Başörtüsünü Çıkardıktan Sonraki Değişimlerini Sosyal Medyada Yayınlayan Kadınlar Gündeme Oturdu

13bPAYLAŞIM

Sosyal medya uzun zamandır gündemi belirliyor biliyorsunuz. Çeşitli konular ve akımlar, sosyal medyada yer bulduktan sonra bir anda ülkenin en çok konuşulan konusu haline gelebiliyor. Şimdi ise yeni bir mevzu var. Buyurun, detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medyada birkaç gündür başlayan #10YearChallenge akımını duymuşsunuzdur. İnsanlar, 10 yıl içindeki değişimleri yayınlayarak ilgi çeken bir akım oluşturdular.

10 Yılda Yaşanan Değişimleri Suratımıza Tokat Gibi Çarparak Küçük Bir Şok Etkisi Yaratan 17 Kişi - onedio.com
10 Yılda Yaşanan Değişimleri Suratımıza Tokat Gibi Çarparak Küçük Bir Şok Etkisi Yaratan 17 Kişi - onedio.com

Bu akım içerisinde dikkat çeken başka bir yan akım daha oluştu. Başörtüsü ya da tesettürlü halinden vazgeçen kadınlar, kendi değişimlerini yayınlamaya başladı.

Ancak bu değişimin karşısında duran bir kitle daha vardı ve onlar da tepkilerini yine Twitter üzerinden dile getirdi.

Hatta onlar da başörtülü fotoğraflarını kendi yorumlarıyla yayınladılar.

Bir de böyle yorumlar var...

Sosyal medya bu gündemle çalkalanadursun, şu sözü buraya bırakıp herkesin bir çıkarım yapmasını önerelim: “Yaşamınızı kendi tercihlerinizle yaşamayı seçmek, sahip olabileceğiniz en büyük özgürlüktür.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
roseanne

Fotosunu en aşağıya koymuş olduğunuz kadın da açıldı bu arada ahahjkasskaksna Neyse tabi herkes istediğini istedigi gibi yapsın ona bir şey diyemeyiz ama bunu çekip paylaşmayın ama abi neyin şovunu yapıyorsun sen . Git neden örtünmenin gerektiğini bir araştır. Toplumu boşver kendin oku bilgi edin sonra ne yapmak istersen yap ama o başındaki ayet ona göre davran baş açmakla uygarlığın doruklarına eriştiğini ve kapatmakla günahsız olduğunu da düşünme. Baş kapatmak bir adım buna sadece. Bu arada onedionun bıktım şu twitter daki saçma sapan içerikleri buraya koymasına da yeter da !

umtt-yigit

sonsuz özgürlük için zamansız bir özgürlüğün kölesi olmak

mavsal

öyle bir dönemki ya da hep öyleydi de benmi farkedemedim bilmiyorum dindarlığın başörtüsüyle olmadığı açıkça ortada en azından bu devirde. kalbinde iyilik güzel ahlak ar haya yoksa o başörtüsü bir gözlük bir kolye gibi aksesuardan başka bir işe yaramıyor siyasi iklimden dolayı baskıyla başörtüsü takan genç kızları görüyoruz istisnalar olsada çoğu şımarık tiktok kızları gibi

canbaz67

Bizi bağlamaz. Önce insan olmak önemli olan...

duru-naz-ozgur

Başını açanların özgürlük demelerinin sebebi zorla kapatılmış olmaları baskı ve belki şiddetle kapatılıyor bu kızlar. Onlar özgürlük demesinde kim desin? Başkalarının dayatmasından kurtuluyorlar ve özgür iradeleriyle istediği hayatı tercih ediyorlar. Kendi istekleriyle kapanan kızlar da bunu anlayamadıkları için onlara laf vurmaya çalışmış. İnsanların hikayesini dinleyip yorumlamaya kalkın. İslamda zorlama yoktur derler ama zorlama kelimesi bile bu din mensupları sayesinde ortaya çıkmıştır

Görüş Bildir