Görüş Bildir
Haberler
"Ben Bu Kediyi Çözemedim" Diyenler İçin: Kedinizi Anlayabileceğiniz 9 Yol!

"Ben Bu Kediyi Çözemedim" Diyenler İçin: Kedinizi Anlayabileceğiniz 9 Yol!

Royal Canin
10.12.2021 - 13:08

Kedileri çok seviyoruz. Zamanla onların iletişim kurma biçimlerini de anlayabiliyoruz. Ancak 'ne kadar zaman geçti bu kediyi bi anlayamadım' diyenlerdenseniz bu içerik tam size göre!

1. Kedinizin sesi size düşündüğünüzden daha fazla şey anlatıyor olabilir.

Bir 'miyav' milyonlarca anlama gelebilir! En önemlisi kedinizi dinlemeniz! Böylece her zamankinden farklı sesleri ayırt edebilirsiniz. Bu sesler kedinizin acıktığını, kumunun değişmesi gerektiğini veya bir sağlık sıkıntısı olduğunu gösterebilir.

2. Kedinizin kuyruğu aslında bir iletişim aracıdır!

Kediniz kuyruğunu yukarı kaldırıp hafifçe sallayarak size koşuyorsa sizi gördüğü için mutlu olmuştur. Diğer yandan kuyruklarını hızlı bir şekilde iki yana sallıyorlarsa memnun değillerdir. Yalnız bırakılmak istiyor olabilirler.

3. Kediniz size öpücük atıyor olabilir!

Kedi öpücüğü olarak da adlandırılan kedilerin gözlerini size dikip göz kırpması size güvendiğini veya sizden bir şey istediğini gösterebilir. Böyle durumlarda siz de ona gözlerinizi kırparak olumlu yanıt verebilirsiniz.

4. Kedinizin kulakları geriye yatmış gibi gözüküyorsa alarmdadır!

Kediler, özellikle savunma durumundaysa kulaklarını geriye yatırırlar. Bu durumda kedinizi rahat bırakmak ve çok yaklaşmamak akıllıca olacaktır.

5. Kediniz tetikteyse çevredeki değişkenleri azaltın.

Kediler özellikle hayatlarında çok büyük değişimler tecrübe ettiklerinde endişeli bir ruh haline girerler. Gözleri çok fazla açık kalır ve her sese tepki verirler. Kedinizi rahatlatacak aktivitelerde bulunmanız bu durumda en iyisidir.

6. Yavru kediniz korku hissediyorsa bunu mutlaka hissettirir.

Korkmuş bir yavru kedi, kendisini daha büyük göstermek için sırtını eğebilir. Bunun yanında, genellikle tüyleri de diken dikendir. Ayrıca küçük kediniz korku hissediyorsa kuyruğunu kıstırabilir ve ıslık sesi çıkarabilir.

7. Kediniz size sıkça sürtünüyorsa anlattığı pek çok şey olabilir.

Kediler bu hareketi genellikle pozitif enerji aldığı kişilere veya benzer özellikteki ortamlarda yapabilir. Bu kimi zaman hem sizin hem çevredeki diğer kedilerin ilgisini çekmek için de olabilir. Ergenliğe girmiş fakat kısırlaştırılmamış kedilerde daha sık görülebilir.

8. Göbeğini havaya döndürüp yuvarlanıyorsa onu sevmek için harekete geçin!

Bu hareketin tek bir anlamı olabilir. 'Beni sev' ve 'benimle oyna' yuvarlanmasıdır bu. Bu nadir anı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

9. Kediniz sürekli gizleniyorsa bir sağlık sorunu olabilir!

Kediler sıklıkla sağlık sorunlarını yansıtmaz, onları gizleme eğiliminde olurlar. Kediniz sıkça gizlenmeye başladıysa mutlaka veteriner hekiminize başvurun!

Kedinizi her ne kadar iyi anlasanız da kediler, kendi hastalıklarını çok iyi saklayabildiklerinden düzenli veteriner kliniği ziyaretlerinizi aksatmayın!