filmleri önemli kılan şey de budur. Ben tuhaf dünyalara girmeyi seviyorum."

2. "Modern dünyadaki en kötü şey, televizyonda izlenen ölümlerin acısız ve kansız olduğunun düşünülmesidir. Bunun çocuklara verdiği mesaj; birini öldürmenin o kadar da kötü olmadığı ve can yakmadığıdır. Bu büyük bir hastalık."

3. "Sanatçı olmak, hâlihazırda havada bulunan şeyleri seçmektir."

4. "Filmlerdeki yaşam ve ölüm mücadeleleri, sizi yerinize oturtur ve öne doğru eğilmenizi sağlar. Hepimizin içinde var olan hisleri güçlendirir, ön plana çıkarırlar. Ve bu şeyler, ilişkilerimizde söz sahibi olurlar."

5. "Ben politik bir insan değilim. Politikayı anlamıyorum. İki farklı taraf olması konseptini anlamıyorum."

6. "Hayat çok fazla karmaşık. Bu yüzden filmlerin de karmaşık olmasına saygı duyulması gerekir."

7. "İnsanın kendi içine dalarak ulaşabileceği harika bir mutluluk ve bilinç okyanusu vardır."

8. "Karanlıkta ve şüphe içinde olmak benim için ilgi çekici bir şey. Fakat onun arkasından yükselerek şeylerin gerçekte nasıl olduklarını da görebilirsiniz."

9. "Nesneler ve anlamlar üzerine konuşmak beni rahatsız ediyor. Şeylerin ne anlama geldiğini çok fazla bilmemek daha iyidir. Çünkü anlam göreceli bir şeydir ve benim için olan anlam, bir başkası için olmayabilir."

10. "Sanırım insanlar, hayatın hiçbir anlamı olmadığı gerçeğini kabullenemiyorlar. Bu gerçek onları çok fena rahatsız ediyor."

11. "Dünyamızda çok fazla problem, çok fazla olumsuzluk var. Fakat endişelenmeyin; yalnızca ışığı yakın. Böylece karanlık kendiliğinden gidecektir."

12. "Büyüdükçe hayata dair pek çok şeyi öğrendiğimizi zannederiz; fakat gerçekte tek yaptığımız şey, hayalgücümüzü daraltmaktır."

13. "Yaşamın karanlık tarafları her zaman vardı; fakat hayatın daha yavaş aktığı eski zamanlarda, iyi olanlarla uygun bir denge içindeydiler."

14. "Biz yalnızca sevdiğimiz şeyleri yapıyoruz fakat bu işin sonunun nereye varacağı konusunda en ufak bir fikrimiz bile yok."

15. "Sen, ilk fikre aşık olursun; o küçücük parçaya. Ve onu anladığın zaman, gerisi de zamanla gelir."

16. "Öfke, depresyon ve keder bir hikayenin içerisinde yer aldığında çok güzel öğelerdir. Fakat aynı zamanda, bir film yapımcısı, hatta herhangi bir sanatçı için en büyük zehirdirler."

17. "Kendinize karşı dürüst olun. Sesinizin çınlamasına izin verin ve kimsenin onu oyuncak etmesine göz yummayın. İyi fikirleri asla geri çevirmeyin ve kötü fikirleri asla kabul etmeyin. Ve en önemlisi de meditasyon yapın."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sarkoylumetalci

Kaliteli paylaşımlar bunlar.

qokcesu

hayatin anlami olmadigina amacsiz yasadigimiza inanmiyorum gerisi cok dogru

Gizli Kullanıcı

"Hayat çok fazla karmaşık. Bu yüzden filmlerin de karmaşık olmasına saygı duyulması gerekir." David Lynch der şapkayı çıkartırız efendim.Büyük üstad.Olağanüstü yaratık.Dahi.

kayisikomposto

#2 çok doğru. Klavye başında Suriye'de veya Doğu'da yaşananlar hakkında abuk subuk yorumlar yazan insan müsveddeleri, TV'de iki yaratık görünce altına sıçanlar gelmiş savaş hakkında atıp tutuyor. Suruç'ta bomba patlar sevinir HDP mitinginde bomba patlar sevinir. Yarın öbür gün o bomba İzmir, İstanbul gibi yerlerde patladığında sosyal medyada ağlarlar. Bomba patlamasını lastik patlaması sanıyorlar. Kaldı ki lastik patlayınca yerinde zıplayan insanlar bunlar.

palermolu

#10 , #12 ve #13 ü beğendim.

Görüş Bildir