Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Beyin Yakan Dikkat Testiyle Görsel Algının Ne Kadar Gelişmiş Olduğunu Söylüyoruz!

622PAYLAŞIM

Bakalım dikkatini zorlayan bu dikkat testine göre görsel algılama yeteneğin ne kadar gelişmiş?

1. İlk olarak bir görsel çağrışım sorusu ile başlayalım. Resimdeki detaylara iyice bakarak cevap ver, sence bu kadına ne olmuş olabilir?

2. Peki hangi daire daha küçük?

3. Sıradaki şekil hangisi olmalı?

4. Kaç farklı renk sayabiliyorsun?

5. İyice düşünüp, cevap ver. Bu sekiz noktayla bir daire çizilebilir. Peki bu sekiz noktayı da içine alan bir kare çizmek mümkün mü?

Şimdi tüm konsantrasyonunu bu gife ver ve bir süre izle.

Yeterince baktın mı?

6. Yukarı bakmak yok! Aşağıdaki hayvanlardan hangisi hareketli görselde yer almıyordu?

7. Şekle on saniye bak ve aynısını çiz! Birebir aynısını çizebildin mi? Doğru söyle 😊

8. Son olarak yine yukarı bakmadan cevap ver; ilk sorunun şıkları ne renkti?

Görsel Algılama Kapasiten Aşmış!

Senin görsel
agılama kapasiten fazlasıyla yüksek. Gördüğün bir şeyi kolay
kolay unutmuyor, öğreniğin bilgileri ve düşüncelerini ise
zihninde fotografik bir hale getirerek saklıyorsun. Bu sayede
gelişen yüksek algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki
olmayan soyut ve somut olgular arasındaysa kusursuz bir dengeyle
ilişki kurabiliyorsun. Aynı zamanda bir nesneye baktığında onun
tüm detaylarını görebilen algılama kapasiten sana sanatçı bir
ruhta katmış öyle ki doğada bile kimsenin göremediği
ayrıntıları bile sen görebiliyor, bundan aldığın ilhamı da
hayatına uyguluyorsun. Tüm bunların ışığında nerede, nasıl
davranman gerektiğini biliyorsun. Sana diyeceğimiz en önemli şey;
gözlerinin ve beyninin kıymetini bil!

Sınırlarını Zorluyorsun!

Senin görsel algıların sonuna kadar açık! Görsel zekanın yüksek olduğu aşikar ancak sen bu yeteneğine körü körüne bağlanmaktansa olaylara karşı bir yandan da analitik bir şekilde bakmayı tercih ediyorsun. Öyle ki, zihninde bir hedef belirledikten sonra bunu, aklının derinlerinde yer edinmiş tecrübe ve çözümleme yeteneğin ile analiz edip, davranışlarına buna göre yön veriyorsun. Satır aralarından çıkan bilgi ve birikimi, kendine saklamayan ve çevresini aydınlatmak için kullanan bir insan olmuşsun. Üç boyutlu düşünebilme yeteneğin, objeleri bir bakışta ayırt edebilme yeteneğin oldukça gelişmiş. Bu yolda biraz daha ilerleyip kendini geliştirirsen işte o zaman mükemmel olabilirsin ve kimse seni tutamaz!

Analitik Zeka İnsanısın!

Görsel algılılama seviyen ortalamanın biraz altında ancak son soruya kadar bile sabırla gelmen senin duygusal ve mantıksal zekanın fazlasıyla gelişmiş olduğunun göstergesi. Ayrıca sosyal algıların da fazlasıyla yüksek olduğu için görsellik ikinci planda kalmış sanki. Her şeyi fazlasıyla kafana takan bir yapın var bu yüzden gereksiz şeylere bile takılabildiğin için bazı ayrıntıları gözden kaçırıyorsun. Görsel zekayı oluşturan şeylerden biri de dikkatli olmak, kafanı biraz daa toplamalı herkesi, her şeyi düşünmektense kendine odaklanmalısın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilara-guven5

Senin görsel agılama kapasiten fazlasıyla yüksek. Gördüğün bir şeyi kolay kolay unutmuyor, öğreniğin bilgileri ve düşüncelerini ise zihninde fotografik bir hale getirerek saklıyorsun. Bu sayede gelişen yüksek algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan soyut ve somut olgular arasındaysa kusursuz bir dengeyle ilişki kurabiliyorsun. Aynı zamanda bir nesneye baktığında onun tüm detaylarını görebilen algılama kapasiten sana sanatçı bir ruhta katmış öyle ki doğada bile kimsenin göremediği ayrıntıları bile sen görebiliyor, bundan aldığın ilhamı da hayatına uyguluyorsun. Tüm bunların ışığında nerede, nasıl davranman gerektiğini biliyorsun. Sana diyeceğimiz en önemli şey; gözlerinin ve beyninin kıymetini bil!

sevvalkyl

görsel algılama kapasiten aşmış

alp-eren-aklan

Analitik Zeka İnsanısın!

orhan-ulusoy

Görsel Algılama Kapasiten Aşmış!

benayanablan

Görsel Algılama Kapasiten Aşmış! Senin görsel agılama kapasiten fazlasıyla yüksek. Gördüğün bir şeyi kolay kolay unutmuyor, öğreniğin bilgileri ve düşüncelerini ise zihninde fotografik bir hale getirerek saklıyorsun. Bu sayede gelişen yüksek algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan soyut ve somut olgular arasındaysa kusursuz bir dengeyle ilişki kurabiliyorsun. Aynı zamanda bir nesneye baktığında onun tüm detaylarını görebilen algılama kapasiten sana sanatçı bir ruhta katmış öyle ki doğada bile kimsenin göremediği ayrıntıları bile sen görebiliyor, bundan aldığın ilhamı da hayatına uyguluyorsun. Tüm bunların ışığında nerede, nasıl davranman gerektiğini biliyorsun. Sana diyeceğimiz en önemli şey; gözlerinin ve beyninin kıymetini bil!

Görüş Bildir