Bu İçerikte Sakal Tıraşı Hakkında Yanlış Bilinen Şehir Efsanelerini Çürütüyoruz!

0PAYLAŞIM

Dışarıdan öyle kolay görünüyor olabilir ama tıraş olmanın da bir raconu var. Tabii bu racona uyacağım derken şehir efsanesi haline gelmiş birçok yanlış da var. İşte bu yanlışlarla baş başa bırakıyoruz sizi beyler...

1. "Tıraştan önce yüzü soğuk su ile hazırlamak daha iyi sonuç verir."

Soğuk su, gözeneklerinize; tıraş kremlerinin düzgün bir şekilde nüfuz etmesini zorlaştıran ve tıraş makinesinin işini yapmasını zorlaştıran bir boyutta küçültür. Gözenekleri açmaya yüzünüzü yumuşatmaya yardımcı olmak için önce yüzünü ılık suyla yıkayın.

2. "Masaj öncesi yağ uygulamaya gerek yok."

Pürüzsüz bir tıraş için iyi nemlendirilmiş bir cilde ihtiyacınız var. Hazır tıraş öncesi yağlarını kullanabileceğiniz gibi bazı esansiyel yağları da tercih edebilirsiniz. Yağı sakallarınızın bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın ve birkaç dakika bekletin.

3. "Çıkış yönünün tersine doğru tıraş et."

Jilet yanıklarına, tahrişe veya batık tüylere neden olmaktan kaçınmak için her zaman önce saç büyümesiyle aynı yönde tıraş olmalısınız

4. "Favorileri iyice kısaltmak tıraşı gösteren en önemli şey."

Hayır değil! Kulakların üzerine kadar kısalan favoriler çok daha kötü bir görünüme yol açıyor. Bu yüzden tıraş sırasında favorilerinizin kulak ortasına kadar uzandığından emin olun.

5. "Tıraş sonrası direkt yıka kurula yeter."

Tıraş sonrası ürünleri kullanmayarak cildinize kötülük yapıyor olabilirsiniz. Tıraş sonrası cildinizi mutlaka nemlendirin. Bu, hem güzel kokmanızı hem de çok daha sağlıklı görünmenizi sağlar.

6. "Boyun altını tıraş etmek erkekliğe yakışmaz."

Tertemiz bir yüzü mahvetmenin en iyi yolu, kesinlikle tıraşsız bir boyundur. Gömlek yakalarının üstünde yükselen kıllar hiç de hoş görünmüyor emin olun.

7. "Yanaklardaki sakal insanı daha sert gösterir."

Hayır, mağara adamı gibi görünüyorsunuz! Sakalınızı doğru bıçakla, yüzünüze uygun şekilde tıraş edin.

8. "Yeni tıraş makineleri çok daha fazla kesiğe neden oluyor."

Eskimiş makine ve bıçaklar körleşir ve sonuç almak için çok daha fazla kullanmak zorunda kalırsınız. Bu da yüzünüzde daha çok tahrişe ve kesiğe yol açabilir.

Yeni Mach3 Turbo’nun 3 Yönlü Hareket Teknolojisi ile #TıraşaYönVer

Gillette ve diğer erkek bakım ürünleri BanaBak Uygulamasında! Hemen tıkla!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ylmz.50

3 numarayı anlayan varmı?

chuck-berry

Traş sonrası balsamlar çok rahatlatıyor,özellikle nivea after shave balsam çok başarılı tavsiye ederim...

coldhearted

Traş köpüğü yerine jel kullanın. Yakmayacak derecede sıcak suyla sakallarınızı iyice yumuşatın, traş fırçası yerine ellerinizle masaj yapar gibi (sıva yapar gibi değil) jeli gözeneklere iyice yedirin. Traş sonrası traş bıçağınızı muhakkak dezenfekte edin. Finalde şap şup kolonya banyosu yapmayın, krem kullanın cildinizin anasını sikmeyin. Saygılar.

Görüş Bildir