Başörtüsünü Çıkardıktan Sonraki Değişimlerini Sosyal Medyada Yayınlayan Kadınlar Gündeme Oturdu

-

Sosyal medya uzun zamandır gündemi belirliyor biliyorsunuz. Çeşitli konular ve akımlar, sosyal medyada yer bulduktan sonra bir anda ülkenin en çok konuşulan konusu haline gelebiliyor. Şimdi ise yeni bir mevzu var. Buyurun, detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medyada birkaç gündür başlayan #10YearChallenge akımını duymuşsunuzdur. İnsanlar, 10 yıl içindeki değişimleri yayınlayarak ilgi çeken bir akım oluşturdular.

10 Yılda Yaşanan Değişimleri Suratımıza Tokat Gibi Çarparak Küçük Bir Şok Etkisi Yaratan 17 Kişi - onedio.com
10 Yılda Yaşanan Değişimleri Suratımıza Tokat Gibi Çarparak Küçük Bir Şok Etkisi Yaratan 17 Kişi - onedio.com

Bu akım içerisinde dikkat çeken başka bir yan akım daha oluştu. Başörtüsü ya da tesettürlü halinden vazgeçen kadınlar, kendi değişimlerini yayınlamaya başladı.

Ancak bu değişimin karşısında duran bir kitle daha vardı ve onlar da tepkilerini yine Twitter üzerinden dile getirdi.

Hatta onlar da başörtülü fotoğraflarını kendi yorumlarıyla yayınladılar.

Bir de böyle yorumlar var...

Sosyal medya bu gündemle çalkalanadursun, şu sözü buraya bırakıp herkesin bir çıkarım yapmasını önerelim: “Yaşamınızı kendi tercihlerinizle yaşamayı seçmek, sahip olabileceğiniz en büyük özgürlüktür.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevvaluysal94

Örtünme ve tesettür aynı şey değil.

medyatik_biri

ÖNCE AÇIK,SONRA KAPALI..SONRA TEKRAR AÇIK,SONRA YİNE KAPALI..(MECAZEN DE AÇIK KAPALI)..YANİ,HERKES YERİNE ZAMANINA GÖRE KILIK DEĞİŞTİRİYOR..BU GÖRÜNÜMLERİN HEPSİ YALAN DOLAN..."BU DÜNYADA PARAN KADAR,ÖBÜR TARAFTA DA SEVABIN KADAR ÖZGÜRSÜN"...NOKTA.

asli-gece

herkes nasıl istiyorsa öyle yaşar. kavgaya gerek yok. en çarpıcı olanı bana göre, önce başını açtırmak için zorbalık yapanlarla mücadele edip, sonra da "neden açtın"cılarla mücadele eden arkadaşın hikayesi olmuş. e yobaz yobazdır. "aç" diyen de "kapat" diyen de. herkesin hayatı kimseyi ilgilendirmez. kızlar, hepinize sonsuz mutluluklar.örtülülere hatunlara da örtüsüzlere de ve de erkeklere de saygılar.

ahsenh.

“Yaşamınızı kendi tercihlerinizle yaşamayı seçmek, sahip olabileceğiniz en büyük özgürlüktür.” en güzel yorum bu olmuş. isteyen açsın isteyen kapasın kimsede de kimseye bok atmasın . mutlu mesut yaşayıp gidelim.

nilda-nld

tabiki herkes istediği gibi giyinmeli, kendini nasıl iyi hissediyorsa öyle olmalı, ister başörtülü ister başörtüsüz. Fakat başörtüyü çıkarmanın özgürleşmeyle ne ilgisi var. Başörtülüyüm yaşamak istediğim şekilde yaşıyorum. Gayette özgürüm. :)

Görüş Bildir