Bir Zamanların Vazgeçilmeziyken Şimdilerde Raflara Uğurladığımız Moda Trendleri

199PAYLAŞIM

Modaya ayak uydurmak gerçekten zor...

1. Nakışlı kıyafetler

Birkaç yıl önce nakışlı kıyafetler her yerdeydi. Tişört, kot pantolon, spor ayakkabı, ceket ve gömlek. Neredeyse her kıyafete nakış eklemeye başlamıştık. Neyse ki bu modayı uğurladık...

2. Kaygan kumaştan yapılan elbiseler

Kısa bir süre önce insanlar bu elbiselerin, kadınları daha zarif ve romantik gösterdiğini iddia ediyorlardı. Bir süre her yerde bu elbiseleri gördüğümüz için artık sıkılmaya başladık. 2020 yılıyla birlikte kaygan kumaşlı elbiselere de veda ettik.

3. Çirkin spor ayakkabılar

Ayakları olduğundan da büyük gösteren bu spor ayakkabılar bir süre modayı ele geçirdi diyebiliriz. Kalın tabanının bizi daha uzun göstermesi ondan uzun süre vazgeçememize neden oldu. 2020 yılı ile birlikte daha basit görünümlü ve alçak tabanlı ayakkabılar moda olmaya başladı ve böyle çirkin spor ayakkabılara veda ettik.

4. Crocs

Neden bu kadar moda olduğunu hala anlayamadığım 'Crocs' markalı terlikler. Çoğu kişinin tuvalet terliği benzetmesi yapmasını çok da garipseyemiyoruz. Bu modanın, yok olmasa da oldukça azalması göz zevkimizi yerine getirecek diyebiliriz.

5. Kot pantolon görünümündeki taytlar

Birçok kız, bir dönem bu taytları beğenerek giydi. Ancak, sonradan bu görüntünün pek de hoş olmadığı kanaatine vardık diyebiliriz.

6. Neon renkli kıyafetler

Nedense, bu kıyafetler bana TikTok fenomenlerini hatırlatıyor. Fazla abartılı olmaları ile özdeşleştirmiş olabilirim.

7. Oldukça iddialı tırnak tasarımları

Kıyafetlerde olduğu gibi tırnak görsellerinin de modası var diyebiliriz. Bir dönem uzun sivri tırnak moda olurken, başka bir dönem kısa küt tırnak popüler olabiliyor. Son zamanlarda ise tırnakların üzerine şaheserler çizilmekteydi. Ayrıca, tırnak üzerine yapıştırılan taş modası ise uzun bir süre popülerliğini korudu diyebiliriz.

8. Tüylü terlikler

Ünlüler, günlük kıyafetlerinin altına giymeye başladıktan sonra tüylü terlikler oldukça moda haline geldi. Garip görünümlerini seven de oldu sevmeyen de.

9. Korse kemerler

Bu cesur ve sıra dışı aksesuar bir dönem çok popüler oldu. Kadınlar bu kemerleri gömlekler ve elbiseler üzerinde çokça kullandılar. Anlaşılan artık bunların da modası geçmeye başladı.

10. Örgü elbiseler

Dışarıdan oldukça rahat duran bu parça artık modaya uygun bulunmuyor. İyi bir fiziğiniz de olsa ekstra kusur belli ederek, sizi olduğunuzdan kilolu gösterebiliyor. Belki de, bu nedenle popülaritesini kaybetti.

11. Şeffaf botlar

İlk gördüğümüzde anlam veremesek de bir dönem biz de beğendik. Ancak bu ayakkabılar günlük yaşam için asla uygun değil.

Birkaç saat havalandırmadan giydiğinizde ise böyle sorunlara yol açabiliyor.

12. Ve son olarak, kısa üstler...

Uzun bir süre sadece bu üstleri giydik, ancak ne kadar güzel dursalar da soğuk kış günlerinde bel ağrılarının vazgeçilmezi oldular.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
boyle

Modanın çok klişe bir tanımı var ama en doğru tanımı da o.

bbbbb

Birçoğu hala moda ve satılmaya devam eden ürünler.

biseyebakipcikicam

bunlara uyup para harcayan da yani. sen elin milyoneriyle bir mi tutacaksin kendini

dark-tower

12'nin bitme sebebi obezite olabilir mi? kadın-erkek düz karınlı kalmadı ki...

pofudukpofyumak

Moda benim için benim beğendiğim, kendime yakıştırdığım şeylerdir. Moda diye sevmediğim, beğenmediğim bir şeyi asla alıp giymem.

Görüş Bildir