Bu 8 Bilgiyi Siz de Çocukluğunuzdan Beri Çok İyi Biliyorsanız Pikachu'ya Kesinlikle Siz Sahip Olmalıydınız

-

Küçükken en çok istediğimiz şeyler listesi yaptığımızda Pikaçu'nun ilk 3'te olmasının elbette bir sebebi vardı. :)

ÇÜNKÜ ONA BAYILIYORUZ! 😎

1. Pikachu aslında bir fare değil sincap. :) Pikachu'nun anlamı ise; "elektrik saçan sincap" anlamına geliyor.

Çünkü onu tasarlayan yaratıcısı küçüklüğünde hep bir sincabı olsun istemiş. :) Pikaçu'yu yaratmasının ardından ise hepimiz küçükken bir Pikaçu'muz olsun istemiştik. 😍

2. Çok mutlu edilirse ve yeterince sevilirse evrim geçiren tek pokemon kendisi. :) Eminiz ki bizim olsa biz de onu pamuklara saracaktık zaten.

E zaten bizim olsaydı onu çok sevmekten poke savaşlarına bile gönderemezdik.

3. Üstelik çocukluğumuzda tek elektrik aldığımız bu sapsarı dostumuz bizim olsa neyle besleyeceğimizi de öyle iyi biliyoruz ki; kahve, kahve ve daha çok kahve... :)

Çok az çizgi film kahramanının sevdiği yemeği ezbere biliriz. ^,^

4. Pikachu'nun sevgi arsızlığını çok iyi bilenler el kaldırsın. :) Sevildikçe güç toplayan bu sevimlilik abidesi sayesinde hayvanları çok sevmeyi de güzelce öğrenmiş olabiliriz. :)

Evinde peluş Pikachusu olanlar ve sürekli ona sarılanlar burada mı? :)

5. Pikachumuz eğer uykusuz kalırsa çok ama çok güçsüz olur, çünkü kendini şarj edebilmesi sadece uykuda gerçekleşir. Zaten çocukken ona sarılıp uyumaktan başka bir şey istemediğimiz için hepimizin evinde peluş bir Pikachu vardı. :)

Kendimize mükemmel bir idol bulmuş olabiliriz. :)

6. Kimse dünyadaki Pikachu sevgisini sorgulamasın :) 2001 yılında Niue Adası'nın para biriminin üzerine Pikachu resmi basılmıştı.

Pikachu'yu para birimi yapacak kadar çok sevmeyi hiç yadırgamıyoruz tabii ki 😎

7. Pikachu 18 sezonluk çizgi film serisinde birbirinden güçlü pek çok pokemonu yenmiş, Regice ve Latios adında iki efsanevi pokemonla savaşmıştır.

Regice'i yenen Pikachu, Latios'la da berabere kaldı. 😏

8. Pikachu'ların kendilerine has üç sesli bir alfabeleri vardır. Pi, ka ve çu sesleri onların tüm alfabelerini oluşturur :)

"Chaa" dediğinde ise anlamayız ki pikaçumuz çok ama çok mutludur. :)

Başımız her sıkıştığında ya da mükemmel bir arkadaşımız olsun istediğimizde aklımıza hala keşke bir Pikachu'm olsa fikri geliyorsa eminiz ki o aslında sizin ve çocukluğunuzun bir parçası ve size ait. :)

Onu yeni macerasında yalnız bırakmak istemezseniz tüm Pokemon evrenindeki huzurlu hayatı yok etmek isteyenlerle girdiği inanılmaz mücadelede onun yanında olun. Dedektif Pikachu, Pikachu'nun hiç görmediğiniz özellikleriyle 10 Mayıs'ta sinemalarda.

Üstelik artık o da  sadece pika pika demiyor, bizimle artık uzun uzun konuşuyor! 😍 Detaylar için tıkla!

Görüş Bildir